Libreoffice problém se skutečným měřítkem a blbým tiskem.

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dovok 9. 10. 2017 22:27

Mám problém s programem Libreoffice Draw. Zaprvé proč neumí správně zobrazit při 100% měřítka (a tedy potažmo stránku) - při tomto zoomu zobrazuje 60% skutečné velikosti namísto 100%. (tedy při 165%=1/60%) jsou měřítka skutečná. Můj monitor má 157 dpi., shodou okolností vydělením 96dpi se dostanu na stejný faktor. Jak to opravit?

Zadruhé, když jsem něco tiskl (importované pdf - musel jsem ho upravovat, nestačilo rovnou pdf tisknout), tak jsem se zděsil - první 2 textové framy (řádky) byly v pořádku čitelné, ale zbytek textu jako kdyby měl rozlišení
20dpi (tedy text byl rastrován asi po 1mm). Zkrátka to vypadá jako kdyby každý znak byl začerněný obdélníčkem nebo čtverečkem. Obrázky a stíny v pořádku. Zkoušel jsem Také v Vlastnostech tiskárny-Upřesnit změnit volbu Grafickým režimu: ""Poslat grafiku jako bitmapu"" nebo ""Poslat grafiku jako vektor"", bohužel se tejným výsledkem
Jak to opravit? Driver je HP LaserJet 1200 Series PCL 5 6.1.7233.0, tiskovýprocer hpzpplhn
dovok
Junior

Odeslat příspěvekod soban 10. 10. 2017 09:47

Protože libreoffice to neumí tak stejně to neumí ani M$ programy, vstupuje do toho jak nastavené rozlišení v OS tak rozlišení co hlásí monitory a tiskárny.

Prostě pro profi tisk jsou určené jiné programy třeba TeX. http://cs.wikipedia.org/wiki/TeX

Jinak pokud chceš používat libreoffice tak to třeba vše nastavit správné DPI v OS atd....

Samozřejmě jde o to zda to doladíš aby to sedělo....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků