Splitter VDSL (pasivní rozbočovač),

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ramik 18. 11. 2018 10:51

Je možné, aby při nahlášení poruchy na lince O2 při jejím proměřování došlo k poškození VDSL splitteru (pasivního rozbočovače pro pevný telefon a internet). Opakovaně mi jej doporučili vyměnit (už mám dva, údajně vadné). Jak se může jinak splitter poškodit, když nejsou bouřky a linku mám několika násobně chráněnou proti přepětí?
Ramik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 18. 11. 2018 11:30

Ramik píše:linku mám několika násobně chráněnou proti přepětí?


A to může být problém rozdílné země?

Jinak je to jednoduché prostě ho vyhoď a vyskoušej telefon bez internetu no a pak internet bez telefonu.

Funguje to OK? Ano tak spliter nebude OK.

Nefunguje? No tak splitrem to nebude.

Jsou ty přepěťové ochrany OK? Odstranit a vyskoušet?

Používají všechny ochrany stejnou zem? Jsou ty země skutečně kvalitně uzeměny? Je možné že po nějakém přepětí je nějaká ochrana vadná?

Prostě jako první bych vše odpojil a modem VDSL připojil přímo k zásuvce a skontroloval ve statusu modemu na jaké rychlosti se připojil a jaké chyby v přenosu to píše, pak zapojil spliter a zase skontroloval, pak připojil telefon a zase kontrola a pak postupně ty ochrany....

PS:

Při měření linky ze stany poskytovatele nemůže dojít k poškození spliteru, tam jsou pouze kondenzátory a cívečky to by tím muselo procházet dost velké napětí nebo proudy co se do linky nepouští.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků