Zvětšit dosah wifi anténou v routeru?

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rydlo 19. 10. 2016 09:11

Mám tento minirouter a používám ho pro rozšíření pokrytí zahrady s dílnou signálem, wifi jako switch i za cenu ztráty 1/2 rychlosti downloadu. Celkem vyhovuje, ale bylo by fajn kdyby síla signálu z něho byla větší. Uvažuji tak, že běžné routery mají venkovní brko-anténku a třeba notebooky mají uvnitř anténku pro wifi - drát kolem celého displeje. Měl by tedy i tento minirouter mít nějakou anténku?
Proto jsem ten minirouter rozebral a ať koukám jak chci, nikde tam žádnou anténku nevidím (obr.1) (obr.2) Dala by se nějaká anténka někam přidat?
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 10. 2016 09:40

Což o to, vnitřní anténa u kvalitních zařízení (Mikrotik, Netgear, Cisco...) je mnohdy lepší, než prutovka a hlavně nejde ani tak o sílu signálu, jako o jeho kvalitu. Jenže v zařízení za 7 dolarů i s poštovným kvalitu nehledej. Anténa je nejspíš z druhé strany plošňáku vytvořená přímo z vodivých cestiček. Tu stranu jsi ale nevyfotil.

(Kdy už lidi pochopí, že nikdo není tak bohatý, aby si mohl dovolit kupovat levné věci? Tohle je vhodné tak na cesty do hotelového pokoje.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 19. 10. 2016 11:38

Dík. Dobrá rada nad zlato.
Nevidím to ani na obrázku 1 (1.strana), ani na obrázku 2 (2.strana) - viz můj úvodní post.
Víc stran už ten plošňák nemá. :-D
Za 7,63 $ to funguje už rok nejen v hotelovém pokoji, ale dokonce na zahradě 850m2, sice někde ve vzdáleném koutě jen s jednou čárkou, ale proto se na to tady ptám. Kdybych chtěl diskutovat o ceně, šel bych na Heureka
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 19. 10. 2016 12:02

Rady ohledně ceny je třeba ignorovat, když takový rádce neví, jestli člověk něco nekoupil, protože na to neměl a nebo měl, ale chtěl nakoupit co nejlevněji. Nejsem tak bohatý, abych kupoval šmejdy, ale ani tak bohatý, abych si kupoval např. auta za několik milionů. :D
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saruman 19. 10. 2016 12:06

Ak si spokojný tak fajn. Len nechci od toho zariadenia veci, ktoré nedokáže.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 19. 10. 2016 13:05

Njn, ale anténku pro wifi to tedy musí mít, když to funguje na 30m ne?
Myslel jsem, že když by byla např. smyčka na plošném spoji, tak ji prostě prodloužím (nahradím) za kus delšího drátu.
Jenže i když na to koukám i pod lupou, tak tam nic nevidím co by vypadalo jako wifi anténka.
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 10. 2016 13:45

Někde tam mezi součástkami nebo po obvodu nějaká cestička jako anténa fungovat bude. Konektor tam není (on taky něco stojí, výrobci ho tam někdy pájejí, aby měli možnost udělat se stejným plošňákem zařízení vyšší třídy s externí anténou, tady se ale šetřilo úplně na všem), tedy odpověď zní ne, anténu svépomocí nepřipojíš.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 19. 10. 2016 14:51

Rydlo: Ty si nedas pokoj. uz jinde jsem ti psal vem a kup outdoou ubiqiti treba nano pripoj na tvuj router modem co mas kabelem. Mas k tomu i PoE adapter na napajeni po eternetu, zapoj na komin, a mas pokrytou celou zadradu. to je jako bys chtel po Skodovce vyhrat nejakou velkou cenu. Skodovka te doveze z mista A na misto B ale to je tak vse. Na to co ty potrebujes a chces se pouzivaji jina zarizeni a ne lepit to na kolene nejakym co mas. Proste to nejde. a opet rada kukni na google a pohledej anteny pro urcita pasma, napr Wifi 2,4GHz nebo to 3G 4G LTE nevim na jake frekvenci chytas jestli na 800 - 900, ci uz na 1800 nebo jeste jine cijakeho slaka ti operatori vysilaji a vez ze neni antena jako antena, zisk a jine ficurky se presne vypocitavaji na tvar umisteni atd. ono nejak to chytat bude ale blbe.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 19. 10. 2016 17:44

vladimir -zatím jsem nenašel žádný tišťák co by svým vzhledem napověděl, že to je anténka. Budu hledat tak, že na vzdáleném PC s jednou čárkou wifi bude někdo sledovat zda čárky nevyskočí při tom, když budu připojovat jeden pól drátěné smyčky. Také se zkusím zeptat bastlířů na fóru, kde se koumáci nestydí za vylepšování starých či levných zařízení jen tak pro zábavu. Možná, že někdo z nich měl takový minirouter už ze stejného důvodu v rukách.
Mike.M - ty mícháš jablka s hruškami! Protože mám signál LTE/3G/GPRS od operátora jako víno, neřeším anténku na mobilní signál LTE/3G/GPRS, ale řeším anténku na posílení dosahu (síly) v pokrytí wifi 2,4GHz. Nevím jak tě napadlo plýtvat písmenky na radu, abych hledal na Googlu anténky na mobilní signál LTE/3G/GPRS... Stejně tak zbytečné je tvé plivání na českou Škodovku. Určitěš víš, že vyladěná Škodovka podrtí třeba nablýskaný Mercedes i kdyby sis ho dal třeba za komín.
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 19. 10. 2016 17:58

Ja psal i o antenach na wifi v pasmu 2,4GHz. A mas recht vyladena skodovka ano. Ale ne 1.2l htp. Tak jako ten tvuj bazmek. A nehraj opet arogantniho a chytreho, nebo se na to kazdy vyprdne. Stacilo mi to v jinem prispevku ohledne kamer.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zrom 19. 10. 2016 18:50

když nemáš peníze na kvalitní wifi zařízení (ubiquiti, mikrotik) tak kup třeba TP-link 841N, stojí pětikilo, se sw od TPlinku je to průměrná věc, ale pokud tam nahraješ custom fw OpenWrt, tak budeš mít z tý Škodovky opravdu Mercedes a to se vším všudy.
zrom
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 19. 10. 2016 19:13

Zrom: nebude. Wrt fw je sice lepsi ale neudela zvtoho outdoor ci zaric jako cert. Zase ho neplas. Zarizeni by melo byt venku, protoze vevnitr je uz stena, strecha a jine, prekazka. Pro lepsi dosah to musi byt venku.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rr-zz 19. 10. 2016 19:41

Mike.M píše:Zrom: nebude. Wrt fw je sice lepsi ale neudela zvtoho outdoor ci zaric jako cert. Zase ho neplas. Zarizeni by melo byt venku, protoze vevnitr je uz stena, strecha a jine, prekazka. Pro lepsi dosah to musi byt venku.


tak jasny, ale venku uz by bylo treba neco drazsiho (treba nanostation), u OpenWrt se da nastavit norma treba USA kde je povoleny o dost vetsi vykon (resp. nenastavit CZ protoze je to v defaultu na max..) - ale nikoho samozrejme nenabadam k porusovani podminek CTU. Mam vyzkouseny ze ten TL841N ma s timhle docela dobry poryti a stabilitu (rok bez rebootu). Za tu cenu neni nic lepsiho.
rr-zz
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 19. 10. 2016 19:48

Jj taky mam vse na tplinkach, ale aby zvysil vykon, jevtreba umustit ap nekde do prostoru. Pribzvysenem vykonu nekde v rohu to jede jeste hure, bo se to samo rusi.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 20. 10. 2016 07:56

zrom píše:... kup třeba TP-link 841N, stojí pětikilo, se sw od TPlinku ...nahraješ custom fw OpenWrt, tak budeš mít z tý Škodovky opravdu Mercedes a to se vším všudy.
Mike.M píše:...Pro lepsi dosah to musi byt venku.


zrom - to by se mi líbilo, do toho bych šel, chráněné umístění venku není problém. Jestli tomu dobře rozumím, znamená to nakoupit TP-link 841N, pak do něj nahraji jiný firmware OpenWrt (odkud ?) a pak bys mi pomohl nastavit to tak, abych bez kabelu a bez ztrát rychlosti z mého routeru Huawei B315 přes ty dvě anténky na TP-link 841N pokryl plochu ve vzdálenosti na všechny strany 50m od něho na zahradě na samotě?
Ano?
Ne?

-- 20. 10. 2016 09:04 --

Mike.M píše:... aby zvysil vykon, je treba umustit ap nekde do prostoru. Pri zvysenem vykonu nekde v rohu to jede jeste hure, bo se to samo rusi.

Mám koaxiál s koncovkami pro tyto anténky (husí brk). Byl by problém ty anténky přes ten koaxiál vystrčit někam za komín?
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků