Čistá instalace El Capitan - doba trvání?

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RoMeiRo 17. 4. 2016 10:57

Dobrý den, ahoj..

chtěl bych se zeptat - pořídil jsem si staronový iMac. Předchozí majitel nejspíš smazal všechny data, ale protože tam podle některých indícií zůstali nějaké věci v azbuce tak asi nedělal obnovu chtěl bych se zeptat.

Rozhodl jsem se udělat čistou instalaci znovu. Spustil jsem diskovou utilitu, smazal systémový oddíl a pak dal "Čistá/Nová instalace OSX". No a začalo mi to stahovat.. resp.

"Stahování dodatečných komponent" - jenže, spustil jsem to včera kolem dvanácté v noci a ukazovalo mi to nejdřív 3 hodiny a něco do dokončení, pak se to protáhlo, ale říkám si, že ráno všechno bude stažené. No probudím se a byla staženo tak 35% (odhaduji) a doba zbývajícího času 23 hodin do stažení.

Linku mám doma 8mbit - no je to trapas, ale i tak... dokáže mi někdo vysvětlit proč to takhle strašně trvá? Podle mě přijdu dnes z práce a stejně to nebude stažené. To se stahuje celý El Capitan z AppStoru nebo jak to je? Setkal se s tímhle někdo? Děkuji a omluva jestli to už někde bylo, s OSX úplně začínám, tak mě to zajímá...
RoMeiRo
Junior

Odeslat příspěvekod Araken 17. 4. 2016 11:23

stahuje se nějakých 6GB, to by i na tvém připojení mělo být otázka pár hodin
samotná instalace je pak taky cca na hodinu i s rezervou
Araken
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaapoo 17. 4. 2016 11:34

1. ak mas k dispozicii iny mac, na ktoroms i vies vytvorit instalacne USB s El capitan, tak postupuj podla tohto navodu http://osxdaily.com/2015/09/30/create-o ... all-drive/

osobna skusenost: instalacie na SSD z USB3.0 na Macbook White Mid 2010 a trvalo to mozno hodinku napriek tomu, ze instalacia "klamala" daco o 30 minutach a obcas sa zdalo, ze sa to ani nehybe.

2. ak mas iba PC s windows, skus tento navod https://superuser.com/questions/383235/ ... on-windows (neoverene).
Na doma: Amarok DAC (~ ZERO DAC) => Denon D-M38DAB => Wharfedale 10.1

Sluchatka: Sennheiser HD 600 (DIY cable) | Audio-Technica ATH AD500 | Grado SR60e | AKG K272 HD | Superlux HD681 EVO

Na cestach: => Fiio X1 => Vsonic VSD5
kaapoo
Junior

Odeslat příspěvekod RoMeiRo 17. 4. 2016 21:21

Dekuji vam za informace a tipy... Rikal jsem si ze to asi moc standartni nebude..

No ted jsem prisel domu a je tam zhruba 75% (odhadem), a zbyvajici cas 10h 54m .. Tak fakt nechapu jakou rychlosti se to stahuje nebo co je vlastne spatne... Bohuzel mi asi stejne jina moznost nezbyva nez cekat, jiny mac k dispozici ani nemam tak to necham dobehnout...

Hlavne me zajimalo jestli se s timhle uz nekdo taky setkal...
RoMeiRo
Junior

Odeslat příspěvekod lojzak02 18. 4. 2016 06:23

Tohle je zpravidla běžné v období, kdy Apple uvádí na trh nové verze systému, pak to jede pomalu.

Obecně lepší je stáhnout instalačku ze store nebo torrentu a vytvořit boot flash a instalovat z něj.
lojzak02
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loobick 18. 4. 2016 06:54

Na podobně rychlé lince mi stažení instalačky trvalo méně než 3 hodiny. Jako nejpravděpodobnější příčinu bych viděl tvého poskytovatele připojení. Metod jak omezovat "stahovače" je spousta a je klidně možné, že jsi do té škatulky v tomto případě spadnul a poskytovatel tě poněkud zaříznul. A nebo jestli tam je nějaká wifi tak může být třeba zaprasené pásmo, nebo asi milion dalších variací na podobné téma. Ale u serverů Apple bych problémy až tak nečekal, není období nové verze a tak se tam o kapacitu neperou statisíce nebo miliony lidí najednou.
loobick
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 4. 2016 08:19

jak píše loobick, nejspíš tě omezuje poskytovatel a to docela hodně, nebo máš problém v připojení
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků