Odskoky mezi řádky v Outlooku

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 25. 1. 2019 11:06

Mám problém s Outlookem 2016 ohledně nepravidelně vznikajících odskoků mezi řádky. Dříve jsem používal Live Mail z roku 2012 a ten toto nedělal, ale po přechodu na Outlook mi to dělá od úplného začátku a doposud jsem nepřišel na to, zda a jak to jde odstranit.
Když někomu pošlu email, zobrazuje se mi korektně. Když však dotyčný na tento email odpoví, vrátí se to s tím, že v původním textu jsou mezi jednotlivými řádky mnohem větší odskoky, než tam byly při odesílání. Týká se to pouze těch řádků, které byly původně prázdné - jednořádkový odskok. Tuším, že to bude asi nějak souviset s formátováním textu, ale nevím, co kde přenastavit, aby to nedělalo. Zajímavé je, že to dělá jen v určitých případech (ne vždy). Tipuji, že je to závislé asi na tom, jakým programem to adresát zpracovává - řekl bych, že kdo má Outlook, tam problém není, ale kdo to prohlíží něčím jiným, tam se ten problém zřejmě vyskytne.
Máte s tím někdo zkušenost? Dá se to nějak odstranit?
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod robikbedrunka 5. 2. 2019 03:15

Ahoj,
Když budeš chtít odřádkovávat, tak místo klasického enteru použij kombinaci kláves Shift + Enter. Samotným enterem vytvoříš pomyslně nový odstavec.
robikbedrunka
Junior

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 15. 2. 2019 19:15

Můžu to zkusit, díky za radu. Zrovna teď se mi vrátil zase jeden email, kde původně byly odskoky s 1 prázdným řádkem a vrátilo se to se 6 prázdnými řádky na stejné pozici.
Docela by mě zajímalo, zda tyto problémy mají i ostatní emailoví klienti nebo zda je to zase specialita Microsoftu.
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod robikbedrunka 16. 2. 2019 15:02

Myslím si, že záleží na formátování emailu, jak ho odešleš.
Pokud necháš formátování HTML a zmáčkneš standardně Enter, vytvoří se nový odstavec, který se má tendenci "odsazovat" mezerami před ním a za ním.
Jak už jsem psal, tvůj problém by mohlo vyřešit mačkání Shift+Enter namísto pouze Enteru. Jako druhá možnost mě napadlo odesílat email jako prostý text. S RTF zkušenosti nemám.

Jen tak na okraj: Netuším, zda máš nějaké znalosti HTML, ale lze to přirovnat běžnému formátování odstavce v tomto jazyce. Pro odstavec je značka <p> & </p> - prohlížeč standardně přidá mezeru před něj a za něj, aby byl odstavec lépe odlišitelný. Namísto toho pro běžný nový řádek (na který jsme zvyklý třeba z poznámkového bloku) slouží v HTML značka <br> - ta vytvoří nový řádek bez jakéhokoliv "odsazení".

//Slovíčko odsazení v uvozovkách, protože odsazení je vlastně mezera "z boku" odstavce, kdežto já mám na mysli mezery před a za odstavcem.
Přílohy
2019-02-16 14_52_06-Bez názvu - Zpráva (HTML).jpg
2019-02-16 14_52_06-Bez názvu - Zpráva (HTML).jpg (6.71 ) Zobrazeno 423 krát
robikbedrunka
Junior

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 3. 3. 2019 11:45

Tak jsem to zkusil s tou kombinací Shift + Enter a zdá se, že to ten problém řeší. Ještě by mě zajímalo, zda existuje nějaká možnost toto nastavit v Outlooku natvrdo (nějakým zatržítkem nebo úpravou v registrech), aby při stisku Enteru Outlook automaticky jakoby odeslal kombinaci Shift+Enter.
radek.kovacik
Junior