Zvětšit dosah wifi anténou v routeru?

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hunter21 22. 10. 2016 13:17

No to je prave to, ze to potrebuje chladic. Bez chladica sa z toho neda vymackat viac ako 16dBm trvaleho vykonu na uploade. Kazdy sucasne wifi vie ist vykonom aspon +27dBm a to aj tie USB wifi. 11ac wifi dokonca aj +34dBm. Problem je, ze na takom vykone sa to bez chladica spali pomerne skoro. Okrem toho na vysokom vykone je to mimoriadne citlive na spravne prisposobenie impedancie anteny, kabelaze, konektorov a spravnej funkcie konektorovych spojov. Staci mala chybicka (napr.uvolneny konektor) a koncovy stupen vykonu prestane fungovat navzdy. Ako normalne bude ta karta ciastocne funkcna, aj siete bude vidiet, akurat nebude vysielat. Ralink ma v ovladacoch zapracovanu jednu specialitu, ktora tu kartu spali skorej. Koncovy stupen na Ralinkoch pouziva doladovanie vykonu v zavislosti na teplote. Problem je, ze to maju naprogramovane tak, ze cim vyssia teplota, tym viac vykonu to dava. Zvysuje to sice iba do +4dBm od aktualne nastavenej hodnoty, ovsem toto nastavenie je skor kontraproduktivne, pretoze cim vyssi vykon, tym vyssia teplota.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rydlo 22. 10. 2016 13:46

jackbrno - piš jen za sebe a ne za druhé. Když se ti to nelíbí, tak to neotvírej. Nejlépe by bylo, kdybys už nikdy neotvíral nic kde uvidíš "rydlo". Neporadíš mi, jen nadáváš, mlžíš a roztahuješ téma o OT.

hunter21 - dík
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 22. 10. 2016 13:49

Rydlo, ty si kapitalni blb. Nikdy jsem nelhal, nikdy jsem si nepletl wifi s lte, uz v tom delam nejaky ten patek, tak se nauc cist. A delej tak dlouho pokusy az to zapalis. U takeho vola jako si, jsem jen zminil abys nahodou nepouzil 75ohm koax, u trotlu clovek nikdy nevi. Jak rikam. Mam pokryto vsechno a tolik veci mi doma normalne jedou za minimum penez, ze se ti o tom muze jen zdat. Tak cus.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 22. 10. 2016 13:55

Panebože fakt s tím běžte někam do p****e.

Pokud tomu rozumíš nepotřebuješ se ptát kam připojit anténu - není problém si stáhnout datashet toho obvodu co je použit.

A samozřejmě pokud použiješ jinou anténu tak je jasné že potřebuješ ten výkon co se v obvodě přemění na teplo i odvádět takže s anténou potřebuješ i chladič protože to na takový provoz není dimenzované.

A pokud jseš takový BFU je jednoduší než něco bastlit si pořídit wifi která už má externí konektory.

A za další jak tu psaly větší anténa neznamená větší dosah ano dosah se prodlouží ale v jiném směru se zase ubere.

Takže nakonec může být 2db anténa lepší jak 8db :-)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jackbrno 22. 10. 2016 17:51

rydlo:
Jsi jen arogantní pitomec, který o technice ví kulový a ještě je drzý na lidi, kteří udělali tu chybu, že mu chtěli radit. V tématu o kameře jsem ti odpověděl správně hned v prvním příspěvku a tobě trvalo týden, než jsi akceptoval, že potřebuješ veřejnou IP. Tady ti několik lidí píše, že anténa není kus drátu, ale musí být vyladěná atd. Nic, opět informace nedopadly na úrodnou půdu, meleš si svoje. Tak si raď sám a nelez sem, uděláš nejlíp. Tipuju, že jsi zaprděný dědek, co se z nudy rýpe ve starých krámech a má pocit, že stejný přístup může uplatnit i v počítačové technice. Trefil jsem se, že? :)
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 22. 10. 2016 18:12

Jackbrno: ja zase myslim, ze je zajicek, co zkousi. Max 15-17 let. Ale uz mi to je jedno. Co bude rydlo to prehlidnu.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 23. 10. 2016 07:47

Stále jsem ani z těh zahraničních fór nepochopil, kam ti experti tu anténku připojili. Zmiňují se o tom, že je v prodeji router, který má vynechané propojení dvou bodů na plošňáku (viz obrázek) a doporučují ho prostě propojit pájkou. Pak se zvedne dosah ze 3 m na desítky metrů. Já tam ale mám nějaký odpůrek, nebo co a proto asi je dosah 30m? Fakt je, že někteří k routeru mají připojenou normální anténku (viz předchozí obrázky) Tak nevím
spoj.jpg
.
--------------
Vy dva (jackbrno+Mike.M) jste jako naši politici a dalajláma. Samá fráze a nic konkrétního k tématu. Na a když nevíte kudy kam, tak jste sprostí a urážíte. ("..kapitíální blb, arogantní pitomec"..). V čem spatřujete moji aroganci? Já snad někoho tady nazývám blbem, pitomcem, zaprděným dědkem a zajíčkem jako vy? Už vím proč na mne vůbec reagujete: masturbujete si svoje ego, které je asi v reálu pod psa. Normální diskutér buďto poradí k věci (externí anténa k minirouteru), nebo na to kašle. To vy nejste.
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 23. 10. 2016 07:53

Tys me nazval lharem jako prvni. A porad meles svou. Jo a honit si nic nemusim.

Jo a abych teda jen neryl, myslim ze mas 3 moznosti: pri pajeni si to odpalus, nebo to zapojis a vyhori ti to po nejakem casiku, pocitam den dva, a treti, ze ti to pojede, ale stravis nad tim tolik času ktery muzes vyuzit jinak. Navic jak jsem ti uz doporucil zkus se kuknout po nejakem tplinku odnimatelnyma antenama na bazosu za par kacek.
https://pc.bazos.cz/inzerat/66775718/Wi ... P-LINK.php
Nebo dvouantenovy kdy jednou prijmes druhou vysles
https://pc.bazos.cz/?hledat=TL+WR841ND& ... =&kitx=ano

Pripoj antenu napr https://www.mironet.cz/tplink-tlant2409 ... cB#4910383
Dej za okno a mas pokrytou celou zahradu stabilne, a rychlosti wifi, timpadem cca 150 Mbit s jednoant resenim propojenym kabelem s huawei, nebo cca 68Mbit kde pouzijes jednu ant na prijem a druhou na vysilani. Ale pokud chces resit ty tve slepence, tak muzes. Budes mit haprujici polovicate reseni s nizkou rychlosti.

Apropo ty si platis 2 lte? Jedno v huawei a druhe v tomto bazmeku?
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 23. 10. 2016 08:47

Mike.M píše:... 22. 10. 2016 19:12: Co bude rydlo to prehlidnu... 23. 10. 2016 08:53: Jo a honit si nic nemusim...

Máš asi sám se sebou veélký problém. Co si honíš je mi jedno. Jinak ego není penis jak si možná myslíš. :-D
------------
Takže neví někdo kam a jak připojit externí anténku tak, jak to mají jiní na těch obrázcích?
http://x2t.com/antenka
http://cs5-2.4pda.to/8809498.jpg

-- 23. 10. 2016 09:58 --
Mike.M píše:.. 22. 10. 2016 19:12: Co bude rydlo to prehlidnu...kuknout po nejakem tplinku odnimatelnyma antenama na bazosu za par kacek...Apropo ty si platis 2 lte? Jedno v huawei a druhe v tomto bazmeku?

Prosím tě plň svůj slib z 22. 10. 2016 19:12 - jsi úplně mimo a jen to tu zahnojuješ OT. Až budu chtít poradit co, kde a jak nakoupit, tak se ozvu. Tady jde o něco jiného:
.. neví tedy někdo kam a jak připojit externí anténku tak, jak to mají jiní na těch obrázcích?
http://x2t.com/antenka
http://cs5-2.4pda.to/8809498.jpg
Přílohy
a5-v11_03.jpg
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 23. 10. 2016 14:52

Panebože co nedokážeš pochopit že to zařízení na to není stavěné.

Pokud potřebuješ pokrýt signálem zahradu použij na to zařízení co je na to určené!

Pokud tam potřebuješ přidělávat anténu tak o tom něco musíš vědět. A pokud chceš dělat pokusy tak proč se nezeptáš toho co tam tu anténu přidělával?

PS. A místo nesmyslných obrázku tak proč zde nedáš odkaz na toho borce co tam tu anténu přidělal abychom si mohly přečíst jak to udělal.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 10. 2016 16:08

Ja sice Ralinky pouzivam aj programujem ovadace, ale zrovna tento nepoznam, tak nemozem poradit, bo by som to musel pracne hladat a to mozes aj ty. Jedine co sa da poradit: pohladaj na nete datasheet: RT5350_datasheet.pdf v ktorom su take informacie, ze ti sanka spadne. Bohuzial ako to ma nejaka firma na svojom plosaku tam nieje. Najdes tam ale to, na ktorych pinoch toho procesora je pripojena antena. Upozornujem, ze bez dost narocneho studia zrejme nepochopis ako je to spravene, pretoze su tam zvlast piny pre Tx a zvlast pre Rx a to este kazdy 4x s trochu inym oznacenim.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rydlo 23. 10. 2016 16:16

soban - také tobě děkuji za přínosnou odpověď na otázku ".. neví tedy někdo kam a jak připojit externí anténku tak, jak to mají jiní na těch obrázcích?"
Panebože soban, vždyť jsem to sem dal - tj odkazy na tu partu, která to umí.

Bohužel tomu nerozumím tak jako ty a proto se jich nemohu fundovaně zeptat jak to udělali. Ty určitě, kdyby ses na ty odkazy podíval, tak bys to jistě hned věděl a určitě bys mi popsal kam mám jaký vodič od anténky připájet a co ještě na tom plošném spoji udělat. Já ti věřím, že bys to dokázal kdybs chtěl! Dej se do toho a uvidíš, že tím, že pomůžeš jinému, budeš mít ještě větší radost než ten, kterému poradíš. Dej se do toho chlape! Já ti věřím!!

-- 23. 10. 2016 17:20 --

hunter21 píše:... su tam zvlast piny pre Tx a zvlast pre Rx a to este kazdy 4x s trochu inym oznacenim.
Toto myslíš?
Přílohy
gpio.jpg
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 10. 2016 16:56

Myslel som v tom datasheete, nie na plosaku. GPIO su logicke vstupy/vystupy procesora na ovladanie periferii (napriklad prepinacov) - aj tych antenovych.
S tym hladanim to nieje take jednoduche. Ked hladam nieco specificke, moze to trvat aj niekolko tyzdnov kym sa mi podari najst, to co hladam. Niekedy sa to nevyskytuje v tom case kedy to hladam, ale je to dostupne napriklad za pol roka.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rydlo 23. 10. 2016 17:04

Tady na tom místě to popisují, ale já nechápu
http://mysku.ru/blog/aliexpress/26886.h ... ment689859
Jedná se o ten vyznačený kondík? Má se odstranit a nahradit přívody k normální anténce od velkého routeru? Nebo to patří připoijit paralelně k tomu kondíku? Nebo úplně jinam? Tam někdo popisuje, že už to má 3 měsíce a že tenkrát někam dal fotku - tu jsem nenašel. Ti Rusáci! Těžko je google překládá.
Naposledy upravil rydlo dne 23. 10. 2016 17:38, celkově upraveno 1
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 10. 2016 17:38

Popisuju to tam ako keramicku antenu. Je to oznacene cervenym obdlznickom u prispevku: adenisen 26 августа 2014, 12:52
Neviem. este som sa s takym niecim nestretol aj ked zo skusenosti s pouzivanim radiostanic viem, ze ako antenu je mozne pouzit aj okap na dome, alebo kovovy plot ak sa to spravne vyladi. Vyrazne skratene anteny, alebo anteny exotickych konstrukcii je mozne vyladit PI clankom, akurat na nom sa straca hodne energie. Ten PI clanok je aj na tom plosaku a je pri oznaceni dvoma cervenymi elipsami u prispevku: motogon 19 февраля 2015, 13:55. PI clanok tvori vlastne vstupny filter a ako taky je velmi dolezity. Nieje vhodne ho odstranovat, pretoze by to rusilo sluzby mimo pasma pre wifi. To by sa zrejme radiokomunikaciam nepacilo. Ak by sa to malo prisposobit pre normalnu antenu, tak by bolo potrebne prerobit aj tie PI clanky (filtre). S tym si zrejme neporadis. Ja by som sa do toho tiez nepustal, pretoze viem, ze lepsie ako je to original by som to nemal sancu naladit. Tiez nemam specializovane meracie pristroje. Ak sa pripoji ina antena, nez je tam na tom plosaku, tak to moze sice zdanlivo byt silnejsie, ale bude to viac zatazovat koncovy stupen, pretoze cely obvod sa rozladi. Myslim si, ze prave preto niekde pouzivaju chladic. Vysoke PSV anteny sposobuje zohrievanie koncovho stupna.
hunter21
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků