zapojení dsl

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FrancekRnK 12. 9. 2015 15:32

Dobrý den,
Před několika lety jsme si pořizovali internet od o2 adsl.
Potřeboval bych od vás radu ohledně zapojení kabelu. Přivod mam v přízemí tam to mam na pojené na kabel který vede do patra,(viz. foto)

Obrázek


delka kabelu cca 15m. tam to mam zapojený do tel. krabice (která je volně položená na zemi) a od té krabice do modemu(takto mě to zapojili od o2) . Vzhledem ktomu že "přívod" je v přízemí a doccela ve vlhkem prostředí tak mam dojem že tomu bílému kabelu který vede do patra nedělá ta vlhkost dobře. "Poslední dobou" internet krátkodobě vypadává, řešil jsem to s technikem od o2 a kničemu kloudnému nepřišel.
Jsem se chtěl zeptat jestli by nebylo lepší přímo k tomu přívodu v přízemí zapojit rovnou tu tel.krabičku a od ní vést tel. kabel přímo do modemu.
Případně jiné řešení které by bylo ku prospěchu.

Děkuji.
FrancekRnK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 12. 9. 2015 20:48

Panebože co to tam máš za bordel?????

Asi by bylo vhodné natáhnout nový poctivý kabel přímo ze skříně od O2.

Co tam vůbec jsou za kabely, jsou to UTP?

Asi bych koupil UTP kabel CAT3 a natáhl přímo od skříně O2 až do pokoje.

Kroucená dvoulinka je kroucená dvoulinka.

Protože může blbnout i ta propojka co máš v té krabici nebo může být kabel někde zlomenej.

Jinak pokud do kabelu neteče tak by to mělo být OK.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod surgerko 26. 5. 2016 20:50

Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o pomoc a radu..

Nasťahoval som sa do RD.. ja som mal v byte pôvodne len LTE možnosť cez mobilný internet - takže som doma využíval toto(ASUS 4G-N12, modemový LTE router Wireless-N300).. https://www.asus.com/sk/Networking/4GN12/

Povodný majiteľ mal DSL od Telekomu (ešte aktuálne funguje a pravdepodobne v nom musim pokračivať lebo optika tu nie je a telekom ma najlepšiu cenu..) Má to zapojenie zrealizované len tak nakolene..teda ma klasickú TZÚ s nadprudovou ochranou odkiaľ ide telefónny kábel RJ11 do domovej siete, ktorá je tvorená 8-káblom zapojeným v domacej sieti so zásivkou na RJ-11 konektor.

Chcel by som Vás poprosiť o radu..kedže mám LTE mobilný router, ktorého súčasťou ale nie je DSL alebo káblový modem a teda nie je možné zapojiť DSL klasickým telefónnym káblom do routera ako tobolo predtým na zapožičanom ZXV10 H201L.. teda aký modem mám kúpiť aby bolo možné zapojiť internet cez modem do už mnou zakupeného wifi routera prosím? Sorry za možno jednozančné otázky..som v tom iba začiatočník.. vdaka moc
IMG_5583.JPG


IMG_5585.JPG


IMG_5586.JPG
surgerko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 26. 5. 2016 22:23

Sis odpověděl sám, koukni na stránky telecomu co nabízejí a tam si vyber, jinak se ti může stát, ze tebou koupený modem nebude telecomem podporován. Modemy většinou umí i Wi-fi takže bude dál záležet na tobě co pak udeláš s lte routerem.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 26. 5. 2016 22:24

Jakýkoliv VDSL modem který potom zapojíš do svého routeru do konektoru wan/lan který v menu přepneš na wan.

Pokud chce používat stávající router stačí nejlevnější VDSL modem který přepneš do BRIDGE modu a tvůj router nastavíš na wan na PPoE.

Pokud chceš z telekomu používat i IPTV je vhodné vybrat modem od poskytovatele připojení jak píše předemnou.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 5. 2016 07:40

Pokud by se používala i IPTV, modem by se do režimu bridge nekonfiguroval.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků