EXCEL: změna barvy buňky na základě změny barvy jiné buňky

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rudlafik 26. 9. 2017 13:14

Dobrý den,
Hledám řešení tohoto problému:
Mám čísla zásuvek na panelu v serverovně a na zásuvkách v kancelářích. Čísla jsou identická a zapsána v různých dvou tabulkách. Barvou buňky detekuji zda je zásuvka obsazena či ne. Můžou nastat celkem 4 stavy kombinací obsazenosti zásuvek. Chtěl bych aby výsledná tbulka obsahoval všechna čísla zásuvek a barevně označila buňku čísla zásuvky dle stavu v jakém se pár (zásuvka serverovna vs zásuvka kancelář) nachází. Podmíňěné formátování na barvy buněk? Jak to však nevím. Mám office 2016.
Děkuji za pomoc.
RK
Rudlafik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 26. 9. 2017 18:27

Ve zdrojových tabulkách bych si dal výběr z hodnot 2 možnosti. Na základě vybrané hodnoty bych ji podmíněným formátováním barvil.
Druhá zdrojová to samé.
A výslednou tabulku bych zase podmíněným formátováním na základě hodnot z dvou zdrojů barvil.

Protože excel neumí podmíněně formátovat na základě barev.
Šlo by to makrem ale to co píši nahoře je dle mě lepší řešení. Už proto že omezím chybovost (kliknutí na jiný odstín atd.)
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rudlafik 27. 9. 2017 04:52

Každá buňka zastupující číslo zásuvky by měla vede sebe buňku, která by dle stavu Ano/Ne popisovala stav příslušející zásuvky zapojená/nezapojená a ještě charakterizovala barvu buňky popisující/zastupující zásuvku?
Tak to myslíš?
Rudlafik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků