pár otázek k domácí wifi

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod termistor 19. 1. 2017 18:26

Chci se zeptat - doma mám stolní PC připojený po LAN, ale kvůli lepšímu pokrytí celého domu wifinou budu přesouvat router, takže bych musel natahovat k PC hodně kabelu a hlavně ho zasekat pod omítku. Tak jsem si řikal že bych do něj dal WiFi kartu (asi tuhle https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn722n_2/68431/produkt). Nepoznám to na rychlosti ? Používám ho jenom na internet (10Mbit), internetové vysílání, žádné hraní. Jde mi spíše o ping, nebude znatelně horší ?
A další věc. V domě jsou 2 wifi routery - v každém patře jeden, každý vysílá jinou síť na jiném kanále. Co když ten jeden nastavím jako opakovač toho druhého ? Bude to lepší ? Mě se při nastavování zdálo že pokud to nastavím jako opakovač tak jedou obě sítě na stejném kanálu a že je to pak horší. Nebo se mýlím ?
Díky za info.
termistor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 19. 1. 2017 20:31

Natáhnout kabel a neřešit, nějak nevím proč by jsi kabel musel zasekávat natáhneš ho jako jakýkoliv jiný kabel podél stěny za skříní a pod......

K pingu přes wifi bude určitě větší, ale to na www nemá vliv pokud to není hodně.

Opakovače nebrat....

Každé patro vlastní wifi nejlépe aby použité kanály byly co nejdále od sebe.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armykcz 19. 1. 2017 21:03

Řikáš, že hrát nebudeš, proč tedy taková starost o ping?
Jinak bych dával kabel do všech zařízení co ho mají, bez vyjímek.
armykcz
Junior

Odeslat příspěvekod termistor 19. 1. 2017 21:11

Ja mam v ceste dvere - drat bude muset jit nad nima, tak proto radsi pod omitku. A proto bych radsi to wifi, kdyz to pri beznym surfování nepoznam.
termistor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 19. 1. 2017 21:30

Tu kartu si v pohodě kup, strejc to taky takto ma v pohodě.,wi-fi nech v každém patře jedno.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiK 19. 1. 2017 23:54

Wifi používej pro připojení mobilů a tabletů, pro stolní počítače použij kabel. Pokud budeš sekat, tak si tam dej husí krk a do něho UTP. Budeš mít přípravu pro optiku, kterou tam časem zatáhneš také.
MiK
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků