Parametrický 2D cad s barvami

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MtueanhM_CSCWA 27. 10. 2017 21:32

Dobrý den,

Měl bych dotaz, zda někdo z vás nemá určité zkušenosti s 2D CAD softwarem s parametrickým navrhováním a umožňujícím barvit jednotlivé plochy, samozřejmě legálně zdarma / demo / studentská verze. Jeho užití je čistě nekomerční. Co v něm potřebuji?
1) Parametrické navrhování - mám studenstskou verzi Autodesk Inventoru. Ta však neumožňuje použití více barev.
2) Použití barev - model potřebuji navrhnout jako celek v designové podobě a nemohu si dovolit spotřebovat čas tvorbou samostatných součástí v Inventoru apod. a pak je skládat. To umožňuje Autodesk Autocad, ten však neumožňuje parametrické modelování.
3) Možnost uložit výsledek jak ve vlastním formátu (pro možnost editace), tak ve výstupní podobě v PDF (v lepším případě i vícehladinném PDF, to však není nutností)
Software nemusí být nutně omezený jen na 2D.

Výsledkem by měly být bokorysy vlastních návrhů vozidel (zpravidla produkčně nerealizovatelných).

Samozřejmě bych to mohl hledat přes Google, Slunečnici apod., ale Google apod. jsou ochotny mi nabídnout nespočet softwarů, které dělají, že jsou CAD, a přitom s CAD, natož parametrickým CAD softwary nemají nic společného.

Předem děkuji za radu.
MtueanhM_CSCWA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VMichl 30. 10. 2017 07:05

Autodesk Inventor je určitě vhodný a samozřejmě umožňuje i použití neomezeného počtu barev či textur. Další možností je např. Fusion 360.
VMichl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MtueanhM_CSCWA 30. 10. 2017 18:50

Děkuji za radu, software ihned vyzkouším. Sice neodpovídá (jak jsem četl informace od autorů a sledoval screeny) úplně mým představám, je však otázkou, zda nějaký software mnou požadované koncepce je cenově dostupný. Mám i zkušenosti s používáním (studentské verze) Solidworksu, ten se mi však podstatně hůže ovládá, než Inventor a Autocad. Také bych mohl zkusit SolidEdge, ale čím větší množství uživateli doporučených softwarů týkajících se dotazu, tím lépe.

Koncepce sotwaru, který by mi ze všeho nejvíce vyhovoval, odpovídá (zhruba) zpola 2D nebo 3D parametrickému CADu a z druhé poloviny vektorovému grafickému softwaru.

I tak budu rád za další náměty i pokud software nebude vyhovovat podmínce uvedené výše v tomto příspěvku.
MtueanhM_CSCWA
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků