WiFi Dual Band 5+2,4 GHz + pomalé připojení přes ní

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LAMASLP 29. 4. 2017 16:02

Ahoj,
Koupil jsem si tuhle novou wifi: https://www.alza.cz/tp-link-archer-c20- ... d=18843092, ale mám problém s pomalým připojením. Je to problém u mě nebo u poskytovatele?
Také by mě zajímalo, co znamená "Dual Band" (2.4GHz 300Mbps + 5 GHz 433Mbps).
Na ty IT podrobnosti se ptejte.
Díky. o<:)
LAMASLP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 4. 2017 17:10

Co to znamená "pomalé připojení"? Jestli si stěžuješ, že rychlost internetu by měla být vyšší než 100Mbit/s a není, tak je na vině pravděpodobně skutečnost, že sis koupil levný model se 100Mbit/s porty a logicky u těchto levných modelů nelze očekávat ani výkonný procesor, který by těch 100Mbit/s dokázal uroutovat, rychlost routování z WAN portu s malými pakety bude odhadem ještě hluboce pod těmi 100Mbit/s... Za málo peněz málo muziky.

Pokud máš poskytovatele internetu s rychlostí více než řekněme 50 Mbit/s, měl sis koupit ne C20, ale C2 (nebo nějaký novější model s gigabitovými porty a slušným procesorem).

Dual band znamená dvě pásma, 5GHz ovšem využiješ jenom tehdy, když k wifi připojíš zařízení (počítač / tablet / telefon...), který 5GHz umí přijímat a ty tychlosti 300 + 433... to jsou teoretické rychlosti, reálně je na přenos dat dosažitelná v ideálních podmínkách jenom zhruba polovina a z LAN/WAN pochopitelně nikdy více, než těch 100 Mbit/s.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků