Sám od seba sa zapína PC...

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod crazy117 13. 4. 2009 15:59

Ahoj, neviem čo sa stalo, ale akosi sa mi od dnes začal Pc sam od seba zapinat...Mám v jeden zastrčke 6 pc, a ten jeden som vypol, z ničoho nič sa raz zapol, ja som ho vypol, potom zase sa zapol atd. je možne nejake automaticke zapinanie? Alebo nejaka iskra dnuka v bedni? Nikdy som s tím pc nemal problemy. To je moj prvy problem ohladne toho pc, nikdy tam žiadne chyby ani ine veci neboli...dik
crazy117
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 4. 2009 21:39

Pokud se jedná o chybu, pak uživatelskou:
- chybně nastavený BIOS;
- hacknutý OS
apod.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 14. 4. 2009 06:40

No, to bych, Milanre první, tak určitě netvrdil. On vadný zdroj se též může sám zapínat - i když, pokud je to tím zdrojem, tak je to trest boží těm, co neodpojují počítač od sítě (takže vlastně také uživatelská chyba).
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markonix 14. 4. 2009 18:29

mne to robí môj noťas HP pavilion :D ale to je iné kafe, keďže to robí iba keď ho zavriem a on sa dá do spánku, stačí aj nejmenšie pošteklenie a zobudí sa, len zase neviem, prečo to robí len keď je zatvorený a v režime spánku, keď je dispay hore nezobudí sa len tak :D

k teme: V biose to asi nebude keď sa zapína kedy sa mu zachce asi to bude blbý zdroják, tie PC zostavy z hyperparketov sú poskladaný šmejd, laciný zdroják a blbá doská vie urobiť svoje

a prečo by sa mal PC odpájať zo siete? koho by to bavilo, to rovno môžem vypínať všetko od mikrowlnky až po telku :D
HP Pavilion G7030
Procesor Intel Pentium Dual Core
Frekvence procesoru 1,6 Ghz
Úhlopříčka LCD 15,4
Rozlišení LCD 1280x800 (WXGA)
Typ LCD lesklý
Velikost operační paměti 2048 MB
Windows Vista Home Premium
markonix
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cykloš 14. 4. 2009 18:46

Přesně to dělá sestřin notebook (HP), má tam základní verzi Visty. Při režimu spánku - se někdy sám od sebe zapne, začne hrabat HDD a roztočí se mechanika a po chvilce se zase vypne. Nezjistil jsem čím to je.....
cykloš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 4. 2009 19:50

Viz např.:
Plánovač úloh
volba "Probudit počítač k provedení dané úlohy".
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 14. 4. 2009 20:25

markonix napsal: "a prečo by sa mal PC odpájať zo siete?"
Odpovídám: protože některým (naštěstí ne úplně všem) zdrojům škodí, když stojí pod napětím a netočí se ventilátory. Potom může docházet k různým "záhadným" jevům, jako je neúplné vypínání zdroje, samovolné zapínání, požár.
Nezkoumal jsem zdroje mikrovlnek, ani televizorů, ale zdroje PC ano, právě kvůli masovému výskytu těchto závad a proto o tom něco vím. A také od té doby pečlivě, přepečlivě, odpojuji počítač od sítě. Mám to zařízeno tak, že mám prodlužovačku s vypínačem (a přepěťovou ochranou - ta když nepomůže, tak neuškodí) a do prodlužovačky mám připojeno PC, monitor, reproduktorky (ty by se vůbec neměly nechávat bez dozoru pod napětím, jejich transformátorky typicky asijské kvality jsou na úrovni láhve s molotovovým koktejlem), tiskárnu, router a kabelový modem. V BIOSu mám nastaveno zapnutí po přivedení napětí, takže zapínám jedním cvaknutím vypínače, vypnutí je maličko složitejší (napřed běžně vypnout, teprve potom odpojit), ale to rád přetrpím.
Prodlužovačku se zásuvkami Master/Slave nepoužívám - nezaručuje dobré odpojení.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 15. 4. 2009 11:30

Pokud je to ten stejný problém, tak pak se jendá o chybu Vistu. Setkal jsem se se spoustou PC/notebooků, kde se daný problém vyskytoval, ale v době, kdy tam byly XP, tak se nic takového nedělo. Ve správci událostí bylo jenom "Počítač byl probuzen z hibernace".

Ale třeba na mém notebooku se situaci napravila po jednom z Windows Updatů. Teď už Vistu nemám, tak nedokážu zjistit, který to byl.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 4. 2009 11:53

Big Muscle píše:se jendá o chybu Vistu.

Jsi na omylu. To není chyba, ale základní vlastnost OS WNT řady 6.
Skryté úloh jsou velkou vymožeností a pokrokem v nových verzích OS.
MS (konečně!) po letech zjistil, že naprostá většina BFU si nedokáže udělat ani nejzákladnější úkony údržby:
1) optimalizaci OS;
2) čištění FS;
3) defragmentaci FS;
4) zálohování OS;
5) automatické aktualizace (default = 3,30 hod. ráno);
(nezaměňovat pořadí!)
a z toho plynoucí negativní důsledky (fatální zpomalování OS, havárie FS, OS atd.) pak BFU připisují na vrub Windows, místo aby si přiznali svou blbost :-/
Takže úkoly (2), (3), (4) a (5) jsou v OS WNT řady 6 naštěstí už plně automaltizované.
S automatizací bodu (1) má však MS zatím nepřekonané potíže :-(
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 15. 4. 2009 11:55

k tomu vypínání notebooků - pokud se jenom uspí zaklapnutím víka (STR - Suspend to Ram), tak pořád spotřebovává trochu energie na napájení paměti, aby se její obsah nesmazal...no a můj starý notebook měl ve zvyku, když už byl takhle uspaný dlouho a nebo mu docházela baterka, že se prostě probudil, hodil obsah ramky na disk (Suspend to Disk) a zase se vypl :-))
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 15. 4. 2009 16:16

Milanr1: tak když to tedy není chyba OS, tak jak mi vysvětlíš, že se tento problém nevyskytnul ve Win7 a dokonce se ve Vistě vytratil po jednom WinUpdatu? že by funkce, která byla odstraněna.. hmm?

další věc ta, že když tedy OS takto automaticky probouzí, tak proč:
a) to dělá aniž by to uživatel mohl ovlivnit? (u žádné z naplánových úloh to není povolené)
b) o tom nedá vědět ve správci událostí?
hm??

a třetí věc je ta, že před nějakou dobou jsi tvrdil, že je to chyba HW. Najednou je to funkce OS. Ta se už rozhodni, co to je. hmm?
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 4. 2009 17:30

Opravdu jsi zkontroloval nastavení skrytých úloh v Plánovači?
O probouzení uspaného PC nesprávným nastavením BIOSu bylo řečeno mnoho v jiných vláknech.
Spouštění PC chybou hardwaru (zdroje) popsal Pytlík.
Tazatel crazy117 se však neptal na probouzení OS z hibernace jako Ty, ale na zapínání PC po jeho vypnutí. Tvůj následný dotaz tedy nijak nezapadá do tohoto vlákna.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 15. 4. 2009 17:45

Já se ptal na probuzení OS z hibernace? O tom teda nevim, já jenom mluvil o globálním problému, který se vyskytuje (teď už vyskytoval) při jakémkoli typu vypnutí. Evidentně se jednalo o chybu Visty.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 4. 2009 17:50

Big Muscle píše:Ve správci událostí bylo jenom "Počítač byl probuzen z hibernace".

Přečti si svůj příspěvek.
64-bit OS řady 5.2 a vyšší představuje platformu, která nevykazuje už od r. 2003 žádné chyby v hibernaci ani v probouzení z hibernace.
Předpokladem je bezvadný hw a správně nastavený BIOS.
1) Tvůj předpoklad o chybě v OS Vista, týkající se hibernace, je zcela chybný.
2) Původní dotaz se týkal zcela jiného tématu, než probouzení z hibernace: přečti si titulek.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 15. 4. 2009 18:16

a kde v mém příspěvku je napsáno, že ten počítač byl z hibernace skutečně probuzen? Já jsem pouze napsal, co bylo ve Správci událostí napsáno. Ale, jestli chceš,t ak klidně můžu založit téma "Proč Vista hlásí, že byla probuzena z hibernace, když se jednalo o klasický studený start" a můžeš se mě snažit přesvědčit, že se jedná třeba o chybu monitoru, který zobrazí něco jinýho než mu Vista pošle :tleskani

Titulek si rád přečtu -> "Sám od seba sa zapína PC", tak ještě jednou "Sám od seba sa zapína PC"... hmm, v čem je rozdíl, jestli se jedná o studený start nebo probuzení z hibernace? V obou případech se to PC zapne :hm

A nechápu, proč sem pleteš nějaký 64-bitový OS 5.2, když se mluvilo o Vistě. Jasně jsem napsal, že jinde se tato chyba neobjevila. A stále jsi mi nevysvětlil, proč, když to teda není chyba ve Vistě, tak se tato chyba objevuje pouze ve Vistě a v žádném jiném OS (ani v novějším, tedy v 6.1) a po instalaci jednoho WinUpdatu zmizela! Že by MS opravil chybu, která vlastně nikdy neexistovala? Stále se snažíš argumentovat stylem "je potřeba bezchybný HW", "je to funkce OS", ale stále jsi nedokázal to, že to neni chyba. hmm?
Big Muscle
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků