levné AP

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kaulik 25. 4. 2017 23:15

Ahoj,
snažil jsem se tady chvíli najít odpověď bez dotazu, ale nepodařilo se mi to. Síť je pro mě španělská vesnice a není mi to úplně jasné.

Nastíním situaci, hledám zařízení (cena hraje prim), které bude v 1. patře rodinného domu u stávajícího PC (který je připojen kabelem) vysílat wifi pro toto patro. Mají v přízemí již wifi router odkud je to kabelama k počítačům a vysílá wifi, ale v tom prvním patře.. ten signál není úplně ono.

Takže ideálně hledám zařízení, kam bych dal ten kabel, kterým je momentálně připojen počítač v 1. patře a z něj znova kabelem ten PC připojil + aby toto zařízení vysílalo wifi. Poradíte mi, co je na to vhodné? Předpokládám, že správný název je pro toto AP, ale jistej si nejsem.

Cena hraje prim, vysílač wifi nemusí být zrovna nejsilnější, bude v obývacím pokoji, kde hlavně potřebují tu wifi.

Díky za rady.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 4. 2017 08:02

LAN: Stačí 100 Mbit/s? Nebo gigabit?
Wifi: stačí 150N wifi? nebo 300N wifi? nebo AC wifi?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 26. 4. 2017 08:04

Pokud fakt řešíš cenu, tak třeba:

TP-LINK TL-WR841N

https://www.tsbohemia.cz/tp-link-tl-wr841n_d148486.html

Ovšem má to pouze 100M lan konektory, takže pokud chceš přenášet data z NASu který bude v přízemí či z jiného PC v přízemí pošlape to pomalu.

Jinak je to router a ty to potřebuješ použít jako AP takže to připojíš k PC který nebude připojen k internetu a nastavíš to takto:

Změníš mu IP adresu - protože s největší pravděpodobností bude stejná jako tvůj stávající router......
Vypneš na něm DHCP server.
Nastavíš na něm wifi - stejné ssid a heslo co už máš v přízemí a kanál co nejdál od toho co používáš dole.

No a pak to zapojíš nahoře tak že wan konektor necháš nezapojen! A do lan konektorů zapojíš kabel z přízemí a druhý kabel který povede do PC a je to.

Jinak pokud potřebuješ přenášet data mezi přízemím a patrem a v přízemí máš router který má 1G porty tak i do patra kup router který má 1G porty - nastavíš to pak stejně vypnout DHCP server a kabely zapojit do lan konektorů.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 4. 2017 08:15

A nebo Asus RT-N11p https://www.tsbohemia.cz/asus-rt-n11p_d224880.html, má proti TP-linku Wr841 výhodu, že jde do režimu AP přepnout v menu.
Parametry stejné (taky jenom 100Mbit/s, 300N wifi, cena u TS-Bohemia stejná).

Poznámka: od 500Kč je u TS-Bohemia doprava zdarma, do té částky ti chybí 11 Kč, tak pokud to budeš kupovat tady, přihoď si do košíku třeba nějaké baterky nebo kablík nebo cokoliv jiného, co se ti bude hodit
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 28. 4. 2017 14:57

díky, toto mě stačí.. doopravdy nepotřebuji nic náročného.. internet ani nevím jistě jakej mají, ale jsou na vesnici a je to nějaká místní bezdrát myslím, takže nic moc.. jinak na tsbohemii jsem každej týden, takže se proto zastavím :)

tak ještě jednou děkuji, jak za tipy, tak za návod jak na to :)
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků