jaký program vytvoří přepisovatelnou šablonu?

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oli.rock 30. 11. 2015 12:35

Dobrý den,

mám za úkol vytvořit šablonu kulturního programu (oboustranná A4), který se bude každý měsíc přepisovat novým textem a následně tisknout. Pracuji v Corel draw a šablona by měla přijít člověku, který Corel nemá. Tak mě napadlo, zdali existuje možnost tu vytvořenou šablonu převést do PDF a ten dotyčný si pak bude text umazávat a psát nový jak potřebuje, ale bude pracovat jen s textem, vzhled a forma musí zůstat stejná. Je taková možnost něco takového vytvořit? Ještě mě napadlo převést čistě podklad jako obrázek do wordu, aby si tam ten text psal ve wordu, jenže to nevím, jak by to fungovalo? Jestli by se to nějak nerozpadávalo?.. Měli byste nějakou radu jakou vhodnou variantu použít? Pochybuji totiž, že by se kvůli kulturní skládačce kupoval legální Corel, ještě k tomu, když ten dotyčný s žádným grafickým programem nedělá.

Máte zkušenosti jak se toho zhostit?

Děkuji velice :)
oli.rock
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 30. 11. 2015 14:17

1) gimp by to nezvladl?
2) existuji formulare primo v PDF
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rr-zz 30. 11. 2015 14:49

jestli na pozadí textu nebude nějaká textura tak bych to udělal třeba v excelu a pak zamknout obsah který nemá editovat.

to za předpokladu že dotyčný má excel.

Já podobné věci dělám v openoffice Draw který je Corelu podobný a jde tam prostě zamknout vrstva s podkladem, do horní vrstvy se prostě dají textová pole která bude dotyčný editovat.
Naučí se to i sekretářka...
rr-zz
Junior

Odeslat příspěvekod oli.rock 1. 12. 2015 07:57

Děkuji za reakci.
Ten Openoffice Draw se musí zakoupit stejně jako třeba jiný program? Museli by pořídit mě a zvlášť dotyčnému?
oli.rock
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 1. 12. 2015 09:13

OpenOffice (v dnesni dobe doporucim pouzit spis jeho "nastupce" LibreOffice) je svobodny software.
1) je zdarma
2) je k dispozici vcetne zdrojovych kodu
3) muzes ho pouzivat, upravovat a distribuovat jak se ti zlibi
...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Svobodný_software
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oli.rock 1. 12. 2015 09:55

Děkujiii :) zkusim se podívat na ty Libreoffice, co nabízí :)

-- 1. 12. 2015 11:23 --

KARLOS00X: Offici jsem stáhla a instalovala... používáte je často? Můžete mě, prosím, pro začátek jen lehce nakopnout :-D když vytvořím v Corel Draw nějakou formu vzhledu, jak by skládačka měla vypadat, tak jí pak jako obrázek vložím do Libre Draw a tam už lze dopisovat veškerý text?
oli.rock
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků