Přeinstalace z w vista na w xp

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Libor123 23. 1. 2016 10:15

Zdravím. Jsem uplný laik a proto prosím o radu. Dostal jsem starý notebook Dell latitude D800(ram1GB,hdd60GB,processor intel pentium M DOTHAM 1,6ghz). jsou na tom zřejmě nainstalované na černo win vista. po několika dnech používání se mě začlo objevovat že končí 30ti denní zkušební verze a že mám zadat product key. na ploše místo tapety černá obrazovka a celkově to je takové nějaké pomalé. v pravé dolním rohu na ploše to píše že mám neoriginální verzi wind. Notebook má štítek od Wind xp . šlo by na tomto notebooku nainstalovat nazpět wind xp? prostě jsem myslel jestli jdou tyto visty odinstalovat a normálně legálně nainstalovat wind xp kde by se použil klíč co je na štítku na noťasu zespodu(prý je to nějaká firemní verze). Ovladače na tento notebook si myslím že jdou normálně stáhnout na stránkách DELL. Díky za radu.
Libor123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 1. 2016 10:26

Na takový prehistorický křáp opravdu nepatří moderní OS.
Co s tím?
1) Vyčisti systémový disk pomocí diskpart (viz FAQ).
2) Instaluj původní WXPx/32 z ověřeného originálního MS média.
Pozor: ne WXPP/64, hw není kompatibilní.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 23. 1. 2016 11:52

1. Na ten Notebook by sel dat i Win 8.1 32bit. Nicmene se narazi na problem ovladacu VGA nebot nebudou podporovany nektere potrebne funkce ze strany HW.
2. Dnes je to krap i na pouhe brouzdani po netu. Instalovany OS na tom nic nezmeni. Dnesni tablety/telefony maji o dost vetsi vykon.
Bespi_
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků