porad nedostatek mista na disku C:

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stando2002 12. 12. 2008 00:42

Ahoj
mam problem s akutnim nedostatkem mista na disku C ve Vistach :(
Po precteni clanku Vista - kde miznu volne GB na systemovom disku? a Zmenšování místa na disku C jsem se pokusil pomoci vssadmina zmenit velikost mista pro "stinove kopie".
Vypis vssadmin list shadowstorage je nasledovny:
Obrázek
To by melo tedy byt v pohode. Tak kde sakra to misto mizi???
Kazdou dobrou radu ohledne uvolneni mista uvitam, jen nechci nic typu neoptimalizovany disk a pod., protoze vsechny dokumenty mam na jinem disku...
Nainstaloval jsem i program Ccleaner, nimz jsem odstranil asi 800MB nepotrebnych dat.
Nejvice divne ale je, ze uz jsem smazal z disku pres 5GB (prevazne odinstalovanim nepotrebnych programu) a ono se to porad necim zacpe, hoci jsem nic neinstaloval a vlastne ani nedelal. Volne misto nakonec znova kleslo na nejakych 300-500MB nebo jeste min... :(
stando2002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 12. 2008 07:14

Kontroloval jsi, jak je který adresář velký popřípadě který se samovolně zvětšuje?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stando2002 12. 12. 2008 14:10

zatim jsem neprisel na to, ktery adresar se zvetsuje, ale co se tyce adresaru na C:
Program files = 5,22 GB
ProgramData = 9,55 GB
MSOCache = 1,08 GB
Uzivatele = 1,91 GB
System Volume Information = 0,4 GB
Windows = 14,7 GB
Ostatni adresare maji zanedbatelnou velikost.
Disk C ma velikost 35GB, aktualne mi pise volne 659MB...
stando2002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 12. 2008 15:19

stando2002 píše:Windows = 14,7 GB

To mi případá trochu moc.

Zkontroluj:
Jak velká je složka TMP - už jsem zažil, že tam tuším Nokia Suite ukládala (u Windows XP) nějaké soubory instalace net frameworku, nebyly velké, ale byly jich desetitisíce, takže zabíraly gigabajty místa...

kolik zabírají zálohy pro obnovu systému: vždycky když se nainstaluje aktualizace windows nebo instaluješ nějaké programy, uloží nástroj pro obnovu systému starší verze souborů pro případ odinstalace (skryté podadresáře ve složce Windows). To může být taky důvod ubývajícího místa na disku, i když tady to asi nebude žádná převratná hodnota.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stando2002 12. 12. 2008 17:08

odinstaloval jsem dalsi program (cca 600MB) a uvolnene misto se znova zaplacalo :( Aktualne pise ze mam volne jen 186MB!
Aktualni hodnoty jednotlivych adresaru se pritom vyrazne nezmenili:
Program files = 5,04 GB
ProgramData = 9,74 GB
MSOCache = 0,98 GB
Uzivatele = 1,84 GB
System Volume Information = 0,6 GB
Windows = 14,6 GB

slozku "TMP" jsem nenasel, ale mam "temp"=8kB.
Jo a vssadmin zvysil velikost "zalohy" z 0 na 600MB.
stando2002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djadja 12. 12. 2008 18:09

Zdravím,
ve Vistách je to uržitě taky. Hledat-Všechny soubory a složky (včetně skrytých a systémových)- Cíl vyhledávání disk C-kdy byla složka změněna-zadat datum třeba od 12.12.2008 do 12.12208. Pak prozkoumej ty nalezené změněné složky. Nic jiného do vyhledávání nezadávej.
Naposledy upravil djadja dne 12. 12. 2008 18:13, celkově upraveno 1
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod shiro 12. 12. 2008 18:09

vypni obnovenie systemu...a miesto miznut prestane. nastavenim sa neriad, windows je v tomto smere sviniar a kasle ti na neho.
shiro
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 12. 12. 2008 18:47

Obnovení systému nevypínej. Pokud nemáš vyřešeno zálohování tak se to občas hodí.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 13. 12. 2008 00:56

Až vymaže všechny staré body obnovy, může si udělat nový. jen ještě dodám viewtopic.php?t=17900&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=windirstat , ale nevím, jestli je ten prográmek i na Vistu.
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 12. 2008 01:25

stando2002 píše:ProgramData = 9,74 GB
Uzivatele = 1,84 GB

Zaměř se na tyto adresáře.
1) Standardně zabírá adresář ProgramData do 100 MB, v Tvém případě 100 x více!
2) Adresář Users nemá v systémovém disku co dělat. Pokud si chceš tuto MS zhůvěřilost zachovat (nebo to neumíš změnit), pak aspoň umísti dokumenty na datovém disku a IE-cache na odkládacím disku.
3) Zkontroluj nastavení uživatelských a systémových proměnných %Temp% a %TMP%: musí být umístěny na odkládacím disku.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stando2002 13. 12. 2008 20:05

a co mam udelat s tim adresarem ProgramData?? Od vcera se zvetsil z 9,74GB na 10,5GB! :(
Cim vice mista uvolnim, tim vice pak naroste...
stando2002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stando2002 13. 12. 2008 20:10

tak jsem poradne preskoumal adresar ProgramData a nejvice tam zabira slozka Eset Smart Security = 10,2GB!!!
Koukal jsem co tam muze tolik mista zabirat a v adresari "Logs" jsem nasel soubor "epfwlog.dat", ktery ma rovnych 10,2GB!
Asi napisu do Esetu, co to ma znamenat...
stando2002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 12. 2008 21:39

Prostě ho smaž a zakaž logování ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stando2002 14. 12. 2008 14:44

jj, to jsem i udelal. On se tam ale vytvoril znovu, hoci jsem zakazal logovani. Od vcera narostl zatim na 8kB.
stando2002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neff511 30. 4. 2013 17:34

Caute, dovolím si ozivit jedno uz zde mnohokrat oprasovane tema a to nedostatek mista na Disku. Je to asi oblast kterou nikdy nepochodpim. Zase mi to ten OS zere a nevím kam to dava to volné místo :-/ fyzickou zaplěnost disku mam jen 76Gb ze 120GB a přitom mi to hlasi 96Gb. Mám vypnuty Hiberfile, pagefile, procisteny SSD od vseho a stale 20 GB nekde v trapu :-/ Shadowstorage taky dáno na minimum...Ja tu černou díru asi nikdy nenajdu :-/ Namá ještě někdo nejaky nápad kde by to mohlo být? Navíc SSD mam čistě na OS + nejpoužívanější pracovní SW, nic se tam enstahuje, nic neinstaluje a kazdym dnem misto ubyva...Ano něco se ukládá prozozem těch programu, ale to čistím.... a nikdy se nevrátím na puvodní stav :-(

Poradí někdo?
Neff511
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků