nový router

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rmann 18. 9. 2015 09:35

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem nového routeru, požadavky: zvládat Gbit LAN i WAN, nelagovat.
Rozvedu požadavek "nelagovat". V současné době moje současné TP-Linky (1042ND a ten druhý si nepamatuju číslo) nezvládají 2 připojené zařízení. 1042ND byl připojený na 100Mb WAN, ten druhý na 12Mb WAN. Já jsem připojený kabelem a hraju hru, zároveň je připojený NTB přes wifi kde se přehrává youtube. Při přehrávání youtube na NTB - hlavně načítání skladby po spuštění neskutečně skáče ping na PC připojeném kabelem a je jedno jestli je internet 100Mb nebo 12Mb. Nejpravděpodobněji to bude slabým hardwarem routerů... nebo ne?
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 18. 9. 2015 09:45

Muze to byt routerem nebo pripojenim za jim (smerem k ISP), o kterem nic nepises.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 18. 9. 2015 10:16

To vypadá že spíše nestíhá linka do internetu než router. Stálo by za to zkusit zapnout QoS - prostě pro wifi trochu zkrouhnout rychlost do internetu.
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rmann 18. 9. 2015 10:30

dělalo mi to přes PODA (100/20) , dělá to přes bnet-internet.cz.. co jsem teď tak ještě zkoušel, tak to dělá i přes 2 PC připojené kabelem při stejných činnostech, takže to bude spíš těma routerama... Tak teda nějaký tip na lepší router?
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 18. 9. 2015 10:43

Já osobně mám TP-Link Archer C2 - na jednom PC přes 5GHz wifi hraju GTA V, na druhém přes kabel nebo 2.4Ghz se běžně surfuje a žádné "lagování" se nekoná. Takže za sebe ho můžu doporučit.
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod itsme 18. 9. 2015 11:04

QoS nepomůže, protože funguje jen směrem ven.

Jediný mě známý router, který funguje stylem zapoj a zapomeň je Apple Airport Extreme.

Na rozdíl od drtivé většiny routerů neběží na Linuxu ale na VXWorks
itsme
Junior

Odeslat příspěvekod soban 18. 9. 2015 14:16

Záleží jakou wifi požaduješ.

TP-Link TL-WR1043ND v2.x by měl stačit pokud chceš pouze 2G wifi

TP-Link TL-WDR4300 pokud chceš 2G a 5G wifi

TP-Link Archer C5,C7,C8,C9 pokud chceš ac wifi.

Všechny zvládají wan to lan větší jak 100Mbps.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 18. 9. 2015 14:48

Jenom bych doplnil, že tyhle nové TP-Linky (snad možná s výjimkou WR1043) mají HW akceleraci NAT, takže WAN-LAN zvládají skoro gigabitem (mám to osobně odzkoušeno na tom svém Archeru C2)...takže takový router se hned tak nezahltí :-)
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 18. 9. 2015 18:52

TL-WR1043ND v2.x (v3.x) má wan to lan 800+Mbps starou verzi v1.x snad už nikdo neprodává - stará bílá krabička ta zvládala 200Mbps.

http://cz.tp-link.com/products/details/ ... L-WR1043ND

Jediné co 1043 v2.x omezuje že originál FW nemá podporu IPv6 verze v3.x už podporu IPv6 má.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků