Pády cad aplikace SolidWorks + chybné zobrazování grafiky

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 3. 2015 07:17

Zásadní řešení:
1) herní PC věnuj dětem;
2) postav GWKS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Azi0 17. 3. 2015 09:55

Pokud se nemylim, tak Michal ten PC skladal podle predlohy - oficialni pracovni stanice (odkaz na ni nemuzu ted najit) - na lga 1150.
Kdyby z toho chtel mit herni pc, tak proc by kupoval xenon s HT a certifikovanou grafickou kartu pro praci v SW... Zkus si uvedomit, ze ne kazdy student ma pri skole moznosti postavit si profi WKS na 2011.
Azi0
Junior

Odeslat příspěvekod Michaell0071 17. 3. 2015 10:52

Milanr1 píše:Zásadní řešení:
2) postav GWKS.

Tato sestava vycházela z řešení uvedeného na oficiálním fóru pro SW.
Tj. nebyla vycucaná z prstu, taktéž byla sestava ověřena člověkem, kterému už rukama prošlo pár sestav včetně těch profi zaměřených na CAD.
Je členem fóra, kde si ho lidí váží a při výběru sestavy se obrací na něj.
Nikdo všam nemohl tušit, že zrovna s touto GK budou nějaké problémy.
Pokud je mi známo tak všechyn Xeony z rodiny E3 patří do socketu 1150 či 1155. Xeony z rodiny E5 pak do 2011, ale tam si řekněmě narovinu, že jsou ceny trochu jinde.
Zas až s tak velkými sestavami nepracuji abych stavěl sestavu na LGA2011.
Mimochodem herní PC s profi GK no myslím, že bych spíše koupil nějakou R9 než FirePro.
Proto se nemyslím, že je na místě řadit tuto sestavu do herní kategorie.
Michaell0071
Junior

Odeslat příspěvekod Michaell0071 20. 3. 2015 21:51

Zdravím,
podařilo se mi učinit průlom v mé snaze zjistit co způsobuje chybné zobrazování v SW.
Jedná se o jev zobrazený na screenu níže.
Zjistil jsem, že pokud běží SolidWorks jako jediný spuštěný software na PC (mimo antivir a aplikace spuštěné při startu OS) funguje vše bez problémů.
Jakmile však jako uživatel spustím např. prohlížeč či úplně obyčejný poznámkový blok, zkrátka cokoliv tak od toho okamžiku se začnou při obnovování modelu zobrazovat chyby jako na screenu níže.
Tento jev jsem zaznamenal na video o délce cca 2minut, kde nejdříve zkouším upravovat model, tak aby se obnovoval (prvních 6 úprav), poté spustím poznámkový blok, minimalizuji ho a v úpravách pokračuji.
Od spuštění poznámkového bloku se však začnou objevovat chyby v zobrazení.
Došel jsem na to náhodou ve snaze navodit tento stav, stále se mi ale nedařilo, pak jsem potřeboval zkontrolovat email, zapnul jsem tedy Firefox a od té doby to začalo blbnout.
Tehdy jsem si to uvědomil a zkoumal, zdali se to děje i s jinými aplikacemi než jenom s Firefoxem.

Toto chybné zobrazování se mi však děje i na NTB za úplně stejných okolností. V NB mám i5-2520M, 8GB RAM (1333MHz), Intel GMA HD Graphic, nVidia Geforce GT540M, SolidWorks však jede na Intel HD.

Opravdu nechápu proč se toto děje, nelze tak spustit např prohlížeč a dohledat něco potřebného pro práci.
Když se prohlížeč poté vypne chyby již přetrvávjí až do restartu SW.
Nemáte tušení co by to mohlo způsobovat?

Obrázek
Michaell0071
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 3. 2015 23:15

Kdyz zakazes flash player, akceleraci obsahu grafikou, apod.kravinky, jede to?
Co jiny prohlizec?
Trochu to zavani kolizi ovladace vs nejakeho doplnku, ktery gpu vyuziva, pokud se snazi o soucasne vyuzivani OpenGl /cad/ a directx, flash, atd.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Michaell0071 20. 3. 2015 23:25

Dík moc za odpověď,
Flash Player v prohlížeči ani nemám, jedu přes HTML5.
Jinak problém se projevuje při spuštění jakékoliv další aplikace při současně běžícím SW, tedy i jak zmiňuji např. obyčejný poznámkový blok. (viz video)
Hlava mi to nebere.
Mimochodem informoval jsem se v CzechComputeru, zdali by bylo možné tu moji FirePro vyměnit za Quadro K620, že mi ne zrovna korektně funguje SW na WKS. Mám ji už doma cca 3 týdny a dozvěděl jsem se, že pokud se rozhodnu do začátku příštího týdne tak mi ji vymění.
Tak se teď rozhoduji co s tím.
Michaell0071
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 21. 3. 2015 01:41

A nepomohlo vy proste zariznou Aero? At nad tim premyslim sebevic, tak jediny spolecny jmenovatel je vykreslovani 2D/3D DirectX Microsoft Aero (GDIplus libs), ktere totiz nejsou kompatibilni s OpenGL a ten Notepad, Firefox, ... atd neumi jit ven z OpenGL, do ktereho ho nuti driver. To same akcelerace pres GPU typu H.264 apod.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Michaell0071 21. 3. 2015 12:57

Matysek píše:A nepomohlo by prostě zaříznout Aero?

Máte pravdu, vypnutí režimu AERO opravdu pomohlo a problémy se již neobjevují. Otestováno jak na WKS tak na NB. Při jeho zapnutí se chyby zase objevily, tzn, že za to fakticky může téma Aero.
Zajímavé ale je, že na oficiálním fóru důrazně doporučují režim AERO zapnutý pro stabilitu a lepší výkon SW. I např. zde se o tom zmiňují.
Nabízí se nějaká možnost jak z toho ven, tak aby AERO mohlo být zapnuté a SW fungoval?
DÍKY moc!!
Michaell0071
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 3. 2015 16:28

Obavam se, ze pokud ten driver nezvlada OpenGl + dalsi veci zaraz, budes se muset smirit s vykonem bez aera, minimalne nez bude novy driver, pokud vubec. Nebo zkusit nvidii a porovnat si to.

Pocitej ale s tim, ze ty lowprofile grafiky jsou hodne hlucne a nelze je prekopat na tiche s pomoci alternativnich chladicu.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Matysek 21. 3. 2015 16:49

To nezvlada hlavne Windows, ktery je historicky zadratovany na DirectX, pres ktery se vykresluje a vyhlazuje vsechno pres ty svoje GDIPlus opicarny, ktere kde jaky SW musi obchazet. Nepomuze si v nicem, protoze pokud chce jet ciste v OpenGL, tak musi Aero pryc. Quadro, FirePro a par hodne netypickych Matrox proste nejezdi na DirectX, ale OpenGL, protoze Aero (ted si nevybavim nazdy) pouziva castecne par 3D operazi z DirectX a ty nejsou a nebudou kompatibilni s OpenGL. Tucnak s OpenGL problem nema a Microsoft nedokopes presedlat.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Michaell0071 21. 3. 2015 16:57

Takže se nenabízí žádná možnost jak se problému zbavit a Aero mít zapnuté.
U FirePro píší podporu DirectX: 11,1 proč to teda zlobí?

-- 21. 3. 2015 17:07 --

alfah4ns píše:Pocitej ale s tim, ze ty lowprofile grafiky jsou hodne hlucne a nelze je prekopat na tiche s pomoci alternativnich chladicu.

Tu moji FirePro W4100 nejde téměř slyšet, mám v PC SSD takže disk nehlučí a pak slyším jen jemný šepot z ventilátorů nic strašného. Nevím jaké by to bylo u nVidie.
Doporučujete mi tedy vyměnit ji za to FirePro a vyzkoušet ji?
Jinak to všechno leží asi na tom driveru pro GK jak to tak sleduji, já jako koncový uživatel nikde nemůžu nic přenastavit nebo tak?
Michaell0071
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 3. 2015 17:13

ta grafika umí DirectX, jenže problém je, že máš jedno okno v OpenGl a v directX zbytek. Něco jako že někdo umí hrát na kytaru i klávesy, ale zkus to současně

lowend quadra jsou úzké a mají tááákhle malinký větráček, proti firepro řvou více.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 3. 2015 18:01

Pro jistotu vyzkoušej i poslední dostupný unifikovaný ovladač 14.301.1019: http://www2.ati.com/drivers/firepro/14. ... retail.exe
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michaell0071 21. 3. 2015 18:25

r34ktor píše:Pro jistotu vyzkoušej i poslední dostupný unifikovaný ovladač 14.301.1019

Dík za reakci r34ktore :) tento ovladač jsem zkoušel hned na začátku, vůbec nic se nezměnilo.
Michaell0071
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 3. 2015 18:41

Pokud máš chuť a čas, zkus otestovat chování na zkušební instalaci Windows 8.1. Novější verze WDDM se třeba s problémem popasuje lépe.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka