Napájení 8 portového PoE injektoru

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jaho007 20. 4. 2017 14:50

Synology má dvě licence, ale já ho budu používat jako PC-NVR se softem SmartPSS, který je dodáván k těm kamerám. Mám to odzkoušené zatím jen na externím disku PC a funguje to dobře.
Switch jsem objednal Tenda TEF1105P.
jaho007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaho007 3. 5. 2017 16:15

Ještě bych se rád vrátil k tomu pasivnímu POE injektoru...dle přiloženého obrázku by to mělo fungovat na PoE kameře, ale v popisu je uvedeno data 1/2 a 3/6 a napájení na 4/5 a 7/8, což vypadá, že nebude fungovat...Pozor tedy na čínské zboží s divnou specifikací.
Obrázek
jaho007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 5. 2017 18:07

Data 1236, + na 45 a - na 78 je zcela standardní zapojení pasivního PoE napájení. Nechápu, co se ti na tom nelíbí a už vůbec ne, před čím nás varuješ.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 3. 5. 2017 21:30

Přesně nechápu co řešíš, pasivní PoE bude fungovat s zařízením které je pro pasivní PoE dělané.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jaho007 4. 5. 2017 19:00

Varuji před tím, co uvádějí na tom obrázku...Kamera s PoE napájením je tam nakreslená jako že se jednoduše připojí, což není pravda. Takto nebude fungovat. Já jsem laik a nechal jsem se napálit tímto obrázkem, proto to varování...
Teď již alespoň znám rozdíly aktivního a pasivního PoE... ;-)
jaho007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 4. 5. 2017 21:00

Panebože ale ono je to tak jak je to na obrázku....

Prostě buď k tomu připojíš kameru která má pasivní PoE a nebo před ni dáš pasivní spliter který z kabelu zase to napájení vytáhne a připojíš přímo do kamery.

Funguje to přesně jak je namalované!

Jediná nepřesnost je že u kamery není napsáno Aktivní/Pasivní PoE.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 5. 2017 17:51

jaho007 píše:Takto nebude fungovat.
Bude. Kamera, která má od výrobce označení, že podporuje pasivní PoE, tak takto fungovat bude. (Teoreticky v nejhorším případě mohl výrobce přibalit k obyčejné kameře externí PoE splitter a vydává ji za PoE kameru, pak bys měl pravdu).

jaho007 píše:Teď již alespoň znám rozdíly aktivního a pasivního PoE... ;-)
Evidentně máš ještě mezery.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaho007 6. 5. 2017 12:25

Mezery mám určitě, o tom žádná, proto se zde ptám a jsem moc vděčný za každou radu.
Jen mi přijde zavádějící ten obrázek v zeleném kolečku, resp. jsem netušil, že když nakreslí stejnou kameru vč. popisku jako u aktivního PoE switche, že to je úplně jiná kamera...Ale proč potom používají u kamery vpravo dole aktivní spliter? Neměl by být taky pasivní?
HTB1vUMtLXXXXXXMXVXX760XFXXXp.png
HTB1vUMtLXXXXXXMXVXX760XFXXXp.png (96.97 ) Zobrazeno 4211 krát
jaho007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 6. 5. 2017 20:59

Protože je to blbě trochu nesrozumitelně popsáno.

U horních kamer je u spliteru napsáno PoE AF to by mělo být aktivní PoE.

U spodních kamer to není takže pasivní PoE.

A ten popis Active spliter není úplně správný, ale co chceš po nějakém čínském překladateli, když tě dám obrázek s rozsypaným čajem tak to taky asi nepřeložíš úplně správně.... podle mě tam má být pouze nápis spliter, ale je možné že tam může být i nějaký aktivní spliter ( nevím zda se aktivní spliter dá použít s pasivním PoE zdrojem nikdy jsem to tak neskoumal).

A to že je symbol kamer stejný....ve schématu máš taky symbol žárovky (tranzistoru, odporu .....) stejnej....

PS. Obrázek je OK a nehledej tam chybičky.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků