Word - Dokument obsahuje příliš mnoho pravopisných chyb

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mac_hal 4. 2. 2016 10:56

Dobrý den, v rozepsaném dlouhém dokumentu, kde jsou pro Word 2007 (ale údajně se to děje i ve verzi 2010 a 2013) neznámá slova, mi při snaze o kontrolu Pravopisu a gramatiky vyskakuje hláška Dokument obsahuje příliš mnoho pravopisných nebo gramatických chyb na to, aby mohly být zobrazeny... a Word odmítá červeně podtrhávat chyby (podtrhává pouze zeleně), což mi nevyhovuje.
Když odškrtnu políčka Skrýt pravopisné chyby pouze v tomto dokumentu a Skrýt gramatické chyby pouze v tomto dokumentu (v Možnostech aplikace Word - Kontrola pravopisu a mluvnice), problém se vyřeší do chvíle dokud nenajedu na cca 65. stránku dokumentu a okno s hláškou Dokument obsahuje příliš mnoho pravopisných nebo gramatických chyb na to, aby mohly být zobrazeny, nevyskočí znovu.
Měl by někdo jiné řešení než jít slovo po slově a přidávat "neznámé" výrazy do slovníku?
mac_hal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 4. 2. 2016 11:25

to je ten dokument tak odborný, že tam máš tolik neznámých slov?
Nebo je vždy nějaká část v jiném jazyce? Pak by mohlo pomoci vytvořit si styl s nastaveným jiným jazykem a tu část vždy ostylovat.

A nebo se snažit psát bez chyb ...
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 4. 2. 2016 14:36

To je typický problém například při opravování nějaké knihy, která vylezla z OCR a je tam mnoho cizích jmen a pojmů (zkus si hodit do Wordu co já vím třeba nějaký díl Harryho Pottera).

Opravovat po kapitolách a pak slepit?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 2. 2016 16:36

vladimir:
To by ukazovalo na odfláknutou práci skeneristy.
Základní kontrola se musí udělat přímo v OCR.
Často vídám tuto hlášku v případě nesprávného nastavení jazyka dokumentu => téměř každé slovo je chybné.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radeksss 4. 2. 2016 16:49

Zkuste označit celý dokument a zvolte jazyk dokumentu, případně vypnout "automaticky rozpoznávat jazyk".

A nepíšete jak tak dlouhý dokument s mraky chyb vznikl, zda scanováním a nebo třeba triviálním spojováním ctrl+c/v několika wordovských souborů formátovaných obligátním stylem "každý pes, jiná ves".
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod mac_hal 5. 2. 2016 10:32

eLzyx píše:to je ten dokument tak odborný, že tam máš tolik neznámých slov?
Nebo je vždy nějaká část v jiném jazyce? Pak by mohlo pomoci vytvořit si styl s nastaveným jiným jazykem a tu část vždy ostylovat.

A nebo se snažit psát bez chyb ...


Svým způsobem odborný je, ale spousta "chyb" je pouhé skloňování, které Word nepozná a zároveň teda je tam spousta chyb, které vznikly tvorbou dokumentu...
Dokument je v češtině, ale slova v jiných jazycích (hlavně tedy jména) jsou používány...

-- 5. 2. 2016 10:35 --

vladimir píše:To je typický problém například při opravování nějaké knihy, která vylezla z OCR a je tam mnoho cizích jmen a pojmů (zkus si hodit do Wordu co já vím třeba nějaký díl Harryho Pottera).

Opravovat po kapitolách a pak slepit?



No je to v podstatě tak, jak píšete, akorát ta kniha není oskenována (nevylezla z OCR), ale je vytvářena...

Opravovat po kapitolách a pak slepit je moooooc pracné ;-). Potřebuju automatiku... :-(

-- 5. 2. 2016 10:39 --

Milanr1 píše:vladimir:
To by ukazovalo na odfláknutou práci skeneristy.
Základní kontrola se musí udělat přímo v OCR.
Často vídám tuto hlášku v případě nesprávného nastavení jazyka dokumentu => téměř každé slovo je chybné.


Skener a OCR se nepoužívá. Dokument je tvořen a je v češtině. Jsou používána cizí jména, jejich skloňování a málokdy cizí výraz...

-- 5. 2. 2016 10:46 --

radeksss píše:Zkuste označit celý dokument a zvolte jazyk dokumentu, případně vypnout "automaticky rozpoznávat jazyk".

A nepíšete jak tak dlouhý dokument s mraky chyb vznikl, zda scanováním a nebo třeba triviálním spojováním ctrl+c/v několika wordovských souborů formátovaných obligátním stylem "každý pes, jiná ves".


Dokument je v češtině a vznikl tvorbou - do té cca 65. stránky bylo vše v pořádku...
mac_hal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bespi_ 5. 2. 2016 11:16

Co treba chybejici slova pridat do slovniku ?
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod radeksss 5. 2. 2016 13:13

Dávám dohromady odborné texty plné cizích slov a odborné výrazy a podobný problém ani u této délky nemám.

Přeci pokud píšete průběžně, tak průběžně a důsledně opravujete i chyby a přidáváte slova do Čj slovníku a nebo ta slova třeba označujete jako anglická, ne?

Vytvářet jeden 70 stránkový text ve wordu (a čemkoliv jiném, třeba i v LaTeXu) mi přijde naopak příšerně nepřehledné a nepraktické, kór když jsou k tomu i zdrojové grafy a tabulky s daty a výpočty. U společně vytvářených prací mi to přijde dokonce nesmyslné a tady v extrému zapojuji i výhody SVN.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod mac_hal 5. 2. 2016 13:47

Bespi_ píše:Co treba chybejici slova pridat do slovniku ?


Určitě jedno z řešení. Ale dočasné. Protože po přidání současných slov se vyskytnou další , jiná (+jejich pády) ... :-(

-- 5. 2. 2016 13:53 --

radeksss píše:Dávám dohromady odborné texty plné cizích slov a odborné výrazy a podobný problém ani u této délky nemám.

Přeci pokud píšete průběžně, tak průběžně a důsledně opravujete i chyby a přidáváte slova do Čj slovníku a nebo ta slova třeba označujete jako anglická, ne?

Vytvářet jeden 70 stránkový text ve wordu (a čemkoliv jiném, třeba i v LaTeXu) mi přijde naopak příšerně nepřehledné a nepraktické, kór když jsou k tomu i zdrojové grafy a tabulky s daty a výpočty. U společně vytvářených prací mi to přijde dokonce nesmyslné a tady v extrému zapojuji i výhody SVN.


Někdy se průběžně opravuje a přidává, někdy ne (podle času a chuti).
A nevíte - to má tedy Word nějakou omezenou, maximální možnou, kapacitu, např. 10000 chyb, kterou umí v souvislém dokumentu podtrhnout (poukazovat na chyby )?
mac_hal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radeksss 5. 2. 2016 14:50

Trvalé řešení je změnit styl práce a myšlení v prostoru mezi židlí a klávesnicí a nebo si tu kontrolu pravopisu vypnout.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 5. 2. 2016 18:42

myšlení boli ... :-)
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod mac_hal 6. 2. 2016 21:19

radeksss píše:Trvalé řešení je změnit styl práce a myšlení v prostoru mezi židlí a klávesnicí a nebo si tu kontrolu pravopisu vypnout.


Tak teda "dík", radkusss :D. Tebe jsem "potřeboval" :D. Potřebuju aby mi Word chyby podtrhával - chápeš (přešti si, prosím, úvodní příspěvek)? A změnit styl práce a myšlení? Každej to má asi jinak, víš? Když totiž píšeš (kreativně tvoříš) a snažíš se spíše o obsah, než o formu - potřebuješ k tomu aspoň ten podělanej Word, aby ty chyby hlídal. To, že to asi umí pouze v omezené míře, není přece tvoje chyba. O.K.?

-- 6. 2. 2016 21:24 --

Bespi_ píše:myšlení boli ... :-)


Můžeš nám o tom něco ze svých zkušeností napsat, abychom se alespoň něco dozvěděli?
Nebo budeš se svými slabomyslnými příspěvky za*írat jen tak tento topic?
mac_hal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bespi_ 7. 2. 2016 01:14

Odpoved jak jednoduse tvuj problem resit jsi dostal. Odmitas ho s tim, ze ty chces jiny styl prace, ktery ani teoreticky nemuze vest k pozadovanemu vysledku. Co na to mam potom asi jineho rict ?

But zmenis styl prace a bude vse v poradku a nebo ne a pak je to TVUJ problem.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 7. 2. 2016 01:18

No jářku zkus zapojit mozek

1. Nejspíš si narazil na omezení v SW
řešení:
a) používat jiný SW
b) pokud není, vytvořit vlastní SW, který uspokojí tvé požadavky
mac_hal píše: Potřebuju aby mi Word chyby podtrhával


2. Dostalo se ti rad, jak omezení SW obejít
řešení:
použít třeba to, že své dílo po 65 stránkách uložit jako samostatný soubor a tak pokračovat až ke zdárnému konci své práce a pak ty jednotlivé samostatné soubory spojit dohromady

3. Odpustit si stupidní kecy na člověka co se ti snaží poradit
mac_hal píše:Nebo budeš se svými slabomyslnými příspěvky za*írat jen tak tento topic?
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mac_hal 7. 2. 2016 02:06

Bespi_ píše:Odpoved jak jednoduse tvuj problem resit jsi dostal. Odmitas ho s tim, ze ty chces jiny styl prace, ktery ani teoreticky nemuze vest k pozadovanemu vysledku. Co na to mam potom asi jineho rict ?

But zmenis styl prace a bude vse v poradku a nebo ne a pak je to TVUJ problem.


No hoší - dobře:
1.) Kde jsem dostal odpověď na problém?
2.) Můžu teda poprosit, když nevíš jak na to, tak abys na toto téma již nereagova (s tím teda, e i na předešlou otázku)l?
Dík.

-- 7. 2. 2016 02:13 --

m.kv píše:No jářku zkus zapojit mozek

1. Nejspíš si narazil na omezení v SW
řešení:
a) používat jiný SW
b) pokud není, vytvořit vlastní SW, který uspokojí tvé požadavky
mac_hal píše: Potřebuju aby mi Word chyby podtrhával


2. Dostalo se ti rad, jak omezení SW obejít
řešení:
použít třeba to, že své dílo po 65 stránkách uložit jako samostatný soubor a tak pokračovat až ke zdárnému konci své práce a pak ty jednotlivé samostatné soubory spojit dohromady

3. Odpustit si stupidní kecy na člověka co se ti snaží poradit
mac_hal píše:Nebo budeš se svými slabomyslnými příspěvky za*írat jen tak tento topic?


ad 1.) Víš nebo nevíš, zda jsem narazil na omezení SW?

ad 2.) V jiném dokumentu můžu pokračovat třeba na stránku 100 s tím, že pro SW neznámých výrazů je dle mě zhruba stejně (možná i víc) a vše je v pořádku.

ad 3.) WTF?
mac_hal
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků