TP-LINK Archer C1200 Dual Band

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod NNNTomas 5. 12. 2016 19:09

Zdravím,
plánuji koupi nového routeru, hlavně spolehlivý, pouze na domácí účely.

Jaký byste mi doporučili:

TP-LINK Archer C1200 Dual Band - má tři ext. antény - má i interní pro 2,4 GHz, jako Archer C7 ? Nebo jak to u něj je, nevíte? (Měl by to být nástupce Archer C5)

TP-LINK Archer C2

ASUS RT-AC1200G+

Díky.

-- 5. 12. 2016 21:09 --

NNNTomas
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 12. 2016 20:51

Hlavně spolehlivý? MIKROTIK RB962UiGS-5HacT2HnT https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBo ... ac-L4.html
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NNNTomas 5. 12. 2016 20:58

A z těchto tří?
NNNTomas
Junior

Odeslat příspěvekod soban 5. 12. 2016 21:58

Jsem zastáncem TP-LINKU ale poslední dobou už bych je nekupoval ale koupil mikrotik.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NNNTomas 6. 12. 2016 09:05

Výše uvedený ASUS má 4 anténky oproti 3ks u TP-linku - bude tedy "výkonější" ?
NNNTomas
Junior

Odeslat příspěvekod herma 6. 12. 2016 21:08

Čím víc proužků, tím víc Adidas. Mikrotik vivat.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod ZED_CZ 9. 12. 2016 19:34

Já bych se spíš zeptal na rozdíl mezi ac routery v ceně cca. 1.500-2.500 Kč viz. třeba výše a routery za 4.000-5.000 Kč, třeba ASUS RT-AC68U a podobné.
Jde mi hlavně o pokrytí/reálnou rychlost, tak moc už nezáleží na možnostech nastavení firewalu,řízení trafficu apod.
Je mezi takovými routery zásadní rozdíl, nebo je to v podstatě jedno? Protože z logiky musí být router za 5.000 mnohem lepší , na druhou stranu pokud výrobci /i ten Asus/ dělají ac routery za 1.500 , tak přece to nemůžou být totální šmejdy. Ale třeba výše zmiňovaný doporučovaný Mikrotik má jen 2dBi anténu, což mí přijde hodně hodně málo.
ZED_CZ
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 9. 12. 2016 19:58

Velky dosah, alebo pokrytie nerobia len anteny, ale aj rozne vylepsenia technologii wifi cipov. Co sa tyka anten, tak 2dBi antena pokryva priestor lepsie ako antena 5dBi a to preto, lebo ozaruje plochu steny vo vacsej vyske ako antena 5dBi, ktora ziari troska silnejsie do smeru tam kde mame vacsinou nabytok. Horna cast steny pritom nieje oziarena, alebo nie tak ako to urobi 2dBi antena.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 9. 12. 2016 22:08

Výkon antény není relevantní a nemá vypovídací hodnotu.

Anténa s 0dBi si můžeš představit jako kouli a čím víc ji zmáčkneš tak bude mít víc dBi takže dále dosáhne, ale bude víc směrová.

Maximální výkon je dán zákonem a z tohoto pohledu jsou všechny wifi stejné, rozdíl nastává právě v různých technologiích pro potlačení rušení, čím víc antén tím líp, ale i přijímač by měl mít stejný počet antén aby jsi to využil.

A u routeru je důležitý i výkon CPU co ti pomůže že jsi se připojil k wifi na rychlosti 300M když router spracuje pouze 20M a pod?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gulag 27. 5. 2017 19:48

Nemáte někdo zkušenost s nastavením "Řízení přístupu"? Jakmile zadám MAC adresy povolených přístupů a uložím,tak se přístroje připojí. Problém je v tom,že po odpojení od sítě se toto nastavení asi vymaže a musí se to opět aktivovat v routeru.Zapojený router na stálo nechci mít. Samozřejmě,že toto zabezpečení pře MAC taky nemusí být,ale jenom dotaz. Mělo by to podle mě fungovat. Měl jsem Zyxel a bez problému.
Gulag
Junior

Odeslat příspěvekod soban 27. 5. 2017 22:22

To je jednoduché tak se po zapnutí připoj kabelem a skoukni zda jsou tam ty MAC uložené.

Jinak přístup dle MAC je blbost - MAC si můžeš změnit na jakoukoliv takže podlemě to používat je zbytečné - není to žádná ochrana.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gulag 28. 5. 2017 07:31

1. Pokud si změním někde na přístroji MAC adresu tak to router porovná podle MAC tabulky a připojení odmítne.
2. V tabulce jsou samozřejmě zaznamenané hodnoty viditelné.
3. Pomůže jenom v nastavení kliknout na buton uložit,ale pouze jen do odpojení od sítě.
Gulag
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 5. 2017 08:40

Ad 1: No ano, ale pokud si MAC adresu změní soused na nějakou tvoji povolenou, tak mu to přístup povolí a o to právě jde, ne? Zjistit, jaké MAC jsou pro wifi povolené, je triviální (odposlech paketů).
Jediná a zároveň postačující ochrana je šifrování WPA nebo (lépe) WPA2 se silným, neslovníkovým klíčem + vypnutý WPS.

Ad 3: Neobjeví se po editaci tabulky někde třeba úplně dole na stránce další tlačítko uložit? To nahoře odhadem ukládá jenom režim blacklist / whitelist. (Ukládací tlačítka bývají obvykle pod tím, co se má uložit.)
Firmware jsi aktualizoval?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gulag 29. 5. 2017 16:57

Aha už rozumím. Měl jsem oboje ,jak MAC tak i WPA2. Tlačítko uložit tam je,ale po odpojení od el. energie to vypadá na výmaz nastavení. Takže MAC vypouštím a dál to nebudu řešit.
Gulag
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků