PDF to word

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tramtarista 5. 12. 2016 10:18

Dobrý den, rád bych poprosil o radu. Mám 700 stránkovou knihu v pdf a potřebuji z ní dostat text, abych ho mohl editovat k obrazu svému (do odrážek). Zkoušel jsem prosté kopírovaní, bohužel oproti jiným pdf, se zde nekopíruje diakritika a některá písmena jsou občas zaměněna. Proto je pro mě rychlejší to i přepisovat :-(, než na řádku opravím 3 a více chyb. Dále jsem si stáhl trial verzi Nitro pro a zkoušel to přímo převést do Wordu. Výsledek byl ještě horší. Máte nějakou radu? Nebo to zkrátka budu muset přepisovat. Tu učebnici i mám i v tištěné podobě, myslíte, že bych měl zkusit přes scanner OCR. Jaký program k tomu doporučujete. Děkuji
tramtarista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 5. 12. 2016 15:32

Spíš to skopírovat a pak pomocí pár stránek zjistit že ř je třeba ° a jednoduše dát nahradit ° za ř atd...

Případně v dokumentu vyskoušet různé kodování.

Jinak samozřejmě v pdf můžou být takové zhovadilosti jako že jsou některé znaky vloženy jako obrázek, nebo jeden znak třeba ř je na každé stránce zakodován jinak pak dostaneš totální nesmysl a pak je lepší to asi přepsat než se trápit s opravou.

A nebo napsat autorovi zda by neposlal čistý text.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ansam 5. 12. 2016 15:47

tramtarista píše:...Mám 700 stránkovou knihu v pdf a potřebuji z ní dostat text...
Kliknite na tem *.pdf súbor pravým tlačidlom myši a z rozbalenej ponuky vyberte "Otvoriť v programe" a potom vyberte "Word". Dokument sa vám otvorí vo Worde a potom si ho uložte (F12) ako *.doc (*.docx) dokument. (Odskúšané v MS Office 2013 a 2016).
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků