Mac a NTFS externí disk?

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tumix 31. 8. 2017 20:54

Ahoj,
Už dlouhou dobu nemohu najít nějaký program který by fungoval na mém MacBook Air (macOS 10.12.6 (16G29)). Složky z disku jdou v pohodě, ale na disk, už ne. Však to sami znáte. Myslel jsem, že pomůže i parallels a ono nic. :) Jedná se o externí disk WD My Passport Ultra 2GB, kde mám vše potřebné jak k práci, tak pro volný čas. Stahoval jsem spoustu programů a žádný nefungoval, potřeboval bych buď zkusit další, které by jste mi napsali (i ty placené) nebo budu muset koupit exterák, který bude podporovat MacOS. :( A kdyby formát, tak jaký (aby fungoval na win a macu)?

Děkuji mockrát za rady
Tumix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod formald3hyd 1. 9. 2017 09:03

exFAT by měl jít na W10 i macOS
doinstaluj NTFS3G na macOS je zdarma
formald3hyd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod whatt 7. 10. 2017 20:24

dlouhá léta používám exFat

3TB WD, které máme v rodině, mají nepříjemnou vlastnost, že vyžadují vždy naformátování přes disk utility na Macu, až pak se chovají koretně.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod J.Talik 19. 6. 2018 20:31

Používám Mounty a funguje dobře, je to vlastně free alternativa Paragon NTFS. Akorát bacha - solidně blbne, když ten externí disk člověk nejdřív neodmountne z Widlí :D
J.Talik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků