Optimalizace - program files na jiném disku

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slazz 8. 5. 2009 12:50

Protoze mam hodne disku, napadlo mne ze by teoreticky mohlo pomoci mit program Files na jinem disku, predstavuju si to tak ze obsah program Files nakopiruju na separatni disk a ten pak primo pripojim do prazdneho program files.

A ted ta otazka - da se cekat nejakezlepseni vykonu? teoreticky by to tak mnelo byt, system bude na jednom disku, programy na dalsim. Zkousel to nekdo? je to k necemu?
slazz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 5. 2009 13:11

Pro zlepšení výkonu se přece optimalizuje OS. Nejpomalejší jednotkou v PC je HDD (mechaniky nepočítám). Zapojením více HDD se výkon OS řádově zvyšuje.
Postup je v principu správný. Jen se Ti jen tak jednoduše nepodaří vyprázdnit danou složku, OS bude protestovat.
Osobně připojuji další disk s programy pod jinou jednotkou a definuji na ni proměnné
%ProgramFiles%
%ProgramFiles(x86)%
Po restartu se už OS nebrání :-)
Napiš, prosím Tě, zda se Ti Tvůj nastíněný postup podařil, rád se naučím jiné postupy. A pokud narazíš na nějaké zádrhele, poděl se se svými zkušenostmi.
Btw:
Předpokládám, že tak zkušenému systémákovi nemusím připomínat nutnost zálohování stavu OS před každou kritickou operací.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slazz 8. 5. 2009 13:29

ja to zkusil s program Files (x86) a to slo v pohode. Postup byl zhruba tenhle:

1. pripravim si disk a pripojim ho napr jako Z:
2. okopiruju si na nej obsah program Files (x86)
3. povolim ucet adminstrator
4. rebooruju a prihlasim se jako administrator
5. pomoci takeown a icacls si zmenim prava na puvodnim program Files (x86)
6. smazu puvodni program Files (x86) (staci ho vyprazdnit)
7. vytvorim si novy prazdny program Files (x86) (kdyz jsem ho predtim smazal)
7. u pripraveneho diskun odstranim pismeno Z a pripojim disk do program Files (x86)
8. reboot a funguje to

To jsem udelal hlavne proto ze mam hodne 32 bitovych programu a potreboval jsem uvolnit misto na systemovem disku, ale ted prave premyslim jestli to neudelat i s program Files (ten novy disk je veliky, takze ho muzu rozdelit na dve partisny, nebo pouzit uplne jiny).

ale protoze 64 bit programu co jsou v program Files nemam moc, tak jedina motivace udelat to i s nima by byl narust vykonu, kvuli kisto to delat nepotrebuju.
slazz
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 5. 2009 13:45

výkon to jistě přinese, do jaké míry bude "hmatatelnej", to záleží na konkrétní situaci...

pokud je program na jiným fyzickým disku, než systém, data se načítají paralelně a disk pak nemusí lítat jak šuspajtl mezi systémovými daty a programovými daty...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 5. 2009 16:24

Díky za perfektní návod! Musím to vyzkoušet!

Pro admina:
žádám o umístění tohoto návodu k optimalizaci OS do FAQ.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brazda.l 8. 5. 2009 20:56

Milanr1 píše:žádám o umístění tohoto návodu k optimalizaci OS do FAQ.

To je dobrý nápad, určitě by to hodně lidem pomohlo, a konečně by zjistili jak vlastně OS optimalizovat.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 4GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+
| HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad R500 2732-7JG
brazda.l
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 5. 2009 21:46

Vzhledem k tomu, že FAQ tato sekce nemá, nastavil jsem vlákno jako důležité. Pokud máte více témat pro vytvoření FAQ pro sekci Visty, pište SZ. Kejki3
Další podobné téma viewtopic.php?f=956&t=1073852
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 26. 5. 2009 08:40

kernel_panic [passed] píše:výkon to jistě přinese, do jaké míry bude "hmatatelnej", to záleží na konkrétní situaci...

pokud je program na jiným fyzickým disku, než systém, data se načítají paralelně a disk pak nemusí lítat jak šuspajtl mezi systémovými daty a programovými daty...

Myslím, že pokud zrovna nebude na obou discích kopírovat několik set MB soubory, tak nárůst výkonu bude maximálně v jednotkách procent. Ale třeba se mýlím, a tak by určitě neškodilo, kdyby někdo udělal test a dodal výsledky :)
Big Muscle
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků