Nefunkční WindowsUpdate - chyba 80244019

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tethys 6. 8. 2015 22:17

No, mal som rovnaký problémna w8.1, skusal som snad všetky antivíry a antimaware ktoré existujú.

RIEŠENIE JE ALE JENNODUCHÉ:

a nakoniec som na zahraničných fórach našiel jednoduchý postup: V nastaveniach pri Windows update je potrebné /odfajknúť/ teda nemať zaznačené Poskytovať aktualizácie pre ďalšie produkty Microsoft ... a uložiť nastavenie. Dosla som sa tam z menu (vyvolané z pravého horného rohu obrazovky - zmena nastavenia - nastavenia počítača - aktualizácia.
tethys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 9. 10. 2015 07:24

tahle chyba vyskakuje i s čistou instalací W7. Mě pomohlo spustit příkaz wuauclt.exe /updatenow
Pak se nainstalovala nová verze Windows Update a už to frčí ...

(staré téma otevírám protože jsem na to zrovna narazil a může to někomu pomoci)
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 19jmsr56 21. 10. 2015 13:49

Zdravím, priatelia. Mám 1 PC Fujitsu Scaleo Pa 2533 s orig. OS Vista Home Premium SP2x64 sky a 1 ntb Acer Extensa 5210 tiež s orig. OS Vista Home Premium SP2x64 sky. U oboch som robil čistú inštaláciu OS a tiež som narazil na tento problém. Keďže rady vyššie nezabrali, "googlil" som, a suprovo pomohla aplikácia WSUSOffline, ktorá sťahuje aktualizácie z Microsoft Update cez port 80 maximálnou možnou rýchlosťou (závisí od zmluvy s inet-providerom) a inštaluje ich cez príkazový riadok. Pritom ich sťahuje do svojho priečinka, takže po jeho uložení na záložné médium (do 4 GB) je ich možné použiť opakovane.
Je potrebné spúšťať aplikáciu ako admin, ale predtým odporúčam prejsť správnosť inštalácie OS príkazom sfc /scannow (inak dôjde po reštarte v 3. etape konfigurácie aktualizácií k chybe). Žiadne čakanie 6 hod. cez okno Windows Update. Po inštalácii updatov sa systémový Windows Update rozbehne sám, a zvyšných cca 20 kb-čiek už dorobí.
19jmsr56
Junior

Odeslat příspěvekod Black0003 12. 12. 2015 18:54

Zdravim!
Dneska se mi vyskytla ta samá chyba...
Vyzkoušel jsem restartovat router jak někdo psal, páč že by mi tuto chybu způsobil vir jsem vyloučil, ponevač jsem asi před 5 ti minutama zpět nainstaloval aktualizace a po restartu systemu už mi nastal tento problém.
A opravdu restart routeru pomohl :-)
Black0003
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avod 6. 2. 2016 14:44

Mně pomohl prográmek stažený přímo z Centra Microsoftu. Opravil chyby a ejhle, vše šlape jak má:
https://support.microsoft.com/cs-cz/gp/ ... -issues/cs
avod
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků