print server s použitím routeru TL-WR842ND

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod czbacil 8. 2. 2012 19:33

dobrý večer.

Mám problém s použitím tohoto routeru jako print serveru. Po připojení USB tiskárny (HP LaserJet 1200) se sice rozsvítí indikace USB na routeru, ale nedokážu nainstalovat tiskárnu do Windows 7 x64. Postupoval jsem tak, že jsem dal přidat tiskárnu ručně pod TCP/IP protokolem, kde jsem jako port uvedl IP adresu routeru a ovladač jsem zadal pro danou tiskárnu, ale tisk neprojde. Když se dívám do konfigurace routeru tak na záložce print serve je stále online (nebo něco podobného) ale status busy se tam nikdy neobjeví. Nainstaloval jsem i z CD nějaký print monitor, ale ten jde zapnout nebo vypnout, ale také tisk neprochází.

dokážete mi poradit?
czbacil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 2. 2012 20:25

Pokud jsem dobře porozuměl návodu, mají se instalovat USB Print Service Client Setup utility. Tiskárna se pak bude tvářit jako USB tiskárna připojená přímo k počítači, ne jako tiskárna na IP-adrese print serveru (vzdálené USB).

Ovšem máš zatím smůlu: Windows 7x64 ještě nejsou podporované.

Informace o postupu instalace tiskárny pochází z quick installation guide a informace o podporovaných OS jsem navíc ověřoval z download stránky, kde jsou určitě nejčerstvější informace.

Jakmile bude SW pro W7x64 k dispozici, bude tu ke stažení.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 2. 2012 08:07

No ja mel za to ze tiskarna na tplinky s origo FW nejde dat. ze tam nepracuje. Mam jen 1043 a tam bez OpenWRT ci DDWRT tak to nelze.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 2. 2012 08:10

Je to nová funkce na modelech 842 / 1042 / 2543 (+ možná další budou následovat)

V seznamu podporovaných tiskáren nevylučují možnost funkce skenerů a faxů na multifunkcích, takže by to na remote usb vypadalo (ale taky píšou, že to netestovali, tak nevím, co si z toho vybrat).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czbacil 9. 2. 2012 22:33

díky za info, zkusím to nainstalovat na druhý NB s vistama x86, ty 7 x64 je škoda, snad to rychle dodělají. V sobotu dám vědět výsledek ;-)
czbacil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czbacil 11. 2. 2012 18:55

Tak bohužel tiskárna se nerozchodila. Nainstalovat jsem USB Print Service Client Setup utility na Vista x86, ale žádné GUI k dané utilitě není a v tiskárnách taky nic nepřibylo. Na stánkách TPlinku není ani HP LJ 1200 v podporovaných tiskárnách, ten jejich "seznam" mě celkem nepotěšil, protože obsahue asi jen 10 tiskáren :-/
czbacil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 2. 2012 19:57

čistě teoreticky (naděje umírá poslední): pokud už předtím tiskárna byla na tomto počítači nainstalovaná, zkus tisknout přes ni (některé ovladače překousnou změnu USB portu, některé ne a instalují tiskárnu pro každý USB port zvlášť, takže by v tom prvním případě v tiskárnách ani nic přibýt nemuselo.).

Jinak sleduj změny firmware a toho softwaru - dá se očekávat postupné zlepšování kompatibility.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czbacil 11. 2. 2012 21:11

Tak bohužel fígl s USB portama nefunguje. Psal jsem na technickou podporu TPlinku tak uvidíme co odepíší.

Dík za pomoc.
czbacil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amadeus85 25. 3. 2012 12:27

Dobrý den,
řeším teď stejný problém. Vyřešil jste to tedy nakonec nějak, případně jak?

Už jsem si ověřil, že přiložený klient UPservice funguje pod W7 32bit, ale pod W7 64bit ne a nepomůže ani režim kompatibility.

Štve mě to, protože jsem vrátil nižší verzi TP-Linku a vzal tuto s USB právě kvůli tisku přes router, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že to nebude podporovat W7 64bit...
amadeus85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 3. 2012 15:55

Přiložený klient: tím myslíš z dodaného CD? To je určitě pár měsíců staré.

Zkoušel jsi tu verzi z 24. února, co je ke stažení na webu TP-linku? Ta už by ve W7x64 fungovat měla.

Není problém v tom, že máš nekompatibilní tiskárnu? Podporovaných je podle seznamu jenom pár modelů.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amadeus85 25. 3. 2012 18:30

presne kvuli zminene aktualnosti de facto vse stahuju ze stranek vyrobce, ale z 24/02 je tam pouze instalator pro nastaveni routeru..netyka se to vubec klienta tisku

a nekompatibilitou to nebude..resp. takhle tiskarna, na ktere to testuji, samozrejme v compatibility listu neni, ale na W7 32bit to funguje
amadeus85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 3. 2012 19:04

Aj, to jsem přehlédl.

No, snad si v dohledné době zajistí u Microsoftu podepsání ovladačů (předpokládám na tom to vázne).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amadeus85 25. 3. 2012 19:23

zrejme na tom, ptze pri prvni instalaci to hodilo hlasku, ze neni digitalne podepsany ovladac a nemusi vse fungovat spravne...

premyslim jak to obejit, zkousel jsem i z ty instalacky z 24/02 vysosat stejny soubory, ale zadny vysledek...nezbyva zrejme nez cekat
amadeus85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jura1234 14. 5. 2015 13:13

Dobrý den,
vím že je to už nejaký čas, ale chci se zeptat jestli jste ten print server na tomto routeru rozchodil? Já si ho koupil také, a byl to asi největší omyl poslední doby. Měl jsem si raději koupit novou tiskárnu s LAN nebo Wifi a neposléhat na na solidnost TP linku.
Přitom v listu kompability je (HP laserjet M 1132), ale netiskne , natož potom scan...
Router je v HW versi V1.1 pak začli hned dělat V2 a u té je už nový SW print serveru,
výrobce ho nedoporučuje ale nedoporučuje nahrát na HW V1.1 , takže jsem asi utřel...
Nevíte jak na to ? Děkuji

Lenovo Ideacentre Q180, Win7 64bit, Win XP 32bit
jura1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 5. 2015 13:28

Z dotazu není jasné, jestli máš v routeru nahraný firmware novější než z 04.05.2012, optimálně z 22.03.2013 a v počítači nainstalované USB printer controler utility z 29.11.2012. (Ve firmware z 4.5.2012 byl upraven print server a zároveň pro něj existují nové USB printer controler utility z 29.11.2012)

http://cz.tp-link.com/support/download/ ... n=V1#tbl_j
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků