Word - Dokument obsahuje příliš mnoho pravopisných chyb

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod radeksss 7. 2. 2016 07:24

Ad slabomyslný příspěvky: Opravovat po kapitolách a pak slepit je moooooc pracné...snažíš se spíše o obsah, než o formu... po přidání současných slov se vyskytnou další , jiná ...Někdy se průběžně opravuje a přidává, někdy ne (podle času a chuti). To se totiž nedá přeložit jinak, než jako "byla by to práce". Návod tady taky máš, stačí si to znovu POZORNĚ přečíst. Ano, i to je to práce....

Je tu ještě jedna možnost kterou jsem nezmínil, a to upravit si kontrolu pravopisu v soubor->možnosti->kontrola pravopisu a mluvnice. Ovšem i to si člověk musí nastavit podle svých potřeb, je to práce a není to všespásné.

A ještě jedna věc: problém máš Ty a radu chceš Ty.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 7. 2. 2016 10:24

mac_hal píše:ad 1.) Víš nebo nevíš, zda jsem narazil na omezení SW?

ad 2.) V jiném dokumentu můžu pokračovat třeba na stránku 100 s tím, že pro SW neznámých výrazů je dle mě zhruba stejně (možná i víc) a vše je v pořádku.

ad 3.) WTF?


1.
mac_hal píše: vyskakuje hláška Dokument obsahuje příliš mnoho pravopisných nebo gramatických chyb na to, aby mohly být zobrazeny...

Co jiného než překročení nějaké hodnoty - tedy omezení v SW to asi je?

2. není to o počtu stránek, ale počtu neslovníkových výrazů/stránku - s tvým dojmem, že je neznámých výrazů stejně, nebo více ve 100 str. dokumentu než v 65 str. Word zcela evidentně nesouhlasí

3. bez komentáře Obrázek

Bez tvé snahy - tedy změna myšlení (a bude to bolet :potichu ) problém nezmizí
Začni třeba tady nebo tady
Je to první co na mě vyplivl google - zkus prostě pohledat

edit: pokud problém vyřešíš a tvoje ego tuto "živější" konverzaci v klidu rozdejchá, tak sem hoď prosím feedback - může se to někomu hodit
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mac_hal 7. 2. 2016 10:37

radeksss píše:Ad slabomyslný příspěvky: Opravovat po kapitolách a pak slepit je moooooc pracné...snažíš se spíše o obsah, než o formu... po přidání současných slov se vyskytnou další , jiná ...Někdy se průběžně opravuje a přidává, někdy ne (podle času a chuti). To se totiž nedá přeložit jinak, než jako "byla by to práce". Návod tady taky máš, stačí si to znovu POZORNĚ přečíst. Ano, i to je to práce....

Je tu ještě jedna možnost kterou jsem nezmínil, a to upravit si kontrolu pravopisu v soubor->možnosti->kontrola pravopisu a mluvnice. Ovšem i to si člověk musí nastavit podle svých potřeb, je to práce a není to všespásné.

A ještě jedna věc: problém máš Ty a radu chceš Ty.


Dík, radkusss o tomto všem vím.

-- 7. 2. 2016 10:58 --

m.kv píše:
mac_hal píše:ad 1.) Víš nebo nevíš, zda jsem narazil na omezení SW?

ad 2.) V jiném dokumentu můžu pokračovat třeba na stránku 100 s tím, že pro SW neznámých výrazů je dle mě zhruba stejně (možná i víc) a vše je v pořádku.

ad 3.) WTF?


1.
mac_hal píše: vyskakuje hláška Dokument obsahuje příliš mnoho pravopisných nebo gramatických chyb na to, aby mohly být zobrazeny...

Co jiného než překročení nějaké hodnoty - tedy omezení v SW to asi je?

2. není to o počtu stránek, ale počtu neslovníkových výrazů/stránku - s tvým dojmem, že je neznámých výrazů stejně, nebo více ve 100 str. dokumentu než v 65 str. Word zcela evidentně nesouhlasí

3. bez komentáře Obrázek

Bez tvé snahy - tedy změna myšlení (a bude to bolet :potichu ) problém nezmizí
Začni třeba tady nebo tady
Je to první co na mě vyplivl google - zkus prostě pohledat

edit: pokud problém vyřešíš a tvoje ego tuto "živější" konverzaci v klidu rozdejchá, tak sem hoď prosím feedback - může se to někomu hodit


ad 1. O.K., a nevěděl bys jaké omezení to je? Stačí mi kdyžtak opravdu napsat i nevím - pochopím to.

ad 2. Rozumím, ale kde je tedy ten limit? (Jenom pro ty, kdo by začali radi: ... no tak se obrať na Microsoft...!... No zkusil jsem, ale zatím nemají zájem odpovídat... :-( ).

ad 3. Ať si neublížíš ;-)

Akorát tak nějak nechápu příspěvky, které se nezaměřují na řešení, ale mají jenom spoustu keců - typu změň myšlení. Co takhle poradit, zkus jiný SW - např. nevím jestli by starší verze Wordu nepomohla... sice nehlídá gramatiku, ale možná by to stačilo (nebo možná OpenOffice - nevím - nikdy jsem moc nepoužíval...). Ještě možná dodám, že tento problém neřeším pro sebe...
Jinak díky za odkazy - zkusím projít. Zpětnou vazbu mám v případě úspěšného vyřešení problému ve zvyku dopisovat. A o mé ego se neboj - je O.K.
mac_hal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 7. 2. 2016 11:39

Jaké to je omezení nevím. Moje zkušenost s Wordem je minimální. Naštěstí ho k životu skoro nepotřebuju.
Vyzkoušel bych LibreOffice klidně v portable verzi a pokud máš i jinou verzi Office, tak klidně taky, ale spíš novější než starší.
Nebo třeba Dokumenty Google, ale nevím co umějí, nikdy jsem je nepoužil - jen nápad
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 7. 2. 2016 12:52

Omezeni je jednoduche. Je jim urcity pocet chyb. Nevim jaky pocet je to konkretne, je to uplne fuk. Proste ten SW to prestane od urciteho nemaleho mnozstvi "bavit". Takto se chovaji i vyvojarske nastroje. Ono opravdu nema smysl zobrazovat 10.000 chyb kdyz to evidentne tomu uzivateli je uplne ukradene.

Proste pokud ty slova jsou poradku pridavej je do slovniku. Kdyz to budes delat hned pri psani vubec to nebude pracne. Kazdy dalsi vyskyt slova pak uz nebude podtrhavan a to ani v jinem dokumentu. Pochopitelne slovnik sam od sebe se nebude vyskytovat na jinem PC.

https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/322198
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka Mik 8. 2. 2016 09:20

Zkoušel jste z menu: Revize - Jazyk - Nastavit jazyk kontroly pravopisu - Čeština (Nastavit jako výchozí) ? Popsáno dle menu v Office 2010.
Jirka Mik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Enorme 24. 7. 2018 12:44

Měl jsem podobný problém. U 500 stránkového dokumentu, kde jsou často cizí slova jsem potřeboval aby mi to podtrhávalo. (Ono sjíždět to kontrolou je opruz, když na každé stránce je tak 5 - 10 neznámých slov.

U wordu 2017 je to takto:
Když se Vám objeví tato hláška, tak si word dá celý tento dokument do výjimek.

Tj. když dáte kolečko nahoře (office - jako když chcete ukládat) tak vpravo dole je "Možnosti aplikace Word".
Tam je třeba najet na Kontrola pravopisu a mluvnice.
V tomto okně dole jsou výjimky. Je třeba Vámi požadovaný dokument z této výjimky odebrat.

;-)
Enorme
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krysta 24. 7. 2018 16:21

Ideální řešení je skutečně, třeba po dodání stránky nebo kapitoly, oprava chyb a označení výjimek. 1. Je to IMHO docela "čisté" řešení a 2. usnadní další tvorbu textu. Mimo to bych přešel na Office 2016 (verze 2017 neexistuje) 64 bit verzi (32 bit běží na 64 bit OS mizerně - ano strávil jsem jedno dopoledne experimentováním s úpravou registrů kde je chyba). 3. Nedělat problémy tam kde nejsou, těch skutečných je dostatek.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 24. 7. 2018 17:32

Myslím, že po dvou letech už to má hotové a nebo to vzdal :hm
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 24. 7. 2018 18:22

WTF?! Kdo to vytahoval z hrobu :-D
krysta
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků