Rozeznávání barvy na fotce a vyhledávání v knihovně

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod galadrilka 25. 10. 2018 10:32

Jsem naprostý laik, proto se předem omlouvám za použité výrazivo. Potřebovala bych trošku poradit jakým směrem se ubírat, když chci mít možnost si něco vyfotit a tuto fotku si uložit do nějaké databáze či knihovny. V knihovně by se fotky měly "kategorizovat" podle RGB. Zatím mám popsané "intervaly" pro jednotlivé barvy, ale nevím jak to propojit s rozeznáváním RGB na fotce a pak s vyhledáváním do kterého "intervalu" daná kombinace patří. Nějaká rada? Knihovnu na fotky mám prý použít přes Python, ale nevím, co ještě dalšího kolem tohoto tématu Python zvládne.

Moc díky
galadrilka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 25. 10. 2018 10:39

Python zvladne uplne vsechno, je to univerzalni jazyk. Na tohle dokonce vice nez vhodny.

Asi budes potrebovat nekoho, kdo Pythonem trochu vladne. Uloha to neni tezka, nejtezsi bude rozhodnout se, jak budes obrazek kategorizovat (podle nejcastejsi barvy, nejakym "prumerem barevnych odstinu" atd.

Zjisteni barvy jednoho bodu z obrazku v Pythonu je jednoduche. Nekolik ukazek je treba na https://stackoverflow.com/questions/138 ... -in-python

Pro tebe bude hlavni ulohou vymyslet, jak "ohodnotit" celou fotku, protoze podle jednoho bodu to urcite nestaci.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod galadrilka 25. 10. 2018 11:05

Já jsem doufala, že když si zobrazím tu fotku, budu mít možnost označit 1-2 hlavní body (barvy) a 1-2 vedlejší. Tím budu mít identifikovanou hlavní a případně vedlejší barvu. Ale netuším, jestli i tohle Python zvládne. A nebo vzít nejvíc se vyskytující barvu.
galadrilka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 25. 10. 2018 11:12

Pochopitelne, ze to zvladne. Jenom to musi nekdo naprogramovat.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod galadrilka 25. 10. 2018 11:33

Ten někdo musím být já, je to projekt do školy. Tak mi drž palce :-) Moc děkuji za odpovědi, hodně mi to pomohlo.
galadrilka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 25. 10. 2018 11:54

JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod galadrilka 25. 10. 2018 13:21

Wow! Strašně moc děkuji! Určitě se zase ozvu :-D
galadrilka
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků