Instalace OS X po Windows

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetrKR 13. 3. 2013 12:41

Ahoj,
mám v práci Mac Pro s nainstalovanými Windows 8 (OSX mi nevyhovuje, ale jinou možnost než apple počítač jsem neměl). Zjistil jsem ale, že by se mi čas od času OSX hodil, když třeba dostanu od klienta fonty v applím formátu a na Windows s tím moc nenadělám.
Čili moje otázka zní: jde osx doinstalovat, aniž bych musel přeinstalovat win? Není problém přidat disk čistě pro osx. Případně jak by potom fungovalo bootování?
PetrKR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrKR 14. 3. 2013 21:03

Odpovím si śám, třeba se to bude někomu hodit:)
Přidal jsem další disk a OS X nainstaloval na něj. S 10.6 nešlo do Win bootovat a nenabízel možnost zvolit Win disk jako startup disk - musel bych jít asi oficiální cestou přes bootcamp. S 10.8 to není problém, rozpoznal win partition nabízí normálně boot do Windows. A to přesto, že pán v nejmenovaném brněnském autorizovaném obchodě mi řekl, že to v žádném případě nebude fungovat...
PetrKR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MouseKey 11. 9. 2013 15:07

Díky. Naozaj sa mi zisla tahle odpoved. Protoze taky v praci mam windows aj OS X. Dík jeste jednou
MouseKey
Junior

Odeslat příspěvekod meme1255 3. 11. 2013 18:44

OT: PetrKR: S většinou „autorizovaných Apple obchodů" mám podobné zkušenosti..
meme1255
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 11. 2013 19:01

Kód: Vybrat vše
S 10.6 nešlo do Win bootovat a nenabízel možnost zvolit Win disk jako startup disk - musel bych jít asi oficiální cestou přes bootcamp.

Ne nemusel,řekněme že Paragon hard disk manager toto řeši včetně jinych špeků mezi OS a WIN a špeků tykajicich se čistě OS ale je placenej.Tatary v prodejnach netřeba brat važně.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků