Microsoft Office Online vs Open/LibreOffice

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Flash.st 25. 11. 2014 10:58

Ahoj,
používám dva počítače mezi nimi synchronizaci souborů přes OneDrive (Oba mají Windows 8.1 Pro).

Na jednom mám licenci MS Office 2010 ten je v pohodě, ale na druhém teď žádnou licenci nemám a nechce se mi v současné době kupovat další licenci MS Office tak tam teď používám Office Online v prohlížeči. Tato kombinace pracuje dobře.

Otázky zní vyplatí se mi na druhý PC nainstalovat OpenOffice nebo LibreOffice? Nebo je lepší zůstat u Microsoft Office Online? A jaký je vůbec rozdíl mezi Open a Libre Office?

Jde mi hlavně o to aby se mi neničilo formátovaní dokumentů atd., když je budu otvírat a editovat na těch to dvou PC, myslím si že nepoužívám žádné pokročilé funkce, výjimečně je budu otvírat i na mobilu s Windows Phone 8.1 ale to jen když bude potřeba se rychle na něco mrknout.
Flash.st
Junior

Odeslat příspěvekod PeterKE 25. 11. 2014 12:19

"Jde mi hlavně o to aby se mi neničilo formátovaní dokumentů atd.," - zostan pri tom co pouzivas
PeterKE
Junior

Odeslat příspěvekod cicobasket 25. 11. 2014 12:34

Tedy není žádný důvod do toho tahat element, který může celkovou situaci jenom zhoršit...
Jseš si opravdu jistý, že bys tuto informaci nenašel v google.com ?
No (f)lame wars, pls.
Špatná stránka Internetové komunikace je ta, že si někteří lidé pod rouškou skryté identity myslí, že se mohou chovat jako doma ve chlívku....
cicobasket
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 25. 11. 2014 13:36

Je tu ještě jedna možnost a to - používat na obou kompech OpenOffice nebo LibreOffice.
Pak nebudou problémy s formátováním a navíc je to zdarma!!!!!!
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cicobasket 25. 11. 2014 13:57

Skoro jsem se leknul, že se neukáže nějaký zdarma je ..ho vista.
Jseš si opravdu jistý, že bys tuto informaci nenašel v google.com ?
No (f)lame wars, pls.
Špatná stránka Internetové komunikace je ta, že si někteří lidé pod rouškou skryté identity myslí, že se mohou chovat jako doma ve chlívku....
cicobasket
Junior

Odeslat příspěvekod Flash.st 25. 11. 2014 18:22

Zůstanu u čeho jsem. Přecházet úplně se mi nechce už jen kvůli tomu že už jednu licenci mám zaplacenou a nechce se mi jí strčit do šuplíku.
Flash.st
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků