Problém se sdílením v síti Wndows 10

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ice.bc 15. 11. 2018 16:54

Zdravím,

už nějakou dobu se trápím s následujícím:
Mám 3x PC (2x Win10 a 1x Win7) v sítí kabelem přes router (DHCP). V průzkumníku-síti ostatní PC vidím. Na Win7 se dostanu bez problémů. Ale na druhé PC s Win10, kde potřebuji sdílet, mi při pokusu o otevření naskočí hláška s chybou 0x80070035: Systém windows nemůže získat přístup k \\ název PC.
Stejná situace je z druhé strany.
Nejdřív sem řešil jako problém to, že se dané 2 PC v síti vůbec nevidí.

Jenže:

Ping v pořádku z obou směrů (jak na IP adresu, tak na název PC)

A hlavně, pokud zadám přes hledání ve Windows IP adresu přímo na dané PC, bez problému se na sdílené složky hned dostanu. Pokud ale ze stejného místa zadám místo IP adresy název PC, opět vyskočí hláška s nenalezenou cestou.

A aby toho nebylo málo, občas / náhodně se vše rozjede, jako kdyby problém neexistoval. Tedy na druhé PC se dostanu i přes jeho ikonu v průzkumníku. Ale zkusím to chvilku poté a opět problém.

Už jsem zkusil dost z toho, co jsem kde na fórech našel ohledně problémů se sítí, vypínání firewallů, apd. Ale zatím se mi nedaří..

Zkusíte mě někdo posunout, jak toto vyřešit? Díky předem!
Philips:Fizz,Alcat:OneT,Sagem:MC922,Ericss:T39,T65,Motor.:A008,V180,RazrV3,SlvrL7,Panas:GD67
Siemens:A52,CF62,SL45,Sony:CMDJ5,SE:T100,J210,T230,T610W810i,Satio,Zylo,Samsung:A800,E100,Vodaf:246
N:5110,3210,3330,6510,5210,8210,6310i,6120Cl,6300,6230i,N79,N8
ice.bc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 11. 2018 07:25

Standardní postup:
1) Zakázat nebezpečnou a nespolehlivou službu Browser*.
Kód: Vybrat vše
sc stop browser
sc config browser start=disabled

2) Pro BFU připravit ikonky na Ploše, např.:
\\IP-adresa\Data
apod.
BFU stejně jen klepají na ikonky, nemůžeš je nutit psát UNC cesty.
---
* Trapné dědictví po herní řadě Windows 95 - 99.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.bc 16. 11. 2018 17:01

Ano, sdílené složky jsem si takto nastavil a toto by bylo vyřešené.

Jenže jsem zapomněl zmínit, že na jednom PC navíc běží SQL server. A když síť zrovna stávkuje, klient/software na druhém PC server nenajde a nepracuje. A tady už to zřejmě tak jednoduché nebude :-]
Philips:Fizz,Alcat:OneT,Sagem:MC922,Ericss:T39,T65,Motor.:A008,V180,RazrV3,SlvrL7,Panas:GD67
Siemens:A52,CF62,SL45,Sony:CMDJ5,SE:T100,J210,T230,T610W810i,Satio,Zylo,Samsung:A800,E100,Vodaf:246
N:5110,3210,3330,6510,5210,8210,6310i,6120Cl,6300,6230i,N79,N8
ice.bc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 16. 11. 2018 18:19

=> občas se náhodně vše rozjede...

Koľko trvá časovo to náhodne?
1. je to viac ako 47 minút?
2. Je to menej ako 47 minút?
3. je to menej ako 13 minút?

-- 16. 11. 2018 18:21 --

myslené od zapnutia počítača, alebo reštartovania čohokoľvek na sieti, čo zdiela súbory a zložky.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ice.bc 16. 11. 2018 20:10

Je to právě zcela náhodné a nevysledoval jsem žádná pravidla. Když beru pokusy v průzkumníku, kde se pokusím otevřít ikonu daného PC v síti, tak je několik pokusů v různých intervalech úspěšných a najednou z ničeho nic x pokusů odmítnuto. Zkusím za pár minut a zase OK. Přitom pokaždé, když je přístup přes ikonu v průzkumníku s názvem PC odmítnut, tak se na ty násdílené složky přes IP, které mám už uložené, dostanu bez problémů. Co jsem ale vysledoval, tak z toho protějšího PC(na kterém běží SQL} se na to první z průzkumníku nedostanu nikdy. Zase jen přes vyhledání IP.
Tzn., že síť jako taková, je průchozí. Proto i ping z obou stran je pokaždé úspěšný. Říkal sem si, že se třeba něčemu na cestě nelíbí název PC. Ale zase, ping je funkční i na název. Nevím, xkrát sem řešil různé problémy v síti, ale takový stav vidím prvně. Mnohem lepší varianta je, když síť nepracuje vůbec...

Ještě, jak bude čas, zkusím možná ty 2 problémové PC propojit kabelem napřímo, abych vyřadil mezikus-router (i když, mám dva totožné a situace stejná na obou).
Kdybych nepotřeboval přístup k tomu SQL, nechal bych to tak, jak radil Milanr1 a víc bych řešit nemusel. A snažím se vyhnout poslední možnosti-reinstal win.
ice.bc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 16. 11. 2018 21:50

Protokol MS zdielania SMB nezávisí na pingu. Ping fungovať môže, ale zdielanie fungovať nemusí, ide teda hlavne o videnie, alebo aj dostupnosť nazdielaných objektov.
Ide tam o to, že jeden počítač na sieti udržuje tabuľku nazdielaných objektov na všetkých ostatných počítačoch. Aký počítač to bude sa losuje podľa určitých kritérií a vždy to môže byť iný počítač. Najhoršia vec je, ak sa často vypínajú, alebo reštartujú počítače. Tiež to môžu spôsobovať počítače (v súčasnosti aj telefóny a iné veci) používajúce bezdrátové pripojenie do siete, kedy sa občas stratia z dosahu, alebo vlivom rušenia stratia niekoľko paketov. Vtedy sa tá tabuľka prehadzuje z počítača na počítač a existuje tam nejký interval dostupnosti 12.5 minuty, ovšem za predpokladu, že neexistujú problémy so sieťou (kvalitou signálu) a pod.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 11. 2018 07:58

ice.bc píše:přístup k tomu SQL

Nesdělil jsi topologii LAN ani typ serveru a routeru.
Proč nespustíš DNS v serveru nebo routeru?
Jestli není v LAN přítomen ani žádný server ani pokročilejší router, nezbývá než definovat SQL server (IP-adresa -> hostname) v každém PC zvlášť pomocí souboru %Windir%\System32\drivers\etc\hosts.
Před editací nastav přístup k souboru pro zápis.
Editovaný soubor můžeš překopírovat do všech OS WNT v LAN.
Pak opět zakaž ve všech OS přístup k souboru pro zápis v ACL.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.bc 17. 11. 2018 11:54

Milanr1:
Dodatečně se omlouvám, jestli vše nazývám správně. Přeci jen jsem v tomto oboru laik, co možná ještě zvládne nějaké ty základy :-))

LAN má v cestě mezi PC pouze stařičký router TP link wr741nd (předpokládám nic pokročilého). A na tom PC, kam se potřebuji dostat, běží MSSQL 2008 (požadováno dodavatelem softwaru, jenž běží v MS Access). A stejný program je na mém PC jako klient.
Samozřejmě jsem se daný problém pokusil řešit na dálku i s dodavatelem softwaru, ale ten mě uťal hned, co jsem mu sdělil, že nepracuje síť jako taková a že to je samozřejmě základ. Což vím samozřejmě také, ale bohužel už jako laik neumím posoudit, zda třeba právě ten SQL nemůže tu síť ovlivňovat, apd. (bylo mi tedy tvrzeno, že ne). No a proto se ptám zkušenějších na radu zde :-)

Každopádně díky za informace. Pokud toho budu schopen, určitě vyzkouším.
Alespoň mám zatím vyřešen přístup na sdílené složky :-)
ice.bc
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků