Nefunkční www.mapy.cz

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bowie 12. 4. 2008 13:19

Mám problém, od určité chvíle mi přestaly fungovat mapy, a to jak na http://www.mapy.cz, tak třeba na atlasu. Mám Visty 64 a mám dojem, že je to od nějakého nedávného patche. Absolutně nezáleží na prohlížeči, nejde to v exploreru, firefoxu ani v opeře. Na stránku se sice dostanu, ale nevykreslí to ten mapový podklad, a když občas ano, tak ho to pak už nepřekreslí při změně velikosti nebo při posunu. Netušíte někdo, jakou technologii to používá nebo kterým směrem pátrat ?
Bowie
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 4. 2008 14:43

Server http://www.mapy.cz funguje naprosto bezvadně.
Vyzkoušeno v OS Vista/64 EE a UE, dále v OS WXP/64 a Longhorn/64 (všechny OS v aktuálních verzích), vždy s originálním WIE 7 64-bit.
Z toho vyplývá, že chyba je v Tvém OS.
Co s tím?
1) vzpomeň si (nebo se podívej do programů), co jsi naposledy instaloval;
2) prohlédni admin-log.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bowie 12. 4. 2008 15:22

OK, já vím že mapy fungujou správně :-) a že problém je v mém OS, jenže jsem nic neinstaloval kromě patchů od microsoftu a ani v admin logu nic není. Spíš mi jde o to, co za technologii ty mapy používají, abych vůbec tušil co vlastně se mi podělalo. Je jasný, že s typem brousku to nesouvisí, tedy ani s vykreslovacím jádrem, musí to být něco co mají společné.
___
Ještě jedna zajímavost, kterou jsem teď zkusil, explorer 64bit funguje, i když po chvíli manipulace s mapou se taky položí, ale pokud s tím moc necvičím, tak chodí. Jsem z toho jelen :-D

Obrázek Mývalice: Spojeny příspěvky. Příště použij tlačítko Upravit.
Bowie
Junior

Odeslat příspěvekod Bazo 12. 4. 2008 16:07

mozno mas vypnuty javascript
Bazo
Junior

Odeslat příspěvekod Bowie 12. 4. 2008 16:27

Tak to určitě neee :-))) Taková lama nejsem. Problém je v tom, že to někdy něco zobrazí, ale většinou nic, a pokud už se to zobrazí, tak při další manipulaci už to nenačítá další části map. Je mi to fakt záhadou, protože chodím snad na 150 nejrůznějších webů a všechno funguje perfektně, až na tohle. Fakt je , že mám naistalovanou beta verzi firefoxu, ale jak ta by mi mohla ovlivnit explorer a operu je mi záhadou.
Bowie
Junior

Odeslat příspěvekod Bazo 12. 4. 2008 20:46

a nemas nahodou zapnutu nejaku filtraciu stranok, alebo nejaky program na filtrovanie reklam. mne napriklad admuncher uplne odstavil fungovanie mapy.atlas.sk. tak ze sa nic nezobrazilo. ked som ho vypol tak vsetko bolo okej.
Bazo
Junior

Odeslat příspěvekod borelli 17. 6. 2008 19:32

Po instalaci Opery 9.5 ze záhadných důvodů přestal načítat server www.mapy.cz Na staré Opeře <9.27 to všechno fungovalo korektně, funguje to taktéž v IE. Nemáte někdo podobný problém ? Nepomohlo ani odinstalování a znovuinstalování. Jediné co se načte je dialogové pole Hledej a základní tlačítka jako Najdi v okolí nebo Další funkce - tlačítka ale nefungují a mapy se nenačnou... Je to prostě mrtvé jako kdyby nefungovala Java ale ta je zaplá a dle výpisu Opery se používá Sun Java Runtime Environment version 1.6. Nevíte co s tím ?

Uf, nefunguje ani mapa na Idnes.cz, amapy a supermapy.cz fungují...
borelli
Junior

Odeslat příspěvekod mungo 17. 6. 2008 21:31

Nemá Opera nějaké svoje nastavení na Javu ? Ona kdysi v prehistorii žádnou neuměla ...
mungo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 18. 6. 2008 10:20

já v počítači žádnou Javu nemam a ty mapy mi v opeře 9.5 fungujou správně
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod x_tomi 22. 8. 2009 14:54

Mám stejný problém. Server www.mapy.cz me zlobi uz asi dva mesice. Stranak se nacte ale bez mapoveho podkladu. Zkousel jsem vypnout firewall, zkontrolovat zda je zapnuta java a nic. Nejede to ani na kompu u brachy ackoli spolu ty kompy mimo spolecneho pripojeni k netu nemaji. JInak na obouch kompech josu win xp SP3. Netusi nekdo cim by to mohlo byt? Je mozny, ze by se to nejak filtrovalo uz o providera pripojeni a proto by to neslo???
x_tomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t85m 22. 8. 2009 17:20

este doplnim, ze v opere 9.64 mi tie mapy nejdu na ziadnom pocitaci, pritom mam doma 3. Takisto nefunguje www.mapy.sk Tento problem ma opera uz asi rok, vo verzii 9.5 to fungovalo, v novsich chybne. Konkretne ked dam vacsi zoom tak ma to vzdy hodi niekde pri Trnavu. V opere 10 b3 je to detto.
***
t85m
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 26. 8. 2009 11:28

Spise se podivej co tam nemas, protoze v Opere 9.64/10.00 funguji naprosto bezproblemu. Mluvím o amd64/i386 pro WinXP/Vista/FreeBSD

t85m: Jdou jak v 9.64, tak i 10.00 s JRE 1.6 :-)
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekzz 9. 7. 2010 17:57

já mám Win XP a operu 9.52, nic jsem neinstaloval ani neměnil ale v opeře mi najednou přestaly fungovat...takže to není žádným OS, je to prostě chyba na straně seznamu. v IE mi to funguje normálně ale to v opeře do té doby taky

jo a tu operu mám portable...ale jak říkám, předtím bez problému i na opeře
radekzz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 7. 2010 18:58

Pokud se objeví pár lidí s problémem za 3 roky, nebude to seznamem. Zkontroluj javu.

Edit: Tak pardon... :-[
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 9. 7. 2010 21:57

java s tím opravdu nemá nic společnýho, takže se zbytečně nezabývej javou, ale aktualizuj prohlížeč, smaž cache, vrať nastavení do výchozí podoby, atp...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků