Návrat k OEM licenci

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fialara 25. 7. 2016 20:01

Nejsem odborník, proto mám otázku. Pokud za OEM licenci Windows Vista (zakoupené s novým notebookem) nainstaluji jiný, novější operační systém, je následně možné se k ní vrátit?
fialara
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 25. 7. 2016 20:22

Pokud si uděláš bitovou kopii systému tak ano. Ale nemůžeš používat dva systémy najednou. Předpokládám, že chceš zkusit W10
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod fialara 25. 7. 2016 20:28

Zatím nevím, zda W10 do pátku stihnu. Dotaz byl víceméně obecný. Chápu tedy správně, že OEM licenci nelze instalovat dvakrát, i když je legálně pořízená s PC? Mám ji na instalačním CD, ne pouze elektronickou.
fialara
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 25. 7. 2016 20:37

Na možnost instalace OEM na jiný PC existují dva názory.
První se řídí pravidly MS, druhý výkladem rozhodnutí soudu.
Záleží jak moc chceš hledat a řešit.
Víc ti neporadím, ne že bych nechtěl, ale neřešil jsem to.
Předpokládám, že se ozve někdo z místních, co je s tím lépe obeznámen.
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod m.kv 25. 7. 2016 20:40

Btw: na Vistu se bezplatný upgrade nevztahuje - na tuto drobnost jsem zapomněl
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod zivan 25. 7. 2016 20:45

Ale update na Windows 10 zdarma se Visty netyka, ne? Takze nevidim problem mit na notebooku Vistu OEM i Windows 10, ktere nebudou provedeny jako update te Visty. A na spodu notebooku bude klic k dane verzi Win Vista, staci stahnout instalacni DVD a pouzit ten klic.

Podle MS ta licence nejde pouzit na jinem PC, ale na tom samem muzes OS preinstalovavat dokola.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod fialara 25. 7. 2016 20:52

Jasně, k W10 bych musel třeba přes W7.

Ale hlavně chci zdůraznit, že se mi nejedná o instalaci OEM licence OS na jiný PC, ale o znovuinstalaci na stejný PC, se kterým byla zakoupena a na kterém už běžela. Pouze bych třeba zkusil novější OS a když by mi z jakéhokoli důvodu nevyhovoval, tak bych se chtěl vrátit k předchozímu. Pokud je pravda, že na stejném PC lze tentýž OEM OS přeinstalovávat opakovaně (třeba i s prostřídáním s jiným OS), jsem spokojen. To jsem potřeboval zjistit.
fialara
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 25. 7. 2016 21:03

Pokud se jedná o totožný PC, můžeš se k původní OEM licenci kdykoli vrátit, tj instalovat opakovaně. Je tam pouze nějaký limit počtu online aktivací za rok, myslím že tři. Ale i to lze vyřešit zálohou aktivace a její obnovou offline kterou můžeš provádět kolikrát chceš, třeba 10x denně...
http://joshcellsoftwares.com/products/a ... nsmanager/
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 25. 7. 2016 21:21

viz. Juwa2
imho obnova z bitové kopie mi přijde lepší, vrátíš se do stavu pro sobe upraveného stavu OS, pouze necháš stáhnout akzualizace
m.kv
Ex-moderátor

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor