Náhrada za MS Access

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod GiorgioPF 11. 1. 2018 10:47

Už niekoľko rokov mám databázu odberateľov časopisu riešenú cez Access. DTB je urobená tak, aby zistila, ktorý odberateľ na základe podmienky má dostať časopis (teda s niektorými adresami v databáze "nepracuje") a následne týchto odberateľov usporiadala tak, aby sa splnili kritéria Slovenskej pošty pre zasielanie zásielok + prepočíta, aké zaslanie zásielky je ekonomické (niekedy je lacnejšie poslať 2 menšie zásielky ako 1 s väčším počtom časopisov). Je to dosť komplikované, no šetrí to peniaze.
Každopádne Access už viac "príkazov" nedokáže prijať. Blokne sa. Navyše potrebujem prístup k Accessu z viacerých počítačov (nie naraz!!!) a zároveň dáta chrániť proti zápisu z iných PC (malware a pod.). Preto je Access i dáta na virtuálnom PC s Win.

Hľadám však iné riešenie, ktoré by nebolo finančne drahé a zároveň spĺňalo naše potreby opísané vyššie.
Môžete mi poradiť?
GiorgioPF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 12. 1. 2018 09:58

No když už access nestačí tak bych to osobně viděl na nějakou klasickou Databázi s aplikací (ať už okení na desktop nebo webovou).
Jen ten vývoj aplikace na míru nebude za pivo, ale něco to bude stát. Možná by šlo náklady minimalizovat tím, že by vám to udělal nějaký studentík, protože tohle zas není až tak složité.

A nebo jsem teď našel nějakou možnost jak použít access k přístupu do klasické DB. https://dev.mysql.com/doc/connector-odb ... ables.html ovšem nikdy jsem to nepoužil tak nevím jaké to má úskalí.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod GiorgioPF 12. 1. 2018 10:55

To som si vedomý, že to nebude za pivo. Rozmýšľal som i nad tým. Momentálne som v kritickom režime, kedy Access ešte beží, no na hrane. A stačí to, kým Slovenská pošta nezmení podmienky. A to nik nevie kedy, len to rovno oznámia, že o mesiac to bude inak. A potom to môže prestať fungovať. Iný obdobný program ako Access s funkciami, čo používam, nepoznám. Neide totiž iba o filtre, ale doslova spracováva dáta z tabuliek, robí prechodné nové tabuľky, spája ich...

Osobne mám veľké podozrenie, že softvérové firmy robia programy so "spomaľovaním". Nevidím dôvod, prečo by Access nemal zvládnuť ďalšiu funkciu zo svojho zoznamu. HW je úplne v pohode. Len ide o jeho vnútorné obmedzenie. Podobne ako u Adobe pri InDesingu. Kým mi urobí, čo chcem, môžem vypiť šálku kávy. A procesor beží na 25% i pamäť má voľných 6 GB. Ale SW ide systémom slimáka (hovorím o konkrétnej situácii, nie všeobecne). A nie je to "odstránené" ani v ich najnovšom SW.

A ešte otázka: existuje niečo ako Access pre iMac?
Pred rokom sme mali smolu v redakcii a napadol nás malware (Windows pri aktualizácii vypol antivír). Kym som na to prišiel, odpálil konkrétny počítač, server i zálohy a napadol ostatne PC. A chcel "výkupne". Tak zvažujem prechod na iMac, vraj je to bezpečné.
GiorgioPF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 1. 2018 12:21

Jakou verzi MS Access používáte?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wajta 20. 1. 2018 00:14

Pro Mac můžete zkusit FileMaker, je to podobné Accessu.
wajta
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků