Jak zabezpečit WIFI router TP-LINK TL-WR542G

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Reno-II 21. 3. 2009 21:32

Jak mám zabezpečit WIFI router TP-LINK TL-WR542G, aby se nikdo nemohl napíchnout na mou síť a serfovat na mém netu? Děkuji Vám za rady a zdravím Vás.
Reno-II
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 21. 3. 2009 22:11

Vypni vysílání SSID a zapni šifrování WPA v režimu AES. Toto šifrování pak musíš nastavit s platným klíčem na všech WiFi zařízeních, které tento router používají. Pokud všechna tvá zařízení umí WPA2, můžeš nastavit rovnou to (zase AES). Šifrování ovlivňuje ve větším významu rychlost, bohužel nevím přesně jak (akorát, že právě režim AES by měl méně náročný než TKIP), takže ti to doporučuji vyzkoušet, pro domácnost je z hlediska bezpečnosti jedno, jestli WPA nebo WPA2, obojí není snadno prolomitelné.
Dále můžeš nastavit kontrolu MAC, ale to už je pro domácí podmínky opravdu zbytečné.
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 21. 3. 2009 22:12

Nastav si šifrování (WPA2 AES) a nějaké dlouhé 16místné heslo. Pro jistotu ještě můžeš povolit přístup jen MAC adresám tvých WiFi zařízení.
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reno-II 22. 3. 2009 14:13

Chce to po mě ještě Radius Server IP adresu. To je IP adresa, toho routeru?
Reno-II
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 22. 3. 2009 14:34

Tam máš nějaká nastavení pro domácí-osobní síť (personal) nebo podnikovou (business). Radius Server IP se týká druhé sítě. Používáš router doma nebo v podniku? Pokud doma, Radius IP se vyhni, hlavně nastav WPA2 a heslo.
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reno-II 22. 3. 2009 20:36

Používám ji doma. Vše jsem nastavil a když jsem dal uložit, tak to po mě chtělo tu Radius Server IP, tak nevím, jestli tam mám napsat tu IP adresu toho routeru, s kterou jsem ten router přihlásil.
Reno-II
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 22. 3. 2009 20:47

No to ne, to by bylo třeba radius serveru. Ukaž nějaké screenshoty.
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reno-II 22. 3. 2009 22:17

Jaké screenshoty? Po mě to pořád chce jen tu Radius Server IP adresu.
Reno-II
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 22. 3. 2009 22:23

Někde máš něco špatně nastaveno, radius server ip by to při správné konfiguraci vyžadovat nemělo. Proč screenshoty? Aby jsme viděli, jak máš co nastaveno, aby se případná chyba našla.
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reno-II 22. 3. 2009 22:24

aha a jak je sem vložim?
Reno-II
Junior

Odeslat příspěvekod Reno-II 22. 3. 2009 22:29

Co když tam nastavím WPA-PSK/WPA2-PSK? Zde bych musel zadat PSK Passphrase (The Passphrase is between 8 and 63 characters long)
Reno-II
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 22. 3. 2009 22:33

Metodu vytváření screenshotů znáš? Pokud ne, nejjednoduší je na obrazovce, kterou chceš vyfotit zmáčknout klávesu print screen, do nějakého obrázkového editoru vložit (Ctrl V), uložit, nahrát třeba na http://www.imageshack.us a sem vložit phpBB kód náhledu. Doporučuji udělat nanejvýš pár screenshotů ze stránek, kde jsou nějaká nastavení.

/edit
Reno-II píše:Co když tam nastavím WPA-PSK/WPA2-PSK? Zde bych musel zadat PSK Passphrase (The Passphrase is between 8 and 63 characters long)


WPA2! To máš nastavit. To jsme ti už přeci doporučili. PSK Passphrase je heslo, které si zvolíš a pak použiješ při konfiguraci připojení na připojovaných PC, NB nebo co budeš připojovat. Doporučuji 16 znaků http://www.pctools.com/guides/password/
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 3. 2009 10:09

Reno-II píše:Co když tam nastavím WPA-PSK/WPA2-PSK? Zde bych musel zadat PSK Passphrase (The Passphrase is between 8 and 63 characters long)

Ano, použij WPA-PSK nebo WPA2-PSK, rozhodni se podle toho, jestli veškerá tvoje zařízení podporují WPA2-PSK.

Použití WPA nebo WPA2 (bez toho PSK, jak ti nepřesně celou dobu radí oneill_sx1) opravdu vyžaduje radius server.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 23. 3. 2009 10:14

jen doplnim:

PSK = "PreShared Key". Zjednodusene (staticke) heslo.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 23. 3. 2009 13:47

Různé verze WPA2 neznám, měl jsem za to, že WPA2 je prostě WPA2. Já mám WPA2-AES. Omlouvám se.
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků