Nastavení tlušťky čáry v Corel 12 "Natvrdo"

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JirkaL. 7. 8. 2015 09:52

Mám dotaz ohledně předdefinovaných tlouštěk čar u Corelu 12. Jde to nějak změnit aby se mi neustále nenastavovaly ty, pro mne, nesmyslé rozměry? S Corelem moc nedělám, na to, co potřebuji, mám již vychytané postupy v Callistu (nesmějte se, opravdu to pro moji práci stačí ). Problém mi nastal, když jsem potřeboval poslat známému data v Corelu a navíc jsem do toho musel naimportovat získaný zdroj z Illustratoru 8. Že má import vždy nějaké zádrhele a není vše bez chyby, s tím počítám, ale vadí mi u Corelu, že při importu všechny obrysové čáry tenší jak 0,1mm importuje jako "Vlasové" s vlastní definicí tloušťky. Při přenosu přes schránku kupodivu tloušťky čar, s výjímkou "vlasové" tloušťky ve zdroji, přenese správě, ale zase je pak vše v jedné vrstvě, při imporu většinou vrstvy Corel dodrží.
Zkrátka bych potřeboval poradit, jestli jde nastavit, aby se tzv. vlasová čára zobrazovala jako jinde jen jako tenká linka o tloušťce jednoho pixelu na obrazovce (mně to u Corelu dělá 0,076mm) a jestli jde někde přenastavit i hodnota těch výchozích tlouštěk čar (0.176, 0.353, 0.706mm a násobky jsou opravdu rozměry, které nikdy nepoužiji). Stejně tak nějaká finta, kdy bych si nastavil pro kreslení potřebnou tloušťku čáry a případně výplně a to bylo aplikováno u všech kreslených tvarů, dokud bych to nezměnil. Zatím se mi nepodařilo přijít na to, jak to udělat. (Jak jsem psal, jsem spíš svátečním uživatelem Corelu, ale bohužel mne nejspíš okolnosti přinutí na něj definitvně přejít) Případně jestli vyšší veze Corelu (X5, X6 ši X7) jsou v tomto směru pružnější a lépe přizpůsobitelné a vyplatí se do nich zainvestovat a koupit
JirkaL.
Junior

Odeslat příspěvekod filom3n 7. 8. 2015 10:34

Jak to importujes? V jakým formátu? A proč to nedodelas v ilustratoru?
filom3n
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaL. 7. 8. 2015 11:23

Importuji normálně přes dialog importu v Corelu z Illustratoru verze 7 nebo 8, případně postscriptu přes Linotronic 300 a nemohu to udělat v Illustratoru, protože kolega, který to potřebuje, nemá Illustrator a musel by to stejně importovat do Corelu a měl by stejné problémy jako já s tím rozdílem, že já aspoň vidím ve zdroji, jak to doopravdy mělo vypadat a co tedy opravit.
Také asi budu nucen přejít na Corel, tak se postupně učím, co jak nastavit a na co si dát pozor, abych měl výsledek, jaký potřebuji. Hlavně nějaké zásadní odlišnosti s prací oproti Callistu, se kterým už dělám asi 17 let a za tu dobu již jisté návyky mám
JirkaL.
Junior