Prohlížeč fotek s možností hromadného zmenšení

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod atilius 13. 2. 2018 11:24

Ahoj, potřeboval bych do Win10 prohlížeč fotek, který má dvě funkce:

1. lze zobrazit fotky v náhledu v adresáři
2. lze je hromadně zmenšit

K tomu mám poznámku, Irfan má třeba hromadné zmenšování, ale je to strašně komplikované. Řešení, které mám dneska v linuxu je soubor, na který kliknu a automatický se zmenší vše v adresáři na dříve definovanou velikost. Takže potřebuji něco podobně jednoduchého.

Prohlížeč by měl být celkově jednoduchý, nepotřebuji kanon na vrabce. :)

Díky za rady.
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 13. 2. 2018 13:01

Irfan podporuje i zmenseni v prikazovem radku, staci si udelat soubor, kde bude vse nastavene a pak uz ho jen spoustet.

Pro ukazku prevedeni vsech JPG fotek z adresare C:\FotkyProPrevod na 800x600px (bez zachovani pomeru) a prepsani puvodnich:
"C:\Program Files (x86)\IrfanView\i_view32.exe C:\FotkyProPrevod\*.jpg /resize=(800,600) /convert=C:\FotkyProPrevod\*.jpg"

Dalsi moznosti jsou treba v souboru i_options.txt v adresari Irfanu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 13. 2. 2018 19:30

XnView, jednoznacne, freeware, Cestina, Oznacit fotky, Ctrl+U, prvykrat nastavit zmensenie, kvalitu, ulozit profil/skript a potom uz bude stacit vybrat profil a spustit (par sekund).

Prip. XnView MP, multiplatformovy, nie je ale este celkom dokonceny a bezchybny.

https://www.xnview.com/en/
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaca 14. 2. 2018 15:48

Taky používám XnView. Pro telefon jsem zmenšoval fotky odhaduji 1000 fotek v cca 60 adresářích - bez problémů.
Normálně používám Zoner, ale tam mi to nějak nešlo.
jamaca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panet 21. 2. 2018 18:33

A zadarmo Zoner PhotoStudio? To už je kanón nebo ještě není?
panet
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků