Software pro vložení textů a fotek

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jirka L. 24. 5. 2016 13:02

Chtěl jsem se zeptat, mám cestopis sepsaný ve Wordu a potřeboval bych nějaké software, kam bych zkopíroval text a vložil potom do textu fotografie různých velikostí a aby ten text ty fotky obtékal.

Řešil jsem to jednou složitě v softu Adobe Acrobat, kde jsem si otevřel okna s textem a okna s fotkami, ale tam jsou potom pozdější úpravy takřka nemožné a je to dost zdlouhavé.

Neexistuje tedy nějaké, jednodušší řešení ?
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 24. 5. 2016 13:34

ANO. Uložte si ten istý dokument vo Worde (F12) pod iným názvom. V tom novom wordovom dokumente si vložte obrázky do textu kam potrebujete a nastavte si ich veľkosť. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na vložený obrázok, z ponuky vyberte "Veľkosť a pozícia" a nastavte, aby text vložené fotografie obtekal niektorým z týchto spôsobov:

Obrázek
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1stein 24. 5. 2016 14:09

Jirka L. píše:Chtěl jsem se zeptat, mám cestopis sepsaný ve Wordu a potřeboval bych nějaké software, kam bych zkopíroval text a vložil potom do textu fotografie různých velikostí a aby ten text ty fotky obtékal.

Řešil jsem to jednou složitě v softu Adobe Acrobat, kde jsem si otevřel okna s textem a okna s fotkami, ale tam jsou potom pozdější úpravy takřka nemožné a je to dost zdlouhavé.

Neexistuje tedy nějaké, jednodušší řešení ?

pouzit scribus(opensource alternativa voci quarku) stiahnut ide 32 aj 64 bit instalator alebo aj portable verzia, osobne doporucujem instalator https://www.scribus.net/downloads/stable-branch/
ide to sice aj vo worde ale ten sa aj pod inymi verziami office sprava inak. (casto rozbija formatovanie)
1stein
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka L. 24. 5. 2016 19:09

Ansam píše:ANO. Uložte si ten istý dokument vo Worde (F12) pod iným názvom. V tom novom wordovom dokumente si vložte obrázky do textu kam potrebujete a nastavte si ich veľkosť. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na vložený obrázok, z ponuky vyberte "Veľkosť a pozícia" a nastavte, aby text vložené fotografie obtekal niektorým z týchto spôsobov:

Obrázek


Přesně toto jsem zkoušel v MS Office 2010 ve Wordu, chvíli tento postup fungoval, ale při pozdějších úpravách textových chyb se struktura formátování začala rozpadat a já to opravil na jedné straně a na dalších pěti stranách to bylo ještě horší - fotky a text si postupně začaly dělat, co chtěly :-)
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 28. 5. 2016 18:05

Tak pro mne nejlepší software je pro tento účel Adobe Acrobat. Vytvořím rámce s fotkama a textovými poli a srovnám si to na stránce podle potřeby. Jen to musím dělat po jedné stránce a uložit.
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radeksss 28. 5. 2016 21:21

Jirka L. píše:

Přesně toto jsem zkoušel v MS Office 2010 ve Wordu, chvíli tento postup fungoval, ale při pozdějších úpravách textových chyb se struktura formátování začala rozpadat a já to opravil na jedné straně a na dalších pěti stranách to bylo ještě horší - fotky a text si postupně začaly dělat, co chtěly :-)


Ony si nedělají co chtí, Vy jim nevědomky dáváte sekvenci nelogických příkazů.:-)

Volíte principálně špatný způsob práce a žádný program (LaTex, Scribus,...) Vás nezachrání. Nejdřív se upraví do (téměř) finální podoby text a teprve pak se řeší obrázky a jejich pozice, obsah a podobně.
radeksss
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků