Adresář C:\Users na jiný disk

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slazz 4. 5. 2009 07:49

Chtěl bych mít celý adresář Users na jiném disku, všechny článku o téhle problematice se týkají jenom složek dokumentů atd, ale já bych to chtěl přesunout celé. Zkoušel to někdo? Nějaké tipy?

Dík
slazz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 5. 2009 10:54

To je chvályhodné, že jsi dospěl v optimalizaci OS tak daleko. Ale není to nic pro začátečníky.

Pokud se do toho opravdu hodláš pustit, máš 2 základní možnosti:
1) připravit si instalaci OS pomocí MS WAIK:
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... 9830d629f2
kde definuješ finální umístění všech proměnných podle potřeby, především:
%AllUserprofile%
%Userprofile%
%Temp%
%TMP%
%Programfiles%
%Programfiles(x86)%
%Programdata%
aj., podle potřeby.
Prostuduj si:
http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... 51447.aspx

2) Jestliže už je OS nainstalovaný a nehodláš ho instalovat znovu, pak nemůžeš už zcela odstranit složku Users, jen změnit umístění jednotlivých uživatelských profilů.
Postupuj takto:
a/ odhlášení aktuálního uživatele;
b/ přihlášení do účtu Administrator (musí být předem povolen);
c/ kopie konkrétních profilů:
WIN + PAUSE (Vlastnosti systému) - Upřesnit - Profily uživatelů - Nastavení - Kopírovat do (zadej cíl, např.: D:\User1 nebo \\server1\share1 apod.)
Tlačítko „Odstranit“ použij až tehdy, kdy budou nové profily plně funkční.
d/ WIN +R
mmc
Ctrl + M
Alt + P
Místní uživatelé a skupiny
pravomyš na konkrétní účet
Vlastnosti
karta Profil
a vyplň:
- Místní cesta, např.: D:\User1
nebo
- Cesta k profilu, např.: \\Server1\Share1
apod.,
(ale ne obojí najednou - musí souhlasit s bodem 2c !!)
e/ restart OS a přihlášení k uživatelskému účtu.
To je vše!
Přeji úspěch!
Naposledy upravil Milanr1 dne 4. 5. 2009 12:57, celkově upraveno 2
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 4. 5. 2009 10:59

nebo si složku Users překopírovat v offline módu na požadovaný místo a na původním místě vytvořit symlink...

mklink /d "Users" "X:\Users"
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slazz 4. 5. 2009 15:33

kernel_panic [passed] píše:nebo si složku Users překopírovat v offline módu na požadovaný místo a na původním místě vytvořit symlink...

mklink /d "Users" "X:\Users"


Co presne znamena ten offline mod?
slazz
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 4. 5. 2009 15:42

režim, kdy neběží systém, do něhož zasahuješ...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slazz 4. 5. 2009 15:52

A jak toho dosahnu? kdyz nabootuju z nejakeho lin live distra tak nevytvorim ten symlink.
slazz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 5. 2009 16:08

Pokud zvolíš jednoduchý způsob:
kernel_panic [passed] píše:nebo si složku Users překopírovat v offline módu na požadovaný místo a na původním místě vytvořit symlink...mklink /d "Users" "X:\Users"

pak máš 2 možnosti:
A/
1) Offline (tj. mimo Windows: boot z CD apod.) okopírovat C:\Users do X:\Home (či libovolně).
Netuším, zda každý offline OS dokáže okopírovat příslušná práva v NTFS.
2) On-line (ve Windows) vytvořit symlink:
cmd (run as admin)
mklink /d Users X:\Home

B/
Vše on-line na etapy:
1) přidat svému účtu práva Replicator a Backup Operators (Administrátorská práva k tomu nestačí);
2) okopírovat profily včetně práv NTFS a atributů;
např.:
cmd (run as admin)
robocopy C:\users X:\Home /zb
(OS se restartuje)
3) vytvořit symlink;
4) přihlásit se do „svého“ účtu.
Pokud jsi zvládl výše uvedené body, bude vše funkční, aniž bys poznal rozdíl.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slazz 6. 5. 2009 00:22

Milanr1 píše:Pokud zvolíš jednoduchý způsob:
kernel_panic [passed] píše:nebo si složku Users překopírovat v offline módu na požadovaný místo a na původním místě vytvořit symlink...mklink /d "Users" "X:\Users"

pak máš 2 možnosti:
A/
1) Offline (tj. mimo Windows: boot z CD apod.) okopírovat C:\Users do X:\Home (či libovolně).
Netuším, zda každý offline OS dokáže okopírovat příslušná práva v NTFS.
2) On-line (ve Windows) vytvořit symlink:
cmd (run as admin)
mklink /d Users X:\Home

B/
Vše on-line na etapy:
1) přidat svému účtu práva Replicator a Backup Operators (Administrátorská práva k tomu nestačí);
2) okopírovat profily včetně práv NTFS a atributů;
např.:
cmd (run as admin)
robocopy C:\users X:\Home /zb
(OS se restartuje)
3) vytvořit symlink;
4) přihlásit se do „svého“ účtu.
Pokud jsi zvládl výše uvedené body, bude vše funkční, aniž bys poznal rozdíl.


Zkousel sis to a nebo jen tak teoretizujes? Vis treba to ze nemuzes udelat link na adresar ktery obsahuje data?
slazz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 5. 2009 09:10

Máš v tom trochu zmatek :-/
Používej častěji magickou klávesu F1.
Přepínač /D slouží úprávě k tomuto účelu. Link na prázdný adresář by byl zcela k ničemu.
Možná mohl kernel_panic [passed] pro totální začátečníky zdůraznit, že v okamžiku tvorby symlinku musí být daný příkaz spuštěn z C:\ a že daný adresář C:\Users už nesmí existovat.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slazz 6. 5. 2009 20:17

Milanr1 píše:Máš v tom trochu zmatek :-/
Používej častěji magickou klávesu F1.
Přepínač /D slouží úprávě k tomuto účelu. Link na prázdný adresář by byl zcela k ničemu.
Možná mohl kernel_panic [passed] pro totální začátečníky zdůraznit, že v okamžiku tvorby symlinku musí být daný příkaz spuštěn z C:\ a že daný adresář C:\Users už nesmí existovat.


Mas pravdu, blbe sem to napsal. Myslel jsem timz e v okamziku kdy vytvaris link z C tam adresar users nesmi byt. jenomze nedosahnes toho aby si byl prihlaseny a adresar users neexistoval.
slazz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 5. 2009 20:23

Díky za upřesnění!
V optimalizovaném OS nemá v systémovém/bootovacím disku co dělat žádný jiný adresář než Boot + Windows.
Postup: viz bod 1 mého prvního příspěvku.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slazz 8. 5. 2009 12:48

Tak nakonec se jako nejjednodušší ukázalo přesunout na jiný disk přímo datové soubory (Documents atd.), takže v původním Users\user zustali jenom Appdata. Zkousel jsem presunout i ta (kopie + symlink) ale nefungovalo to idealne, tak jsem to nechal.
slazz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 5. 2009 13:03

Blahopřeji Ti k úspěchu!
Zařadil ses do elitních systémáků, kteří dokážou optimalizovat OS ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JCHonza 1. 9. 2010 20:45

Zdravím, zakoupil jsem nový notebook na kterém je disk rozdělen na dva logické. Rozhodl jsem se složku Users také přesunout na druhý disk - D:\. Rozhodl jsem se použít postup *2) z druhého příspěvku vlákna. První problém nastal při kopírování profilů...možnost "kopírovat" pod tabulkou profilů je po označení mého profilu šedivé...nedostupné. (jsem přihlášn na účtu Administrator a snažím se přesunout můj uživatelský profil). Tak jsem se pokusil dostat do nástroje "Místní uživatelé a skupiny" ale to se mi nepodařilo...mám totiž Win 7 Home premium, kde je tato služba nedostupná. Chci tedy použít postup s použitím ofline modu a symliku. Ale mám několik otázek:

1)Má cenu vůbec přesouvat Users na logický disk který je na stejném fyzickém disku jako systém? Normálně je možné formátovat tyto disky jednotlivě, ale co v případě problému?
2)Existuje možnost zpřístupnit "Místní uživatelé a skupiny" i v W7 Home Premium?
3)Pomocí jakého bootovacího systému byste mi doporučili kopírovat složku Users?

PS: jsem nováčkem jak ve Win7 tak v optimalizaci OS obecně, tak prosím o schovívavost a blbuvzdorné postupy.
JCHonza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petmal 7. 9. 2010 00:38

Nazdar.

Přidám vlastní zkušenost s přesouváním C:\Users a C:\ProgramData na jiný oddíl/disk (Windows 7).
Postup je jednoduše překopírovat (robocopy) adresáře na cílový disk, smazat původní verze (rmdir) z C:\ a na C:\ vytvořit symbolický odkaz na výše uvedené adresáře (mklink /D).

Setkal jsem se ale s řadou problémů.

1) Nepůjdou instalovat jazykové balíčky.
2) Nepůjde dokončit "Hodnocení uživatelských zkušeností" kvůli chybě při analýze disku.
3) Norton AntiVirus 2010/2011 nebude fungovat.

1 a 2 se dá vyřešit tak, že se vše udělá ještě před přesunem adresářů. Dá se ale předpokládat, že nějaké velké updaty (jako SP) s tím můžou mít taky problém. Potom bude potřeba adresáře dočasně přesunout zpět na C:\
NAV 2011 to zatím nerozdýchá...
petmal
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků