Z Windows pc stěhování na Mac_zkušenosti

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bluenite 5. 10. 2018 21:52

I když se to nezdá, málokde se dá dozvědět, jak v praxi funguje změna z užívání Mac místo pc, nad kterou uvažuji. Co třeba spouštění windows programů přes virtuální mašiny typu Parallels Desktop, nebo podobné? Jsem léta zvyklý na CorelDraw, který je pouze v pc verzi. I na tom pc je hodně pomalý na můj vkus, co tedy přes nějaký pomocný program? Má s tím někdo zkušenost, nebo i obecně s programy pro windows na Macu vůbec?
díky za radu
Petr
bluenite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doggg 5. 10. 2018 22:00

Určitě nikde na internetu není popsaná zkušenost z přechodu win -> mac. Určitě nikde na internetu není popsaná funkcionalita virtualizace / dual bootu na macu. Určitě nikde na internetu není popsané co lze využít jako náhradu za coreldraw.

1) pokud máš problém vygooglovat výše uvedené, mac ti nepomůže
2) pokud si chceš koupit maca a běžet na něm většinu programů z win světa, je to zcela zbytečná akce (už ani to jabko na zádech nesvítí, abys byl cool)
3) pokud máš pomalé PC, řeš proč máš pomalé pc (what ever pomocny program means).
Naposledy upravil Doggg dne 5. 10. 2018 22:02, celkově upraveno 2
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod marts 8. 10. 2018 13:28

K tomu CorelDraw - byl jsem dlouhodobým uživatelm pod Windows. Po přechodu na Mac jsem delší dobu neměl náhradu, pod virtuálem jsem CorelDraw nepoužíval.
Dnes už jej ale docela dobře zastoupí cenově dostupný Affinity Designer.

Příležitostně nějaké speciální programy, třeba na kreslení elektrických schémat a návrh desek plošných spojů (Cadence/OrCAD), pod Parallels Desktop normálně pouštím.

Ale přecházet na Mac a pak většinu programů používat přes virtuální Windows podle mě nemá význam.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bluenite 8. 10. 2018 18:46

Affinity Designer jsem již zaregistroval, vypadá zajímavě i pod Windows.
Je to o zvyku a nových přístupech, díky za postřeh.
Určitě nebudu používat Mac pro virtuální Window, jenom mě zajímalo, jestli s tím někdo má nějakou zkušenost.
bluenite
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků