MacBook Pro 2013 late (retina) alebo MacBook Pro mid 2012?

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mimous 11. 11. 2014 16:40

Na systém si zvykneš.

Hrany mi na PRO taky vadily. Bylo to další + pro Air. Na youtube najdeš videa, jak to amíci brali pilníkem, aby to nebylo tak ostré :D
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kadliwt 11. 11. 2014 17:05

2) Zkratky jsou podobny, vetsina je stejna jen mackas cmd misto ctrl. Alt + F4 se dela pres cmd + w nebo cmd + q. Na Macu je rozdil mezi zavrenim okna a programu. U nekterejch aplikaci zavres okno a bezi dal a musis ji zavrit pres menu nebo cmd + q.
3) u applu je kolikrat design prednejsi nez funkce...

Ja sem na Mac presel v kvetnu a nejlepsi je skocit do toho rovnou. Kazdej OS ma neco, na Macu se precuje jinak nez na Win, pokud budes chtit delat veci presne jako na Win, tak budes Mac nenavidet.
Koukni tenhle kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCWjgzV ... iF_kVbrtsA
Na netu si najdi klavesovy zkratky na Macu a nejaky zakladni vysvteleni funkci a melo by ti to stacit, zas tak odlisnej system to neni.
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod AndyAaron 11. 11. 2014 20:48

Super kluci, diky za komentare a vysvetleni. Je mi jasne, ze pokud k tomu budu pristupovat jako k Win, tak me to akorat nastve. Snazim se drzet si od toho odstup, na druhou stranu se snazim najit podobne aplikace, ktere pouzivam na Win z duvodu zjednoduseni prechodu ve smyslu migrace dat a navyku prace s pocitacem. Pouzivam hlavne KeePass na hesla, Evernote na poznamky, Total Commander, Word, Excel, WM Player Classic diky jeho jednoduchosti, Chrome/Firefox. WMP se da nahradit VLC, to je OK, nahrady za Total Commander taky jsou. Ostatni aplikace jsou i na MacOs, takze pohoda.
Nejsem zadny hater ani lover jakehokoliv systemu. K MacBooku me tahne hlavne touha zkusit neco noveho, ale hlavne fakt, ze bohuzel v produkci jinych znacek nenachazim dostatecne kvalitni zelezo, myslim ted co se tyka zpracovani a ergonomie. Jsem zvykly pouzivat stary Fujitsu Siemens Amilo Pro a pak Lenova modelove rady T4xx. Bohuzel Fujitsu uz absolutne nestaci ani na to prohlizeni netu a Lenova od rady T440 stoji za starou backoru, minimalne ta prasarna co udelali s touchpadem.
Ted tedy zvazuju bud zkusit HP nebo Dell a nebo se na to vse vykaslat a jit k Apple. Zatim to mam tak 30% vs 70% ve prospech Apple.
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 11. 11. 2014 22:32

AndyAaron píše:4) Da se nejak nastavit touchpad na leve a prave kliknuti? Prisel jsem na to, ze kdyz chci jakoze kliknout pravym a vyvolat menu, tak musim podrzet Ctrl, coz ale neni castokrat uplne pohodlne, pokud pocitac ovladate jednou rukou.


Typicky to bývá tak, že kliknutí pravým tlačítkem se dělá současným klepnutím dvou prstů na touchpad.
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 11. 11. 2014 22:45

marts:
nevís pls. jak u beztlačítkového na tyto kombinace?
1. středoklik + tažení
2. střední držet+pravý jen ťuk + následné tažení
3. střední+pravý držet + tažení
Ptám se z důvodu, zda je možné použít alespoň nouzově ntb např. jen na rychlé zkouknutí nějakého jednoduššího modelu někde po cestě (na klíně v autě, atd), nebo si kámoš, který to chce, bez myši ani neškrtne (chtěl něco tenkého, lehkécho, s co nej výdrží, o výkon moc nejde, air se mu líbí, ale možností si alespoň nějak nouzově cosi zobrazit, když na to přijde)

Já se totiž přiznám, že jsem zatím na žádném ntb s bezčudlítkovém touchpadu žádný CAD nezkoušel.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 12. 11. 2014 19:35

Pokud to bude CAD přímo pod OSX, tak by měl mít implementovánu podporu pro něj specifických gest. V případě, že by se ten CAD měl na MacBooku provozovat pod Windows, tak bych od toho ale moc neočekával.

Např. AutoCAD to má takto http://knowledge.autodesk.com/support/a ... Mac-s.html
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 12. 11. 2014 20:03

Pod windows, proto se ptam na moznosti generickeho ovladace, autocad je ve 3d na plochy slaby nastroj, navic by se dal pouzit jen na nezive exportovane data.
Problem totiz je, ze i mezi workstationy jsou 3tlacitkove touchpady az u 15' modelu. Chtel jsem mu doporucit zbook14, ale ani tam to s 2tl tp nebude uplne optimal.
A treba thinkapdy maji kvuli trackpointu cudlik navic, kery se da jako stredoklik pouzit, ale tam zase neni zastupny numericky blok = nepouzitelne.

Jako posledni reseni beru doporuceni cestovniho spacenavigatoru...
/s mysi by musel jezdit po noze, atd/
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kanabis 12. 11. 2014 20:25

alfah4ns píše:marts:
1. středoklik + tažení
2. střední držet+pravý jen ťuk + následné tažení
3. střední+pravý držet + tažení


Na tyhle super finty by měl jít použít http://www.boastr.de. V základu asi ne, nevzpomínám si, že by šel i ten středoklik.
PC(Win10): Intel i5-3750K 4,5Ghz, Noctua NH-D14, Asus P8Z77-M PRO, 16GB RAM, GTX 1070 Gaming X,Seasonic P-760, SSD Crucial M4 128GB, FD Define R4
NB(OSX): Macbook Pro retina early 2015, Intel i5 2,7Ghz, 8GB RAM, SSD 256GB
kanabis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 12. 11. 2014 22:15

Ale ten je jenom pro OSX, ne? Tazatel by chtěl řešení pod Windows které poběží např. na MacBooku Air (pokud jsem to správně pochopil)

Spacenavigator, snad by šel http://www.3dconnexion.eu/index.php?id= ... nnexion.eu
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod itsme 13. 11. 2014 00:11

Jednoznačně retina a ani na vteřinu neuvažuj o tom druhém.
itsme
Junior

Odeslat příspěvekod AndyAaron 27. 11. 2014 00:15

Pratele, tak jsem do toho taky prastil a poridil MBP s retinou, 13 palcu, 8GB RAM, 256GB SSD disk. A jsem zatim nadseny. Ano, clovek si musi zvykat, ale ta sviznost a rychlost systemu je uzasna. Absolutne odpada nejake premysleni, jestli ma cenu zapinat pocitac, protoze pocitac je ready behem 3 sekund (ze sleep modu). Skvele. To stejne se zpracovanim pocitace, zdvih klaves paradni, touchpad vynikajici. Ve srovnani s pracovnim Lenovem ThinkPad T440 nebe a dudy.
Co se nakonec ukazalo jako nutnost, tak zakoupeni MS Office. Moje tabulky nezvladal ani iCalc, Libre Office ani Open office. V MS Office vse bez problemu. Jeste si zvykam na Path Finder, zkousel jsem nejake nahrazky Total Commanderu, ale nebylo to ono. Tak se snazim preorientovat na Finder/Path Finder.
Mejte se.
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michell888 27. 11. 2014 02:15

NEbudu začínat nové vlákno s jednou pi*ovinou, ale mám problém.
Koupil jsem si MBP 15' Retina. Ten orgasmus z prvních dní byl neuřitelný (člověk co tvrdí, že nej pocit je se ženskou nikdy nespoštěl Photoshop na Applu). Jenže já ko*ot jsem aktualizival systém a teď mi u xammp nestaruje Mysql (bez udání důvodu) a nehorázně se mi seká cursor(ale pouze u myši od apple, drátová A4Blood jede bez problému). Chci se zeptat, je na to nějaký fígl nebo mám zčutat nějakého apple génia?
Michell888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 27. 11. 2014 10:07

Podobné příznaky s myší se lidem podařilo odstranit vymazáním všeho ve složce /Library/Preferences/SystemConfiguration a následným restartem.

http://forums.appleinsider.com/t/183010 ... osemite/40
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michell888 29. 11. 2014 01:56

Pokakulinkalo se to. Po odstranění dotyčné složky systém začal nahazovat něco jako modrou smrt (nikdy předtím jsem to neviděl). Nakonec jsem udělal recovery a myš dal na reklamaci, kde byla předčasně uznána za pravděpodobně vadný kus - technik sypal víc ku*ev něž já. IStyle se mi omlouval (a naznačil, že se o tom nemám nikde zmiňovat, ale na to se*u) a dali mi zátím myš jinou, stejnou ale funkční.

človíčkovi co mi to poradil: snaha byla, bohužel. Data jsem měl zálohovaná, tak se nic strašného neděje
Michell888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 7. 12. 2014 18:32

Hmm... tak to byla poněkud nepříjemnost, ale díky za doplnění informací - může to případně pomoci/odradit někoho kdo by narazil na podobný problém.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků