Macbook Pro stále v zásuvce

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Checkmate 14. 9. 2015 13:02

Dobrý den. Potřeboval bych poradit co je pro můj macbook a jeho baterii nejlepší. Nyní budu na mém macbooku neustále doma kde mám zdroj energie, tak nevím co je lepší. Mít to stále zapojené a nebo to odpojovat, neúplně vybít a pak zas neúplně dobít.


Také by mě zajímalo, jaký sítový adaptér bych měl zakoupit, jelikož mám MacBook z USA tak nemám českou zásuvku. Stačí tedy adaptér? Sítový kabel pro MacBook je strašně drahý, myslím že adaptér bude dostatečný řešení.

Koukal jsem na tenhle...
https://www.mall.cz/notebooky-adaptery/ ... -zastrckou


Děkuji
Checkmate
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 9. 2015 13:35

Pokud chceš do roka odpálit baterii, klidně odpojuj a připojuj. :))

Adaptér by stačit měl, minimálně za zkoušku nic nedáš.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 9. 2015 13:42

Pokud je zdroj konstruovan na 110V, dockas se po zapojeni efektniho ohnostroje. (A dal bys za to docela dost - cely novy "McBug".) Pokud je zdroj full range, melo by to fungovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 9. 2015 13:44

V době, kdy jsem Macbook používal, to zdroj zvládal. Část od adaptéru do zásuvky byla výměnná, zbytek stejný pro všechny verze.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 9. 2015 13:48

Ja si rikam, ze je mozna lepsi 2x "zbytecne" upozornit na moznost rizika, nez to jednou nechat "zasycet". Ze by original zdroj "mel byt" full range, je vec jedna. Ale pokud to nekde koupil vi Buh kde, muze u toho byt zdroj od "nezavisleho vyrobce" ... proste neoriginal, treba made in China odkudsi z Ebay - casto pohledove nerozeznatelny od originalu, zname Cinany. A pokud by ten zdroj byl 110V only ... jeden nikdy nevi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 9. 2015 13:51

Tak jasně že je rozumné se nejdřív podívat na štítek a až potom konat. Soudnému člověku to ale není třeba vysvětlovat.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 9. 2015 13:51

Souhlas. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Checkmate 14. 9. 2015 13:52

Jak tedy zjistim jak na tom jsem? Moc ted nechapu... Mam vse original od Apple.

-- 14. 9. 2015 14:53 --

Ja se dival na ten kabel, na tu krabici bylou :D ... Je tam Input: 100-240V
Checkmate
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 9. 2015 13:53

Pohledem na zdroj, tam by to meli psat. Input voltage bude budto 110-230, nebo jen 110, to by byl problem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod darm 14. 9. 2015 13:54

Já bych raději vysvětloval. Už jsem se setkal s trotlem co si přepnul PSU z 230V na 110V, protože „si myslel že to bude žrát míň“
darm
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 9. 2015 13:56

Poku pisou 100-240, potom je to v pohode (full range) a bude to fungovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Checkmate 14. 9. 2015 14:23

The Shitman píše:Pokud chceš do roka odpálit baterii, klidně odpojuj a připojuj. :))

Adaptér by stačit měl, minimálně za zkoušku nic nedáš.




Takže když je to neustále v síti tak to baterce neškodí? To je dobře. Děkuji
Checkmate
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 9. 2015 14:28

Naopak. Pokud ma ntb korektni powermanagement, coz jablka maji, baterie se pri behu "na zdroj" nepouziva, cimz se setri.

Vybit (neuplne) a nabit tak 1x za mesic pro "refresh" plne postaci.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 9. 2015 14:42

Checkmate píše:Takže když je to neustále v síti tak to baterce neškodí?

Ne. Žádná dodatečná údržba, či kroky, nejsou potřeba. Vše ohlídá integrovaná elektronika.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enjay 4. 2. 2016 12:31

Checkmate píše:Dobrý den. Potřeboval bych poradit co je pro můj macbook a jeho baterii nejlepší. Nyní budu na mém macbooku neustále doma kde mám zdroj energie, tak nevím co je lepší. Mít to stále zapojené a nebo to odpojovat, neúplně vybít a pak zas neúplně dobít.


I Apple na svém webu doporučuje co se týká baterie a životnosti: Pokud máte možnost, tak mít notebook připojený do sítě. Jednou za čas (týden, dva) trochu baterku "provětrat", jet z ní, ale snažit se vyhnout vybití úplně do mrtě. A pak zase jet pěkně ze zásuvky.
"Člověk je bohatý tehdy, když si může koupit něco co nepotřebuje."
enjay
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků