Dostupnost MBP 13" 2015. Vyplatí se? Co by jste doporučili?

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Trejvis 17. 2. 2017 19:40

Dobrý den,
rád bych si pořídil na VŠ nějaký ntb a uvažuji o macbooku. Zatím jsem žádný neměl. Rád bych vyzkoušel a používal Mac OS. Vypadá zajímavě. Je svižný, intuitivní. Navíc již vlastním iPhone a hezky by mi to dohromady fungovalo. ^^

Nové macbooky 2016 bez touchbaru mne neoslovily (btw touchbar mě vůbec nezajímá). Výdrž baterie prý moc oslnivá není, výkon se ani tolik nezvýšil. Hlavně mi vadí absence Magsafe, USB portů a HDMI. Proto bych rád zvolil levnější a starší variantu - MBP 13" 2015.

Nevíte tedy do kdy bude dostupný, než ho prodejci stáhnou z prodeje? (Tímto bych chtěl oslovit především dlouholeté majitele, kteří si už koupili několik těchto macbooků a vědí jak se "točí" jednotlivé ročníky na trhu).
Plánuji totiž koupi na červen-srpen.

Dále bych se chtěl zeptat co by jste mi doporučili. Zaujal mne totiž i model Air, který má lepší výdrž a je "přenosnější" a hlavně je cca o třetinu levnější. Retina je stejně scalovaná na 1440x900 je tedy pracovní plocha řekněme stejná. Výkon je samozřejmě také nižší, ale vyplatí se připlatit si za Retinu a o něco větší výkon? Je ta změna znatelná? :hm

Na macbooku bych dělal práci do školy, stříhal a mixoval hudbu, prohlížel net, koukal na videa a toť asi vše, možná bych ještě stříhal videa nějak základně a ještě upravoval fotky (také základně).

Notebook plánuji mít co nejdéle (tj.5 let a více, dle možností)


Děkuji za rady a názory.
Trejvis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 18. 2. 2017 10:17

Jak dlouho bude v nabídce, to se nedá snadno říct. Postupně se jich zbavují v různých akcích. Většnou jsou to ty základní modely. Sem tam se může vyskytnout něco lépe vybaveného, ale moc bych v to nedoufal.
Takže 8GB RAM (mohlo by stačit i do budoucna, mám teď v Airu 4GB a docela to jde)
128GB SSD - to je dost málo a náhrada za větší je docela mastná, protože tam nenarveš jen tak ledajaké SSD.

Na 13" Air bych se vykašlal. Ta obrazovka je nic moc. Retina v tomhle má docela smysl.
Zkus pohledat nějaké outlety nebo "bazary" přímo od prodejců. Třeba iStyle má vlastní prodej předváděček tuším.
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Bebjak 23. 2. 2017 14:55

Mám právě MBP 13" a na kancelářskou práci úplně stačí. Ohledně toho disku, sebou tahám externí, na kterym mám hudbu, filmy apod. Je to asi nejlepší volba, popřípadě koukni po cloudech. Jinak myslim, že úplně stačí, hlavně jsem ho bral z důvodu kompletní portové vybavenosti (USB, HDMI, ThunderBolt apod.)
Petr Bebjak
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků