Otevírání Word souborů vytvořených v Office 95

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod koraxcz 28. 9. 2018 14:41

Ahoj všem,

mám nějaké wordovské soubory vytvořené ve starém Wordu 95. Když je otevřu v čemkoli novějším než je Word 97, mají zmršenou češtinu (word 95 a 97 ji ale zobrazí správně). Například "Počítačový systém" se zobrazí jako "Poãítaãov˘ systém".

Zkoušel jsem v 95 i 97 soubor uložit jako RTF, WordPerfect 5 a podobně, ale všechno se na modernějších verzích otevírá stejně zmršené, akorát s výjimkou TXT, kde ale pochopitelně přicházím o veškeré formátování.

Co s tím? Existuje nějaký konvertor nebo nějaká finta/postup, jak to otevřít?
koraxcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 9. 2018 15:02

MS Office 95/97 je úmyslně naprosto nekompatibilní s novějšími verzemi.
Co s tím?
Starší verze Open Office to řeší převodem do novějších formátů.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koraxcz 28. 9. 2018 15:43

Dobré vědět :) mám to zkoušet naslepo nebo mi dáš tip, jaká verze Oo.org by to mohla umět? Zkoušel jsem nový LibreOffice, ale v tom se mi to nepodařilo.
koraxcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koraxcz 28. 9. 2018 17:03

Našel jsem na to OO.org v2, ale ani tam se mi to nepodařilo. Konvertor tam sice je, ale podává stejně nepoužitelný výsledek :(
koraxcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pohodar23 28. 9. 2018 21:15

Soubory vytvořené v takto starých verzích Wordu by měly jít převést v novějších verzích. Nevím, v jaké verzi to otevíráš - liší se postup v konverzi. Otevřel bych daný soubor a v nabídce soubor by měly být možnosti konverze. Netuším, jak potom vypadá výsledek, jelikož takto staré dokumenty nemám, ale zkusil bych to. Na internetu je návodů dost, stačí hledat.
pohodar23
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 29. 9. 2018 10:14

Schvalne to zkousim:
W98SE CZ + Office 6 CZ:
Obrázek

W98SE CZ + Office 95 CZ:
Obrázek

W7SP1 CZ + Office 2007 CZ otevreny soubor z W98SE + Office95:
Obrázek

Bez problemu..

Aha, tak problem neni mezi Off95 -> Off2007, ale mezi Off95 -> Off97:
Obrázek

Ale staci zmenit typ pisma na nejake CE a je to v poradku:
Obrázek
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel ha 20. 2. 2022 11:45

Přátelé, pomozte prosím. Nadšeně jsem našel, že se tím vůbec ještě zabýváte.
Jsem starnouci novinar a scénárista a stahuji ted hodne stare soubory a scenare z disket ale ne a ne je přečíst. Moc rad bych pouzil nejaky rozumny navod, jak je transformovat do dnesni podoby.
Ja sam mam jeste i CD s Office 2000 a nainstaloval jsem jej na W7 , to vypadalo slibne a soubor se otevrel, ale chce to jeste neco, co nemam. Tohle je to hlaseni: Word nemuze spustit prevadec AMICZ32.CNC
Poradite prosím? Moc dekuju - Pavel Hajny 603-553984

Vybral jsem kus kratsiho clanku, u scenaru je to samozrejme o to horsi:

1╛ ½ aè 1 1 3 4 4 C:\AG\AUS\AUS.STY LAS 5 C┘7 ∙[ 1 1 3 ╡

Roænovské hodiny... v taktu Motoroly
aneb
Zazelená se opêt çeské Silicon Valley?

Pavel Hajnÿ
Odpovêâ na otázku, zda Roænovské hodiny bily v posledních letech smutnêji i kvûli rozpadu nêkdej¿í Tesly, ztratí moæná na naléhavosti, a to stejnou mêrou, s níæ se zlep¿ují vyhlídky Roænovákû v tempu i taktu mikroprocesorû firmy, jejíæ jméno znamená nadêji nejen pro Roænov.
pavel ha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 20. 2. 2022 12:54

Amicz - to vypadá na nějaký konvertor ze starého editoru AmiPro, co si tak matně pamatuji..druhá možnost je, zda byla vybrána volba instalovat vše, pokud se nechá ta doporučená, někdy se tam nenainstalují všechny věci..?

Tak ten převodník je tam i při té doporučené instalaci. Pouze ten název je správně Amicz32.CNV
Mrkni do:
Výpis adresáře C:\Program Files (x86)\Common Files\microsoft shared\TextConv
30.09.1997 10:37 78 336 AMICZ32.CNV
Souborů: 1, Bajtů: 78 336
Pokud ho tam nemáš, dal jsem ho tady:
https://uloz.to/file/n1y8JEY7eGUc/amicz ... 5dp2DjBN==
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků