NEFUNKČNÍ Apple iPad 2 s iOS 4.3.3 zázračně opraven

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kubtpav 3. 1. 2016 21:16

Mám iPad 2 s iOS 4.3.3. Chtěl jsem jej přes iTunes updatovat na verzi 9.2, ale proces aktualizace se na začátku zakousl na jakémsi ERRORu 9, tablet na sobě měl pouze logo USBkabelu a iTunes a nedalo se s tím nic dělat. Tablet jsem poté nemohl nijak zapnout - vždy se jen ukázalo to logo USB kabelu a iTunes. Pokoušel jsem se následně tablet auktualizovat i držením SHIFTU a nahráním starší verze iOS, nebo aspoň resetovat v DFU módu, ale nic nepomáhalo.

Nakonec jsem to dal do servisu, kde mi po hodině zavolali, že je iPad nejspíš poškozený, že jim to taky hází chybu ERROR 9 a zřejmě jde o pokaženou desku, nebo USB konektor a že se na to zkusí podívat ještě jejich guru, až bude v práci.

Další den si mi zavolali, že to nahodili pomocí speciálního programu aspoň do původního nastavení se slovy, že vyšší verzi iOS už do tohoto iPadu nedostanu, že jsem zaspal a měl aktualizovat průběžně a jailbeak nedělají, že se ten iPad může pokazit. Zajímavé je, že po těch různých pokusech je v tabletu původní nastavení včetně uložených záložek a fotek.

Takže jsem teď na začátku a zajímalo by mě, jestli nevíte, jaký program na to zprovoznění iPadu použili. Domnívám se, že to tu chybu při update třeba udělalo při pokusu o update z vemi nízké verze iOS na nejvyšší, ale třeba kdybych zkusil přes iTunes znovu pomocí SHIFTu vybrat hned nižší verzi iOS, že už by to šlo bez nějaké chyby. Nerad bych ale skončil zase s nefunkčním iPadem a platil znovu 500 Kč za zprovoznění nějakým "speciálním programem". Tvrzení, že do ipadu už vyšší verzi iOS nedostanu, se mi zdá nějaké divné (protože iPad 2 podporuje všechny iOS až po aktuální 9.2).

Celé to vypadá, že jen nějakých speciálním postupem iPad zase zapnuli, jako by se nic nestalo. Jen nevím jak. Je tu nějaký odborník, co mi poradí? Děkuji
kubtpav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 4. 1. 2016 15:33

V téhle diskuzi https://www.ifixit.com/Answers/View/976 ... es+error+9 zmniňovali nástroj ReiBoot (http://www.tenorshare.com/products/reiboot.html ) který umí udělat odblokování tak jak to udělal ten servis.
V diskuzi někdo komentoval, že si do počítače nebude natahovat nějaký malware - na druhou stranu se stránky tváří, že software i prodávají ovšem samotné prodejní stránky nejsou zabezpečené, takže kdoví jak to je.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubtpav 7. 1. 2016 03:56

Tak díky za radu, ale ten program reiboot nedoporučuji!!! Dříve možná fungoval, aktuálně je nefunkční a tlačí do PC spoustu malware.

Programů, které řeší problém "stuck in recovery mode" je více. Mně pomohl až tento Wondershare Dr.Fone Pro iOS http://cs.wondershare.com/drfone-iphone ... overy.html Nemuselo se nic platit, po spuštění mi hned řekl, že je iPad ve špatném módu a po restartu naběhl do prostředí iOS :)

Bohužel jsem zjistil, že aktializovat iPad 2 s iOS 4.3.3 na nějakou novější verzi už nejde... Zkoušel jsem i programy třetích stran a všechny možné verze iOS a hrát si i s certivifáty a jinými verzemi iTunes, ale nepomohlo nic... Buď se zakousl, nebo pořád nějaké ERRORy. Tímhle si to u mě Apple pěkně pos***.
kubtpav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Haveja 7. 1. 2016 07:24

Ja bych zavolal do Apple podpory a tam by ti meli poradit, nebo zajed do Apple Store v Nemecku, kde to máš blíž? dráždany? nebo mnichov, nebo ve Vidni.
Haveja
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 7. 1. 2016 15:49

Soudě dle výběru ROM na této stránce http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/ to vidím jako blbost, že by to nešlo. Něco děláš špatně a ten servisák je trotl s kvalifikací pro opravu poškrábané makety.A nebo máš starší model a nevíš o tom.
MackBook Pro 13" (mid 2009), OS 10.11 / ASUS G75VX-CV163H Win10

PC
Core i5 2500K, MSI Z77A-G43, 2x4GB DDR3 1333MHz, GTX260 896MB, Corsair 750W, HDD 500GB 7200RPM SATA II, DVD LG GH22LS, Samsung TV UE40D5000, Win10
Wayne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 8. 1. 2016 10:09

To by mohla být cesta. Zkusit tam natlačit ty verze postupně.
Podobně to bylo na noteboocích DELL. Pokud měl člověk v notebooku původní verzi ROM a mezitím vyšlo dalších pět aktualizací, tak se většinou musely nahrát některé meziverze než se dala nahrát tu poslední. Ovšem u DELLu na to aktualizační software upozornil co a v jakém pořadí nahrát.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod itsme 19. 2. 2016 10:45

Postupně se tam nic nenatlačí, protože staré verze iOS už Apple nepodepisuje a zařízení je odmítne. Jen aktuální (9.2.1)

4.3 je hodně stará. Nemá OTA, atd. Bude potřeba zařízení dát do DFU módu a obnovit přes iTunes.
itsme
Junior

Odeslat příspěvekod furen-cz 19. 11. 2016 19:14

Řeším podobnou věc dám vědět jak to dopadne.
furen-cz
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků