Otevření odkazu z excelu automaticky otvírá okno pro login

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pejple 7. 2. 2018 21:39

Zdravím,

provádím marketingový průzkum a při pokusu o otevření odkazu z buňky Excelu se mi otevře tabulka viz. příloha. (edit. dělá to i při pokusu z Wordu)

Kde systém chce, abych vyplnil přihlašovací údaje. (nevím jaké jestli do Win nebo do odchodu), ale po vyplnění to nijak nereaguje (je jedno jestli je vyplním nebo ne, nebo dám STORNO) Příště vyskočí znovu.

Checkuji takto cca 30 webových domén po 15O produktech na každé, u dvou obchodů mi takto hláška vyskakuje při každém produktu. Na starém PC to nevyskakovalo. PC je soukromý mimo doménu a nepodléhá žádným firemním pravidlům zabezpečení (proxy apod). Stejně tak mi to, ale dělá i na firemním v doméně oboje jsou na Office 2016. Zkoušeno i na dalších PC a ne všude to tak je :( Podle mě musí být v nastavení Office, nepomohl změna prohlížeče ani zásad zabezpečení.
Firemní IT admini od toho dali ruce pryč, že to není sítí :)

Napadá někoho něco? Šílím z toho.

Děkuji mockrát.
Přílohy
excel_zabezpečení sysetému win.jpg
excel_zabezpečení sysetému win.jpg (29.07 ) Zobrazeno 1254 krát
pejple
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 7. 2. 2018 22:01

Ty přihlašovací údaje si žádá web http://www.tsbohemia.cz. Snažíš se otevřít adresu, která je u TS Bohemia chráněná uživatelským jménem a heslem, například odkaz směřující do zákaznické sekce:

https://www.tsbohemia.cz/default.asp?cls=login

S tvým PC nebo Officem to nesouvisí. Proč to na starém PC fungovalo? Pravděpodobně ses tam kdysi přihlásil a WWW prohlížeč si přihlašovací údaje zapamatoval.

Doporučení: projdi si ve svém excelovském dokumentu všechny odkazy do domény tsbohemia.cz a uprav je tak, aby nesměřovaly do chráněné (zákaznické) sekce.
Franklin
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků