excel - hledání více maximálních hodnot

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vlkusek 17. 5. 2018 18:03

Ahojte, už několik dní se neúspěšně snažím přijít na to, jak ve VBA udělat, aby se mi to tabulky vypsaly všechny nalezené maximální hodnoty, ne jen ta první nalezená. Mám několik listů se shodnými tabulkami a různými hodnotami v buňkách i7:i16. Popisky k těmto datům jsou v oblasti b7:b16. Potřebuju, aby se mi na novém listě vypsaly do řádků maximální hodnoty z buněk "i" v jednotlivých listech a k nim příslušné popisky z oblasti "b". Nejvíce by mi pomohlo, pokud by se nalezená maximální hodnota vypsala jen 1x a k ní se do stejného řádku načetly všechny dotčené popisky. Výsledek by pak vypadal nějak takto:
...max.hodnota z oblasti i7:i16 z listu1...popisek č. 1 k max.hodnotě...popisek č. 2 k max.hodnotě...
...max.hodnota z oblasti i7:i16 z listu2...popisek č. 1 k max.hodnotě...popisek č. 2 k max.hodnotě...
atd.

Pokud je v oblasti "i" jen jedna max.hodnota, umím kombinací funkcí MAX a VLOOKUP přiřadit popisek. Pokud je max.hodnot více, vypíše se mi vždy jen jedna. Našel jsem na netu nějaké uživatelské funkce, ale ani jednu mi Excel nežere a hlásí, že taková funkce není podporovaná. Mám Excel 2013. Pomůžete mi prosím?
vlkusek
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků