Přebarvení 3D obrázků

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ZivotsRS 26. 12. 2015 11:39

Dobrý den a ahoj,
prosím o radu stran přebarvení 3D obrázků:

Mám sérii vektorových 3D postaviček, ale jsou černobílé a já bych je chtěla dostat do barvy.
Po jednotlivých kouscích to postupným protáhnutím přes OpenOffice 4.1.2, Microsoft Office 2010 a GIMP dotáhnu až do cílené barevnosti, ale určitě to jde i jednodušeji. Nehledě na to, že tam, kde se nějakým způsobem dotýkají, nevím, jak bych je oddělovala (tedy krom vyjmutí nebo gumování).

Napadne vás něco, co by mi mohlo pomoci?

Předem děkuji za každou radu.
Vendulka
Prosím, normálně mi tykejte :)
A druhé prosím - vemte na vědomí, že jsem nefalšovaný laik, takže si představte, že cokoliv vysvětlujete, vysvětlujete své babičce :D
ZivotsRS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 12. 2015 12:45

ukaz nam tady jeden obrazek zdroj i cil.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ZivotsRS 26. 12. 2015 13:52

karlos00x píše:ukaz nam tady jeden obrazek zdroj i cil.


Předvedu obrázek (stažené jsou z německého webu 3D AGENTUR, jsou volně k užití).
Jde mi o to, jak přebarvit postavičky, abych zachovala efekt prostoru.
Přílohy
boot-1015405_1920.jpg
Vendulka
Prosím, normálně mi tykejte :)
A druhé prosím - vemte na vědomí, že jsem nefalšovaný laik, takže si představte, že cokoliv vysvětlujete, vysvětlujete své babičce :D
ZivotsRS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rr-zz 10. 4. 2016 17:23

tak běžnými nástroji v grafických programech to jde celkem dobře a postupů je víc..

v zásadě jde o to vymaskovat (nejlépe do jiné vrstvy) ty postavy a tam si je už přibarvíš jak potřebuješ - buď jen nějakou funkcí "color balance" do jiného tónu, nebo nějakým přebarvovacím štětcěm kterému se dá určitá průhlednost nebo rovnou překrýt další barevnou vrstrvou které se dá prolnutí - např. multiply v photoshopu (to jsem dělal já).
Každý program má pro tohle určité nástroje které to usnadní..
Přílohy
boot.jpg
rr-zz
Junior

Odeslat příspěvekod ZivotsRS 10. 4. 2016 18:00

Snažila jsem se hodně dlouho. Jediný způsob, který jsem našla, bylo postupné ořezávání, gumování, abych získala každou postavičku zvlášť, pak ji obarvit a dosadit do původního + dle potřeby vygumovat podklad.
Můj počítač odmítl pracovat s jiným programem, než je základní malování, maximálně ještě GIMP, ale i u něj mi věčně padá obrazovka. Nakonec jsem z nouze zadala přebarvení celé série jako zakázku.
Vendulka
Prosím, normálně mi tykejte :)
A druhé prosím - vemte na vědomí, že jsem nefalšovaný laik, takže si představte, že cokoliv vysvětlujete, vysvětlujete své babičce :D
ZivotsRS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 10. 4. 2016 18:13

Nejlepší je stáhnout vektorový zdroj, pak v adobe ilustrátoru či inkscape prekolorovat, jinak jak psal výše, duplikovat vrstvu, orezat ostatní věci a označit postavičku, bakolorovat štětcem a dat ji průhlednost cca 60%, tak jsem to dělal já.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZivotsRS 10. 4. 2016 18:36

Logiku chápu a celkem i vím, kudy se dát, bohužel počítač se mnou odmítá spolupracovat :/
Vendulka
Prosím, normálně mi tykejte :)
A druhé prosím - vemte na vědomí, že jsem nefalšovaný laik, takže si představte, že cokoliv vysvětlujete, vysvětlujete své babičce :D
ZivotsRS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 4. 2016 20:12

Možná by nebylo od věci takto chovající se PC poslat do nejbližšího servisu, popř. zauvažovat nad upgrade.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZivotsRS 11. 4. 2016 04:40

Tak servis už má za sebou, prodloužil mu život o cca 18 měsíců, před pár týdny navštívil servis znovu a odpovědí bylo, že jej sice dokáží rozchodit, ale bude to již pouze na chvilku, zázraky se s tímto strojem vytvářet nedají. Shodily původní XP a přeinstalovali vše potřebné, ale s obrazovkou, která se rozhodla zkolabovat, se toho moc udělat už nedá.
Přeci jen používám PC, který jsem dostala před osmi lety za korunu ke smlouvě na internet.

Naštěstí jsem dostala starší, nicméně prý "nadupaný" počítač, a ujal se jej kamarád, kterému se podařilo ho rozchodit, vyměnil mu zdarma vypálené části, doopravil vše potřebné a tento stroj 100% funguje. Jen jsem ještě řešila otázku monitoru, který u něj není, ale k tomu se přihlásili dva z "mých lidí", tedy lidí, pro které píši webové stránky, zjistili, co přesně potřebuji za velikost, aby odpovídala mým 30% zbytků zraku a monitor společnými silami zakoupili.

Takže do konce týdne bych měla mít k dispozici funkční stroj :oboze
Vendulka
Prosím, normálně mi tykejte :)
A druhé prosím - vemte na vědomí, že jsem nefalšovaný laik, takže si představte, že cokoliv vysvětlujete, vysvětlujete své babičce :D
ZivotsRS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků