recovery manager nedojde až do konce

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kolokol12 11. 4. 2012 13:40

Dobrý den,

Mám problém s přeinstalací OS na notebooku.

Mám win vista home premium 32 bit OEM.
Notebook je HP pavillion dv6670ec

problém začal asi pře 14 dny kdy jsem čistil disk od zbytečných programů. Další den začali problémy s připojením na internet. občas to spadlo, někdy se Notebook úplně vypnul, nešlo ani obnovení systému, nešli ani aktualizace, občas nešel aktualizovat ani antivir od windows MS Essentials.
Rozhodl jsem se pro recovery. DVD jsem neměl a možnost recovery sys. při spuštění noteboku nefungovalo. Volal jsem na HP a poslali mi DVD recovery. když jsem to zkusil přeinstalovat tak proběhlo "obnovení z bit kopie" ...... restart...... černá obrazovka s textem, že windows nelze spustit. chybí nebo je poškozen soubor system32/....winload.exe ( přesně si už nepamatuji). A párkrát dokonce se po restartu stahoval nějakej software ale zase se to nedokončilo.
Teď po restartu tam mám modrou obrazovku a nic se neděje. Ani to nejde vypnout tlačítkem.

kamarád mi půjčil Win vistu Home prem. 32bit. Prý to má od někud stažený. a na to vůbec nereaguje.
Kolokol12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 4. 2012 13:47

Hw závada.
Testoval jsi stav RAM, HDD, ...?
Je NB v záruce?
ANO:
reklamace;
NE:
diagnostika závady v servisu:
- pokud odkráčel do křemíkového nebe jen HDD, můžeš vyměnit za nový HDD a obnovit původní stav OS ze zálohy;
- jestliže se jedná o vadný MB, výměna se IMHO nevyplatí -> nový NB.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolokol12 11. 4. 2012 13:57

v záruce to není.
nějakej test mi to umožnilo udělat, když to došlo do stádia černého okna s tím že Win nejde spustit. Už si ale nevzpomenu čeho to byl test ani jak to dopadlo. jestli se k tomu dneska dostanu tak to znovu otestuji a dám vědět.
Kolokol12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolokol12 11. 4. 2012 14:58

tak ještě jednou a s obrázkama.
začne to: obnovením bit. kopie


začátek.JPG





po restartu se někdy ukáže instalace softwaru


po restartu.JPG




a tady to většinou skončí

konec.JPG
Kolokol12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 4. 2012 15:06

Omyl: to je obnova stavu OS ze zálohy, ne testy hw.
Co s tím?
Nejdříve si dej do pořádku hw (na základě testů, např. nový HDD), pak teprve můžeš úspěšně obnovit OS ze zálohy.
Btw:
s obrázky jdi někam, veškeré akce lze jednoduše popsat v pár slovech nebo případně okopírovat hlášky z logu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 4. 2012 16:11

Tak pořád lepší obrázky, než mlha.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolokol12 11. 4. 2012 18:36

Test hw?
To jako vytáhnu HDD, zkusím dát nový a jestli to funguje tak další komponent atd.???
Já nejsem žádný odborník. Na Stolním PC jsem s tím neměl žádný problém, když jsem obnovoval OS ale s notebookem to je problém.

Mimochodem. Ještě předtím než jsem se pouštěl do celé procedury obnovení OS. Tak jsem Notebook čistil od prachu a přepastoval. Tzn. rozebrat a dát zase dohromady. pak jsem to spustil a šlo to jako před tím.
Větráček se pořád spouštěl a kolikrát se ani nevypnul ani když se na notebooku nic nedělalo. myslel jsem, že to je bordelem ve větráčku. Chuchvalce prachu tam byli alei když jsem to vyčistil tak větráčky jeli pořád.
Kolokol12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 4. 2012 19:59

Kód: Vybrat vše
že windows nelze spustit. chybí nebo je poškozen soubor system32/....winload.exe

Milionty prvni člověk...bcdedit /enum a hned bys viděl proč ti chybi winload.exe
Namatkou
Zaváděcí program pro spouštění systému Windows
-------------------
identifikátor {current}
device partition=C:
path \Windows\System32\winload.exe
Momentalně ti můžu doporučit jedno - idelani stav by byl kdyby ti s tim někdo helpnul na mistě,púochybuju vzhledem k tomu že ti nic neřikaji zakladni pojmy že by ti pomohla pomoc na dalku.
Kód: Vybrat vše
Rozhodl jsem se pro recovery. DVD jsem neměl a možnost recovery sys. při spuštění noteboku nefungovalo. Volal jsem na HP a poslali mi DVD recovery. když jsem to zkusil přeinstalovat tak proběhlo "obnovení z bit kopie" ...... restart......

Obavam se žes měl volat asistenci už v tomto bodě....
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolokol12 12. 4. 2012 08:29

tak problém je asi vyřešen. Dělal jsem test hard disku a chce to po mě abych h o vyměnil.
Kolokol12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 4. 2012 11:38

než ho vyhodiš stahni si nějaky udělatko a proved kontrolu povrchu ale i kontrolu FS,některý věci jsou schopny hlasit při poškozenym FS vadnej disk a vzhledem k
Kód: Vybrat vše
problém začal asi pře 14 dny kdy jsem čistil disk od zbytečných programů. Další den začali problémy s připojením na internet.
je zde solidni pravděpodobnost rozvrzanyho FS
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolokol12 12. 4. 2012 12:04

dělal jsem test hard disku v Biosu a tam mi to napsalo ať ho vyměním. zkoušel jsem ho fyzicky vyndat a zase ho dát zpět ale ani to nepomohlo. Druhý HDD si musím někde sehnat abych to i takhle vyzkoušel.
Kolokol12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 4. 2012 12:59

Jo tak jestli jsem to pochopil tak Smart status ti hlasi BAD...Jo tak to je jasný,smolík - pacholík...Jinak spiš než vyndat a zandat ma vyznam vyměna kabelu a hodit ho na jinej slot.
Jinak toto je celkem důvod proč by každej měl mit po ruce diagnosticke bootovaci cd - usb,smysl diagnostickych programů pod win mě neustale uniká,jsou k ničemu a k ničemu a k ničemu když už ma člověk problem a nikoliv naznak problemu..
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolokol12 17. 5. 2012 12:35

Tak píšu zase po delší době.
Vyměnil jsem HD. nainstaloval jsem originál win vista. nainstaloval jsem ovladače, spustil jsem aktualizaci. Našlo to cca 108 nových aktualizací. stahuje se to celý den a stejně se nainstaluje jen zlomek z toho všeho.
mám, tam nainstalovaný on microsoftu antivir a když dám aktualizovat tak to taky nedojde až do konce a ohlásí to nějakou chybu. Kde může být chyba?
Kolokol12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 5. 2012 13:11

Mám na autě nějakou chybu. Kde může být chyba?
:-D
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 17. 5. 2012 13:17

Ve schopnosti přečíst text? Otestoval jsi RAM?
Jakou chybu ti to hlásí? Jaké jsou záznamy v admin logu?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků