přesné (velikostně) zobrazení na externí TV

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kosumberak 17. 9. 2013 12:52

Ahoj, mám zvláštní požadavek a proto se ptám zde všech odborníků, jestli mi nedokáží pomoci.
Mám velkou lcd tv cca 2x1m, která bude položena naležato a přelepena tenkým sklem a ochranou folií.
Bude sloužit jako "rýsovací stůl". Co potřebuji je nějaký SW, díky kterému zadám, že na daném obrázku např. označím úsek a řeknu mu, že to mý být 70cm -> a na té TV to musí být přesně těch 70cm.
jsem si vědom, že k tomu budu potřebovat znát roztěč pixelů TV - což není problém a rozlišení tv - což není problém také.
Zřejmě na to žádný SW přímo nebude, spíš mě zajímá, jestli někdo nemá nápad, jak to vůbec realizovat.
Díky všem za SW řešení a za nápady
kosumberak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 17. 9. 2013 13:29

otevres si obrazek, zmeris usek, trojclenkou spocitas zoom, tim nechas ten obrazek zvetsit/zmensit :)

Zalezi co budes pouzivat za data - CAD? bitmapy?...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kosumberak 17. 9. 2013 14:25

Díky za typ! S trojčlenkou jsem počítal.. ale nevím, jak to přesně zakomponovat...
budou to bitmapy - vím, že by bylo lepší CAD, ale o tom já nerozhoduji.
Otevřu obrázek, kde vidím dva body a vím, že vzdálenost je 1m... a potřebuju abych to nějak zvětšil... nechci pokaždé měřit na TV a pak dopočítavat.. potřeboval bych to např. vždy násobit určitým koeficientem nebo tak nějak..
jak to udělat?? :-) snad je problém pochopitelný
kosumberak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 9. 2013 14:46

Asi bych vytvářel obrázky pouze pro tohle LCD tak, aby šly zobrazovat ve 100%. Pro převod na rozlišení LCD bych zkusil vytvořit postup z originálů, pokud jich není moc. Pokud by jich bylo hodně, resp. co zdroj, to originál, pak asi nejrychlejší postup dle příspěvku karlose.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 17. 9. 2013 14:52

- zmerena vzdalenost bodu A-B => 70cm
- pozadovana vzdalenost bodu A-B => 125cm
=>
125/70 = 1,78571
takze potrebujes zvetsis strany toho obrazku na 178,571% jejich puvodnich rozmeru.

(ucivo asi ctvrte tridy ZŠ)

-- 17. 9. 2013 15:53 --

pak uz jen zalezi jestli dostanes vzdy stejne meritko nebo jestli budes muset vzdy jednu kotu zmerit a prepocitat koeficient.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků